Şimdi Ara

Eski Türkiye(öcü gibi anlatılan ama herkesin şimdikinden çook daha mutlu umutlu olduğu.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
2
Favori
895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
141 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 lira yerine 1 milyon hmm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep Hypnosis

Yazıyı bazı arkadaşlar o kadar yanlış anlamışlar ki. Hayat kolaydı, her şeyimiz vardı falan demiyor ki.(Gerçi dünyada da pek çok şey yoktu.) Hayat zordu ama ona rağmen mutlu ve huzurluyduk, sevgi ve saygı vardı insanlar arasında diyor. Bu kavramlar artık o kadar uzak ki bu ülkede? Nasıl yok edildiğini hepimiz biliyoruz.
    Hocam bir yerlere sataşmadan ne kadar mutlu olduğundan bahsetmiyor. Maksatlı bir konu. DH kronik solcuları kronik muhalifleri 7/24 çalışıyor. Hangi konu içten hangisi siyasi maksatla yazılmış anlamak çok kolay.

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Bu sıkıntılar olabilir ama bunlar ani şehirleşmeden dolayı olan sıkıntılar değil mi? Bizim seviyemizdeki her ülkede o yıllarda benzer sıkıntılar yok muydu? Teknolojinin gelişmesiyle bunlar basitçe çözülmedi mi?

Alıntıları Göster
    Ya samimi olun. Samimi değilsiniz. Dürüst de değilsiniz. Kendinize bile yalan söylüyorsunuz.

Erdoğan geldikten sonra su sorununu müthiş icatlar ve yeni teknolojik gelişmelerle mi çözdü?

Hayır tamamen hükumet anlayışı. Adam kürsüye çıkıp chp çöplüktür chp pisliktir diyor bunlara dayanarak diyor.

Öyle bi algı yapılıyor ki muhalifler tarafından forumlarda sosyal medyada ak parti öncesini görmesek inanıcaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Bu mesaj silindi.
    Türbanlıları sevmiyorum doğrudur.

Rakı ve balık ile.
  • İzmir'e gelmeyin .Mahvetmeyin izmiri. Gidin başka yerlere. İzmirin kapasitesi doldu. Adım atacak yer kalmadı.
  • Eski Türkiye'yi korkunç olarak lanse edenlerin ortak noktası çomar olmalarıdır
  • Başka ülkeyi anlatmışsın sanırım. Yada mülteci olarak bizim ülkeye gelmişsin

• Eskiden en azından sayısal Loto milli piyango hayallerimiz vardı onu bile çaldılar daha ne olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Nycha

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    3 veya 4 adet sosyal medya ofis çalışanı bunlar. Bende bunlar yalan attıkça, doğrusunu konuşacağım. Burayı karıştırıp 3/5 kişi kandırsak bize yeter felsefesinde bu arkadaş ve türevleri.
  • Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Ellerin klavyen dert görmesin . İstanbul'dan bahsediyor da suzuklukdan bok kokan halicden bahsetmiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cor3

3 veya 4 adet sosyal medya ofis çalışanı bunlar. Bende bunlar yalan attıkça, doğrusunu konuşacağım. Burayı karıştırıp 3/5 kişi kandırsak bize yeter felsefesinde bu arkadaş ve türevleri.

Alıntıları Göster
    Yorumun hakaretten ibaret ne doğru konuşması.

Bir şeyin çalışanı değilim. 2014 üyesiyim telefon bilgisayar playstation gibi konulara ilgi duyar ve bu konulara mesaj atarım. Galatasaray konusuna bir de. Ama Ak Partiliyim. Erdoğan'ı destekliyorum. Size göre bunlar troll olmak için yeterli. Ama burada 7/24 mesaj atan erdoğana ve partisine saydıranlar normal muhalif vatandaşlar. Biz bir şeyi destekliyor olamayız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turbetfurzey

Ellerin klavyen dert görmesin . İstanbul'dan bahsediyor da suzuklukdan bok kokan halicden bahsetmiyor.
    Sağ olun hocam troll diyenlere bir de üzerine algı yapanlara olur olmaz sallayanlara inat bildiklerimizi söylemeye devam edeceğiz :)

• Hastanede kuyruğa girip sıra gelmediği için muayene olamadan eve döndüğümü bilirdim . O kadar mutlu olurduk ki eskiden. Bu bize zevk verirdi . Kuşlar ucardı hastalıklar kendiliğinden geçerdi . Ne gerek vardı hastanelere bu kadar . Doğa güzel olsun yeter!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • parası olmadığı için ölüleri hastanede rehin tutulanlarda mutluktan uçuyordu,şimdi yüksek teknolojiden ötürü para istenmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbetfurzey

Hastanede kuyruğa girip sıra gelmediği için muayene olamadan eve döndüğümü bilirdim . O kadar mutlu olurduk ki eskiden. Bu bize zevk verirdi . Kuşlar ucardı hastalıklar kendiliğinden geçerdi . Ne gerek vardı hastanelere bu kadar . Doğa güzel olsun yeter!
    he ya hastahaneler çok düzeldi maşallah. Geçen sene haziran ayı ! safra kesem de taşlar varmış. gece sırtıma vuran müthiş bir agrı ile acillik olduk. safra kanalından da taş atmışız. dediler safra kesen taş dolu alınması lazım. allaha şükür sıra okadar çabuk geldiki 4 ay sonra binbir çile ile ameliyat olabildim. tabi bu süre içinde 2 kere daha acillik oldum. müthiş zevk aldık ailecek.

Yer izmir katip çelebi araştırma hastahanesi.

Ya şunu bir anlamıyorsunuz.kimse size eski türkiye çok iyiydi . ekonomi harika. egitim harika, saglık sistemi harikaydı demiyor! Her şey eskiden boktan dı şimdi daha da boktan hale getirdiler diyoruz kabul etmiyorsunuz.

• Yahu arkadaş tamam yaş genç yaşamadınız da hiç mi eski türk filmleri izlemediniz onlardaki yağ tüp kuyruklar, hastanede ameliyat oldum kontrole gittim yerimden kalkamıyorum uzman doktor görecek diye 5 saat bekledim iyi iyi güle dedi doktor köpek muamelesi yaptı.

Evde elektrik su doğru düzgün yoktu. Bir ev telefonu için neler çektik karakola düştük yüksek miktarda rüşvet verdikde baglatabildik. En dandik kömür yakabilir çikolata bile ayda bir iki kere en dandik olandan yiyebilirdik.

Eski güzel günler millet ile alay etmek kafa bulmak bu sanırım. Sizin gibi tipler yüzünden akp kaybetmiyor ya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Yahu arkadaş tamam yaş genç yaşamadınız da hiç mi eski türk filmleri izlemediniz onlardaki yağ tüp kuyruklar, hastanede ameliyat oldum kontrole gittim yerimden kalkamıyorum uzman doktor görecek diye 5 saat bekledim iyi iyi güle dedi doktor köpek muamelesi yaptı.

Evde elektrik su doğru düzgün yoktu. Bir ev telefonu için neler çektik karakola düştük yüksek miktarda rüşvet verdikde baglatabildik. En dandik kömür yakabilir çikolata bile ayda bir iki kere en dandik olandan yiyebilirdik.

Eski güzel günler millet ile alay etmek kafa bulmak bu sanırım. Sizin gibi tipler yüzünden akp kaybetmiyor ya.
    Bunlar bunları anlamak istemez hocam.

Üstelik bir de bizim gibi düşünenleri görmezden gelirler.

Sonra İnce oyunu 60a 70e hatta 80e yükseltti diyen var bu forumda öyle geziyolar ortada

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Bunlar bunları anlamak istemez hocam.

Üstelik bir de bizim gibi düşünenleri görmezden gelirler.

Sonra İnce oyunu 60a 70e hatta 80e yükseltti diyen var bu forumda öyle geziyolar ortada

Alıntıları Göster
    İnce değil, şuanki Cumhurbaşkanı bile o kadar oy alamayacak. Ama unuttuğun bir nokta var. Bu seçim çantada keklik değil sizin açınızdanda. Sende oh biz kanacağız diye çırpınıyorsun, çok emin konuşuyorsun günlerdir. Bak desteklediğin partinin başkanının bile videolu açıklaması var ne kadar bıçak sırtı olduğundan ve garanti olmadığından bahsediyor..

• tutturmuşlar hastane sırası hastane sırası. Ya arkadaş kıt mısınız ben anlamıyorum. O yıllardaki teknoloji ile şimdiki bir mi ?

ayrıca şu anda hastaneye randevu alıp gitsen de deli gibi sıra var yarım günün geçiyor maalesef.

Neyse teknolojiye dönelim, bu iktidar tam teknolojik gelişim zamanına denk geldi ve sanki bu teknolojik adaptasyonu sadece bunlar bulmuş bunların eseriymiş gibi lanse etmenize gerek yok. Aradan 17 18 sene geçi, bu teknolojik reformu elbette hangi parti olsa yapacaktı. O kokuşmuş yıllar dediğiniz yıllarda daha dünyada 2G 3G yoktu, fiber altyapı yoktu, ADSL gelişmiş ülkelerde 90ların sonunda yayılmaya başladığında bize büyük şehirlerde de 2000 2001 yıllarının başında testleri başlamıştı. Şunu da not düyeşim vimax denen bir teknoloji geleceki bu ülkeye müthiş bişeydi ama TT araplara satıldıktan sonra önüne taş konuldu projeler rafa kaldırıldı...

Yani ister akp olsun ister chp ister mhp istersen sen başa geç güzel kardeşim. Bir teknolojik yenilik karşısında mecburen adaptasyon sürecine girersin ve yenilenirsin. İnternet altyapısı iyileşmeye başladıkça veritabanlarına erişim kolaylaştı yazılı bürokratik işlemler azalmaya başladı.

Bir ülkeyi tek adam yönetmez size öyle geliyor işte. Altta sürekli çalışan insanlar var, siz nasıl yeni teknolojinin en iyisini almaya meraklıysanız, yazılımda da donanımda da devlete bu istekler sunulur ve sistem geliştirilir.

Dünyadaki teknolojik gelişmeye paralel bir şekilde gelişiyoruz yani... Ha ülkemizde teknolojik gelişme oluyorsa yeni buluşlar falan onları söyleyin alkışlayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kvo35

he ya hastahaneler çok düzeldi maşallah. Geçen sene haziran ayı ! safra kesem de taşlar varmış. gece sırtıma vuran müthiş bir agrı ile acillik olduk. safra kanalından da taş atmışız. dediler safra kesen taş dolu alınması lazım. allaha şükür sıra okadar çabuk geldiki 4 ay sonra binbir çile ile ameliyat olabildim. tabi bu süre içinde 2 kere daha acillik oldum. müthiş zevk aldık ailecek.

Yer izmir katip çelebi araştırma hastahanesi.

Ya şunu bir anlamıyorsunuz.kimse size eski türkiye çok iyiydi . ekonomi harika. egitim harika, saglık sistemi harikaydı demiyor! Her şey eskiden boktan dı şimdi daha da boktan hale getirdiler diyoruz kabul etmiyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun hocam. Olay bu işte. Bir eleştiri gelince ötekine iyi denmiş olmuyor.

Bir de kasıtlı olarak teknolojiyi yok sayıyorlar. Mesela hastaneler de bilgisayarlar 30-40 sene önce var mıydı? Yada dünyadaki pek çok ürünün maliyeti bugünün kaç katıydı?

Teknolojinin gelişimi gittikçe hızlanıyor. 30 sene sonra bugüne bakınca bu laflardan çok daha fazlası edilecek. Mesela ışınlama bulunsa trafik sorununu dönemin hükumeti mi çözmüş denecek?

Bunun dışında vergilerin, borçların durumlarından hiç bahsetmiyorlar. 5x borçla yaşanan hayat 3x ile olandan daha iyi gözükür ama iş o borcu ödemeye gelince hangisi tercih edilir?

Son olarak bugün akplilerin söyledikleri belediyecilik meseleleri. Yok yol yapıldı, yok su yoktu, köprü falan. Olay özgürlük, adalet, eğitim falan olunca taraflı bakıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.