Şimdi Ara

Eskiden Oynadıgım Oyunu Arıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 6-7 yıl önce oynadıgım age of empire benzeri strateji oyununu arıyorum.Oyundan hatırladıgım bazı seyler var

Mısırlılar vardı bir tane adamları cirit fırlatıyordu ayrıca bi adamının elinde 2 tane pala tutuyodu

Buz krallıgı vardı askerleri yaratık ve buzdan yapılmıştı

Uçan ejder vardı karanlık krallıgına aitti

Oyun warcraftın kopyası diyebiliriz sadece daha fazla ırk ve binalar felan farklıydı.Oyun eski oldugu için bulamadım oynamış varsa yazarsa sevinirim

• age of mythology ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HypNoTizZe

age of mythology ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HypNoTizZe

age of mythology ?

Değil hocam pek bilinen bir oyun değildi galiba cd den yüklemistim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki bir ihtimal Disciples 2'dir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikideli13

Belki bir ihtimal Disciples 2'dir?

Baktım değil hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum oyunu bulursan bana da mesaj atarsan sevinirim mrk ettim :)
  • Hala dediğin oyunun büyük ihtimalle Age of Mythology olduğuna inanıyorum ama diğer olasılığı da düşünürsek senden daha detaylı bilgi almam lazım.

1) Bahsettiğin oyun 2-D RTS miydi yoksa 3-D mi?

2) Sana burada içinde antik mısır olan ve tarihte geçen bir düzine RTS sayabilirim. Bahsettiğin ülke direk olarak antik mısır mı yoksa adı farklı olan ama antik mısırdan ilham alınarak tasarlanan bir ırk mı?

3) Buz krallığının fantastik üniteleri dışında, bildiğin sıradan viking tipi ünitesi var mıydı?

4) Age of Mythology oyununu oynadın mı ya da hatırlıyor musun herthangi bir şekilde, adını biliyor muydun en azından.

Aşağıda bir kaç oyun sayacağım fikir vermesi açısından listede bulabilirsin belki:

- Öncelikle benim pek olasılık vermediğim Seven Kingdoms serisi:

http://store.steampowered.com/app/338800/?l=turkish

- 2. olarak yine pek olasılık vermediğim ama antik mısır içerdiğinden bir bakmanı önerdiğim oyun Rise and Fall: Civilizations at War

- 3. olarak baya unbderrated kalmış bir yapım WarCraft 3'e gayet benziyor hatta patchlenseydi daha iyi durumda bile olabilirdi şu an, Battle Realms

- Pek ihtimal vermiyorum ama Armies of Exigo'ya da baksmalısın bence

Myth III: The Wolf Age ve Dreamlords: The Reawakening ise en son söyleyebileceğim oyunlar

Bunun dışında söylediğin oyun 2-D ise ona göre yeni bir liste de hazırlayabilirim ama önce bir AoM'yi tekrar gözden geçirmen iyi olur.

quote:

Orijinalden alıntı: sinirli99

Arkadaşlar yaklaşık 6-7 yıl önce oynadıgım age of empire benzeri strateji oyununu arıyorum.Oyundan hatırladıgım bazı seyler var

Mısırlılar vardı bir tane adamları cirit fırlatıyordu ayrıca bi adamının elinde 2 tane pala tutuyodu

quote:

Buz krallıgı vardı askerleri yaratık ve buzdan yapılmıştı

Uçan ejder vardı karanlık krallıgına aitti

Oyun warcraftın kopyası diyebiliriz sadece daha fazla ırk ve binalar felan farklıydı.Oyun eski oldugu için bulamadım oynamış varsa yazarsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultramarinesquad -- 3 Ağustos 2015; 0:31:47 >

• Hocam oyun 3d idi age of mythology in giriş animasyonuna baktım ama oynadıgım oyun degil ayrıca hatırladıgım mısırlıların binalarını oluştururken binalar yerin içinden cıkıp yavaş yavaş yükseliyordu.

oyunun giriş animasyonunu az bişey hatırlıyorum böyle bizi piramitmiydi gözmüydü öle bişeye götürüyor hızlı hızlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinirli99 -- 3 Ağustos 2015; 1:22:48 >
  • starcraft?
  • quote:

Hocam oyun 3d idi age of mythology in giriş animasyonuna baktım ama oynadıgım oyun degil ayrıca hatırladıgım mısırlıların binalarını oluştururken binalar yerin içinden cıkıp yavaş yavaş yükseliyordu.

oyunun giriş animasyonunu az bişey hatırlıyorum böyle bizi piramitmiydi gözmüydü öle bişeye götürüyor hızlı hızlı

Bundan 6-7 yıl önceye kadar sadece Ancient Wars: Sparta var onun da olması imkansız. Ayrıca o kadar zaman ayırıp sorunu cevaplıyorum oyununu bulmaya çalışıyorum ki az bilinen çok bilinen olsun piyasadakiş %95 RTS'yi bulabileceğimi düşünüyorum ama sen 2 satır yazmaya üşeniyorsun, bu kadar beleşçi davranma lütfen her şey ayağına gelmez.
    Age of Mythology'nin giriş animasyonuna baktım ne demek, 15 saniyelik fragmandan hatırlamayabilebilirsin oyunun ne olduğunu. Oyuna bir bak dedim hiç bir sorumu cevaplamamışsın neredeyse. Ayrıca bahsettiğin oyundaki ırkın AoM dışındaki herhangi bir oyunda Mısır olabileceğini de düşünmüyorum, anca içinde antik Mısır esintisi olan bir ırk olabilir ki bu soruyu da sormuştum sana cevaplamadığın için direk antik mısır diye kabul ettim. Neyse sana iyi şanslar oyununu bulmanda.

• HypNoTizZe kullanıcısına yanıt
    mısırlılarda cirit atan yoktu ki buz krallığı ve karanlık yer demiş ikiside zaten vikinglerdi uçan ejderhada çok hatırlancak bi ayrıntı değil zordu baya gelmesi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.