Şimdi Ara

Eski Türkiyeyi Özlüyor Halk (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
548
Cevap
4
Favori
29.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
411 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi yaşamlar size kürt olarak mhp iktidarında

• muhalif13 kullanıcısına yanıt

Üç dört antibiyotik birde öksürük şurubu vardı evet. Eski Türkiyeyi Özlüyor Halk 

• quote:

Orijinalden alıntı: Enes Eyibil

Aslan parçası , dediklerim çok net anlaşılıyor

Arapça hiç bilmiyorum

Ana dilim Türkçe , sen okuduğunu anlamiyorsan banane

Alıntıları Göster

iyi sildirmişsin mesajı, çok mu zoruna gitti? kıyamam :D

• Eski Türkiye daha güzeldi
  • Alıntı

metni:
    10 Milyar maaş alanda mutsuz bu ülkede asgari ücret kazananda,dibe battık.

kesinlikle katılıyorum

• eskiden mutluyduk
  • özlüyoruz tabi ki

nerede o 2000 yıllarının başındaki samimiyet, sosyal yaşam..

eksiden 'kızlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır' diye bi gaf vardı

artık o durum bile 'kızlar kendilerine sert davranan erkeklerden hoşlanır' a döndü

insanımızın %90 ı mutsuz, stresli ve kıskanç

bize çatık kaşlı olmayı öğrettiler.. bazı tipler yolda öyle bi yürüyor ki, saatli bomba gibi

kaşlar çatık, elini kolunu sallaya sallaya yürüyor.. türkiye de değil, medeniyet olan bi ülkede o kişiyi yolda görseler tutuklarlar potansiyel psikopat diye

genel kültür olarak zaten yerlerdeyiz, hiçbi olayımız yok

ilkokul terk uyuşturucu bağımlısı kişileri sanatçı, bilgisayarı açmasını bilmeyen kişileri teknoloji bakanı yaptı bu ülke

ve hani eskisi gibi olmayı düşünmeyin.. sayelerinde türkiye artık 3. sınıf yoksul bi ülkedir

ve eski haline geri dönmesi çook uzun yıllar alır

• Erdoğan'ın yetkilerini artırırsanız bütün sorunlarınız çözer, anket böyle diyor halk böyle düşünüyor.

Eski Türkiyeyi Özlüyor Halk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    buna sen inanıyor musun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrembjk1903

buna sen inanıyor musun
    Ben inanmıyorum da bu bir şey değiştirmiyor ben denizde bir damlayım, anketin yanlış veya yanlı olduğunu düşünmüyorum, bildiğim kadarıyla da muhalif bir anket firması (anketler ne kadar bilimsel çalışsa da rakamlara yalan söyletilebilir manipulasyon olabiliyor) demek istediğim bu forum çoğunluğu muhaliflerden oluşuyor ama bir yandaş bulunca anlatıyoruz ediyoruz ama ne değişiyor sıfıra sıfır elde var sıfır.

• Eski dunyayi ozluyor insanoglu ...
  • Hersey tamda istedikleri gibi gidiyordu 10 alacaklar sanip 1 veriyorlardi bizim icin zenginlikti o kuru makul tutup herseye kolayca ulasmamiza izin verdiler ruhumuzu satin alamayincada nimetlerini cektiler sizin eski Turkiye dediginiz hikayenin en sade anlatimi budur.Bunu gormeden muhalifmis yandasmis kismi bir anlam bile ifade etmiyor.Ps5 icin devletine kufredenlere muhalif almayiveririz yerin dibine batsin ps5 leri diyen yandas gunumuzde komik degil mi?
  • Ne özgürlüğümüz kaldı ne paramız. Kahrolun siyasal islamcılar. Defolun gidin çekin elinizi üstümüzden.

• tersosmos kullanıcısına yanıt
    Dedemin köyü iç anadoluda ankaraya yakın elektrik 80 lerin başında Özal başbakan yaptığı yıllarda geldi. Çoğu kişi alamadı alanında 2 lambası vardı yalnızca. Dedem misal çok çok daha sonra aldı. O da sadece 2 lambaydı.

Daha doğu güneydoğu felan çok daha sonra. 80 ler sonunda. Biz istanbul da asgari ücretli işçi olarak vardı bizde. Buzdolabı ikinci el bir şeydi 80 li yılların başında almışız.

O zamanlar çok pahalıydı buzdolabı tv felan. Lüks sayılırdı. Mahallemde bile bunların olmadığı çok ev vardı. Köyleri vs saymıyorum.

Ha ilk tv buzdolabı felan tabiki çok uzun süredir vardı ama asgari ücretli fakirlerin erişimi zordu.

Misal şimdi iphone 12 15 bin küsür ama kimin kaç kişinin erişimi var. 30 sene sonra o zaman iphone 12 vardı demek gibi bir şey bu.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    https://www.google.com/search?client=firefox-b-m&q=ssk+ila%C3%A7+fabrikas%C4%B1&oq=ssk+ila%C3%A7+fab&aqs=heirloom-srp.0.0l2

Çok zor değil varmıymış. 2005 de kapandı. Bir akp günahı daha mı faydası mı.

Ben devletin düzenleyici olmasından yanayım. Hiç bir devlet kurumu verimli değildir.

• Kabak tadı geldiğini biliyorum yabancı ülkelerle Türkiye'nin market karşılaştırmalarını yapmaktan ama fark o denli açıldı ki akıl alır gibi değil şimdi Japonic'in bir videosunu izliyordum 5 kilo ayçiçek yağı, 2 kilo tavuk göğüs, 50 tane de Giyoza hamuru diye bir şey diyor herhalde bizdeki milföy gibi bir şeydir, 29 birim (dolar) para verip çıkıyor orada da asgari ücreti 2 bin küsur burada da. Burada sadece 5 kilo yağ 80 tl civarında neredeyse 3 misli fiyat 2 kilo tavuk eti de yok.

İyi uykular Türkiye.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.