Şimdi Ara

Eski Soket İşlemci Kullananlar Var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir şeyi merak ettim hala eski işlemcileri kullanan var mı, merakımın nedeni işlemci soğutucu markalarımızda bu chipsetler için boşuna bracket koymamalarını söyleceğim eğer yoksa, boşuna maliyet harcıyorlar.

Örnek ; Hala 1150, 1155, 1156, AM3, AM3+ , AMD FM Serisi soket yapısındaki işlemcileri kullanan arkadaşlar var mı ? Kullanan arkadaşlar yazabilirse cevap olarak çok makbule geçecek israf dan da kaçınmış olacağız.

• "işlemci soğutucu markalarımızda bu chipsetler için boşuna bracket koymamalarını söyleceğim".

Böyle söyleyerek ne demek istediniz biraz daha açabilir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mxsr

"işlemci soğutucu markalarımızda bu chipsetler için boşuna bracket koymamalarını söyleceğim".

Böyle söyleyerek ne demek istediniz biraz daha açabilir misiniz

örnek 2066 pin için vida ve malzeme ekliyorlar kutulara, onları koymalarına gerek olmadığını artık kimsenin kullanmadığını söyleceğim.

• Hocam i3 4130 kullanıyorum sogutucu alacağımı sanmıyorum am4 ve güncel intel soketi uyumu yeterli bence

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uyuyakaldım

Hocam i3 4130 kullanıyorum sogutucu alacağımı sanmıyorum am4 ve güncel intel soketi uyumu yeterli bence

Hocam aynen kullanan varsa bile soğutucuya ihtiyacı olmaz mı o sorunun cevabı da önemli bizim için.

• Am3+ fx 8300

• Tabi ki var memleket Norveç degil ki herkes en son oket islemciyi kullansin.

daha bu gün phenom 2 kasa alayım mi diye soran gördüm.

• 775 pin 2 sistemim var evet hala kullaniyorum ve ayrıca braketler gerekli oluyor çünkü 775 pin 1156 pin gibi soketlerde Xeon işlemciler var ve overclock edildiğinde ekstra soğutucu gerekli oluyor

• Olmaz mı :) i7 4770K + Z97 Anakart + 16 GB 1600 Mhz CL9 ram + RX570

Sistemim bu. Şuan overclockla 4770K All core 4.4 Ghzde 1.25 VCorela çalışıyor. Delidli olduğu için oyun içi sıcaklıklarım 50-60 derece arası hep. Ramlerimi de 2133 Mhz CL10 1T CR'de kullaniyorum. 2K da bir monitörüm var. Arkadaşa aldığımız 2060 Superi kendi kasama taktigimda işlemcim sorunsuz besliyor bu kartı. Bazı oyunlarda kullanim 90lara çıksa da (Battlefield serisi gibi) ekran kartı kullanımı hiç %95 altına düşmedi. Yani demem o ki, i7 2xxx serisinden itibaren bir i7 kullanan varsa kolay kolay sistem değiştirmez. Çünkü hala baya iyi performans veriyor bu işlemciler. DDR5li chipler çıksın, ilk nesil gitsin, 2. nesilde düşünüyorum değiştirmeyi ama o zamana kadar ben çok memnunum sistemden. Tek sorunum ekran kartı. Bu sistemi ben 2015 de GTX960la almıştım. 2018 sonunda GTX 960la RX 570i takas ettim. Hedefim 1080ti için para biriktirmekti. Bırak 1080ti'yi şuan elimdeki para + Rx570i satsam anca 1660 süper falan alırım heralde.... Kart lazım Kart

• i5 750 kullanıyorum p55 anakart

• sabah sabah benmi anlamadim yoksa arkadas mi anlatamadi🙄

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir makine de i5 760, bir makine de i7 4790k, bir makine de i7 10700 var.

ikisi eski makine yani. çalışıyorlar. boşa çıkarmak için hiçbir neden yok.

• xeon x5482-msi p45-c51 kasam var sorunsuz. snowman t6 ile kullnıyorum. 3 ay önce alındı.
    huananzhi x99-tf ve xeon e5 2678v3 setim var. cooler master hyper 212 evo ile kullanıyorum. soğutucu 2014 yılında alındı.

• E3-1220-V2 kullaniyorum B75 anakartla.

• Selamlar eski soket işlemcilere uygun ürünler getirmeye devam edeceğiz mümkün olduğunca çok teşekkür ederim herkese

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.