Şimdi Ara

Eskiden hastanelerde sıra bekliyorlarmış!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
3.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buyrun eskiden hastanelerde sıra bekleyenlere gelsin. Adamların derdi hastanede sıra beklemekmiş meğersem şimdi evde bekliyoruz kafa rahat? 228.044 nüfuslu bir semtte bulunan 246 yataklı bir hastanenin göz hastalıkları bölümündeki en yakın randevu tarihi 11 gün sonra. Kısacası 11 gün sıra bekleyeceğim ama EVİMDE bekleyeceğim...

Eskiden hastanelerde sıra bekliyorlarmış!!

• yenimahalle hastanesi berbat.

atatürk'te bulabilirsin belki...

sıra beklemek istemiyorsan özel hastane 70 lira. ayrıca gördüğün ilgi sayesinden insan gibi hissediyorsun

10 senedir devlete bağlı hastaneye ilk defa gideyim dedim, 1 hafta sonrasına MR sırası verdiler.

özel hastanede 125 lira verip aynı gün işimi hallettim. ilaçlarımı aldım ve kullandım. 1 hafta içinde de dizimdeki problem ve ağrı kayboldu.

devlete bağlı hastanenin verdiği sırayı beklesem 1 hafta daha ağrı içinde kıvranacaktım, belki de dizimdeki problem daha da artacaktı.
  • Kilistaroglu suçu . Ssk batırdı ondan sonra RTE reise laf ediyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha çok doktora daha çok hastaneye ihtiyacımız var. Bu sadece sıra bekleme için değil doktorların hastalarına daha çok süre ayırabilmesi için gerekli. Psikiyatriye gidiyorsun max.15dk ortalama 10dk ayırabiliyor belki benim bilişsel davranışçı psikoterapiye ihtiyacım var?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bekleyin kardeşim, para mı veriyonuz? beleşşşşş.
  • İyi bir hizmet için özel hastaneye gidilmeli, gittiğiniz gün alıyorlar ve ilgileniyorlar ama tuzlu.

• 11 gün hiçbir şey bu arada.
    çok daha kötüleri var.
  • Hocam evde bekleyeceğim diye sevinme çünkü hastanede de bekleyeceksin. Hele bir de tahlil isterse bittin

• bakın MHRS ilçemdeki hastanenin MHRS randevurarını ben düzenliyorum. randevu sistemi şu şekil işliyor
    örneğin dahiliye uzmanı günde 100 hasta muayene edecekse bunun 25 tanesi MHRS randevusu şeklinde oluyor geriye kalan 75 kişi ise rendevusuz hastalardan oluşuyor.
    yani siz MHRS randevusu dolu diye doktora gitmiyorsunuz ama aslında hastaneye gitseniz hastane içinden sıra alsanız muayene olursunuz.
    şimdi diyeceksinizki neden tüm kontenjan randevuya açılmıyor? şöyle izah edelim rendevuyu hastaya doktor en az 5 dakika zaman ayırmak zorunda ki bu mümmkün değil herkese 5 dakika zaman ayrılsa bu sefer bakacağı hasta sayısı en fazla 50 olur ki bu sefer rendevu almadan gelen hastalar muayene olamaz.
    Ayrıca internetten ve 182 den randevu alan hastaların %30 luk kısmı da yanlış doktora rendevu alıp kontejan ve sıra işgali yapıyor. nasıl yani derseniz adamın hastalığı prostat ama gitmiş üroloji doktoru varken genel cerrahiye sıra almış oluyor. geliyor hastahaneye genel cerrah diyor ki amca sen ürolojiye gitmen gerek deyip gönderiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

bakın MHRS ilçemdeki hastanenin MHRS randevurarını ben düzenliyorum. randevu sistemi şu şekil işliyor
    örneğin dahiliye uzmanı günde 100 hasta muayene edecekse bunun 25 tanesi MHRS randevusu şeklinde oluyor geriye kalan 75 kişi ise rendevusuz hastalardan oluşuyor.
    yani siz MHRS randevusu dolu diye doktora gitmiyorsunuz ama aslında hastaneye gitseniz hastane içinden sıra alsanız muayene olursunuz.
    şimdi diyeceksinizki neden tüm kontenjan randevuya açılmıyor? şöyle izah edelim rendevuyu hastaya doktor en az 5 dakika zaman ayırmak zorunda ki bu mümmkün değil herkese 5 dakika zaman ayrılsa bu sefer bakacağı hasta sayısı en fazla 50 olur ki bu sefer rendevu almadan gelen hastalar muayene olamaz.
    Ayrıca internetten ve 182 den randevu alan hastaların %30 luk kısmı da yanlış doktora rendevu alıp kontejan ve sıra işgali yapıyor. nasıl yani derseniz adamın hastalığı prostat ama gitmiş üroloji doktoru varken genel cerrahiye sıra almış oluyor. geliyor hastahaneye genel cerrah diyor ki amca sen ürolojiye gitmen gerek deyip gönderiyor.

Hocam siz bilirsiniz sektördensiniz, en çok aranan; arzı talebi karşılamayan doktor branşı nedir?

• Anadoluda hiç sıra beklemeden rahatça tedavi oluyor insanlar. Büyükşehirde yaşamanın cefasını çekiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: foramenpanizza

quote:

bakın MHRS ilçemdeki hastanenin MHRS randevurarını ben düzenliyorum. randevu sistemi şu şekil işliyor

Hocam siz bilirsiniz sektördensiniz, en çok aranan; arzı talebi karşılamayan doktor branşı nedir?

valla tüm branşlarda talep çok Türkiye'nin acayip doktor ihtiyacı varda alım yok. tıp fakülteleri sayısı çok az.
    özellikle şu Suriyeliler geldikten sonra hastahaneler doldu taştı. doktorların başını kaşıyacak vakitleri olmuyor.
    yani hangi branşı seçersen seç çok talep var Sağlık da iş bulamama gibi bir dert yok.
    Tıp ve hemşirelik okuyan asla boşta kalmaz.

• Eller kırılsın, Pak Partiliyiz Pak Partili Hüloooğğğ
  • Hastane sırası beklemek kolay iş zor olan sskda ilaç kuyrugu beklemekti. Genelde sıra gelse de ilaç bulunmuyordu.

• 11 gün gene çok iyi bir süreç. Bulunduğum hastanede diş dolgusunu iki ay sonrasına verdikleri oluyor. Nüfusun dengesiz yerleşimi bunun asıl sorunu. Ya da yatırım çoğunlukla metropollere yapılması da bir sebep.
  • Sen gene iyisin göz için. Ben 10 gündür bulundugum yerdeki devlet hastanesinin göz hastalıklarına randevu almaya çalışıyorum ama alamıyorum. Randevu listesi bile göstermiyor. Artık kaç ay sonrasının tarihleri bile dolduysa randevu alamıyoruz
  • Eisenmate E kullanıcısına yanıt
    Valla sigortalı çalışmama rağmen daha önce hastaneye gittiğimde sigortam görünmediği için sistemde PARA VERDİM ve İLAÇLAR İÇİNDE para verdim malum sağlık olunca işin ucundan kaçmayak bari zaten bu kadar bekledik randevu için dedik sonra şüphe ettim dedim lan kovuldum da haberim mi yok diye girdim e devlete baktım sigortam gayet rutin bir şekilde yatıyor hiç bir sorun yok yani beklesende beklemesende devlet çok güzel iteliyor. Ayrıca sen tıpta erken teşhisin önemiyle ilgili bir şeyler duymadın sanırım lafa bak bekleyin paramı veriyonuz teslimiyetçi CAHAAAALLL zihniyet budur
  • Oda bişeymi 20 eylülde randevu için aradım 4 ekime verdiler (cildiye istanbul)
  • quote:

Peki hastaneye gittim bu sırayı aldım diyelim 25 kontenjan dışında diğer gelip sıra alanlarıda hesaba katarsak ben hastanede sıra beklemiş oluyor muyum? Yoksa atıyorum 5 randevulu 1 randevusuz şeklinde mi alınıyor? Ayrıca 75 randevusuz 25 randevulu alınıyorsa randevu almak amelelik? Öte yandan benim derdim erken tedavi erken teşhis artık her neyse ben hastaneye gider gitmez doktor bana baksın bende oyumu vereyim artık sıra beklemiyoz diye

• quote:

Orijinalden alıntı: KöfteSuyu

Oda bişeymi 20 eylülde randevu için aradım 4 ekime verdiler (cildiye istanbul)

En temizi bir tane suriyeli bulup nikahı basıp hastaneye gidecen kapıda bekleyenleri yararak dalcan doktorun odaya. Hiç abartma demeyin suriyelilerin bu ülkede forsu milletvekillerinden daha fazla resmen
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.