Şimdi Ara

Eski sisteme ekran kartı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , bilgisayarda bisiklet trainerı ile zwift uygulaması ile antreman yapıyorum ama pc deki onboar hd4250 ekran kartı olduğundan görüntü çamur gibi oluyor malesef
    bilgisayarın kaldırabilceği darboğaz girmicek bir kart tavsiyesinde bulunabilirmisiniz

gigabyte 880ga-ud3h anakart
    4 gb ddr3 ram
    amd phenom ıı x2 555 ( 4 çekirdek açık x4 b55 şuanda)
    aerocool xstrike 600w 80plus power supply

• bütçen ne kadar ?
  • dgkn.95 kullanıcısına yanıt
    bütçemde sıkıntı yok ama sadece zwift için kullanıcağımdan çokta pahalı olmamasını tercih ederim
    diğer oyunları büyük ihtimalle oynamam zaten
    zwift için istenen configirasyonlar link te mevcuthttp://zwift.com/hardware#zwift

ipad te görüntü iyi ama ekranı çok küçük olduğundan zevk vermiyo , pc ekranı büyük olduğundan ekran kartı tercihini değerlendirmeye aldım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi re_death -- 4 Ocak 2018; 23:0:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: re_death

bütçemde sıkıntı yok ama sadece zwift için kullanıcağımdan çokta pahalı olmamasını tercih ederim
    diğer oyunları büyük ihtimalle oynamam zaten
    zwift için istenen configirasyonlar link te mevcuthttp://zwift.com/hardware#zwift

ipad te görüntü iyi ama ekranı çok küçük olduğundan zevk vermiyo , pc ekranı büyük olduğundan ekran kartı tercihini değerlendirmeye aldım :)

keşke bütçe belirtseydiniz dandik bir kart önermek istemiyorum en azından 1050 alın birde 4gb'lık ram alın derim bu oyun 8 gb ram istiyormuş önerilende tabi.

650 tl 1050 ;https://urun.n11.com/ekran-karti/msi-gtx-1050-gaming-2g-2gb-128bit-gddr5-hdmidvi-ddp-dx12-P164895541?cid=700503&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel&utm_content=102_210_3070&utm_term=

• GT1030 alabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dgkn.95 kullanıcısına yanıt
    1050 bu sistemi kaldırırmıki baya bi eski bilgisayar bu , tam verimlilikte çalışmaz mundar olur o kart bu sistemde gibi geliyo bana
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    64 bit değilde 128 bit kartlar daha iyi olmazmı
  • re_death kullanıcısına yanıt
    Bite takılma hocam. GT 1030 gayet yeterli olur. Darboğaz yaşamamak için GTX 1050 yerine GT 1030 daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 5 Ocak 2018; 7:58:30 >
    gt 1030 pcı-e 3,0 destekliyor benim anakart pcı-e 2,0 destekli 1030 alsam bi problem yaratırmı performans düşüşü gibi ve çalışmamazlık olurmu
    uzun zamandır pc bileşenleri ile ilgilenmeyince biraz cahil kaldık bu konularda :)
    PCI express 1.1 destekli anakartta (P35 chipset) PCI express 3.0 destekli GTX 950 kullanmıştım. Sıkıntı olmadı. Ama monitörde yalnızca VGA giriş varsa HDMI to VGA aktif dönüştürücü gerekli. DVI veya HDMI varsa doğrudan kablo ile bağlayabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Sorun olmaz hocam.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler dostum , monitörde bütün çıkışlar var sıkıntı yok monitörde
    teşekkürler dostom
  • quote:

teşekkürler dostom

Merhaba,

Açtığınız konudaki durumu bire bir bende yaşıyorum sistemim eski onboard ekran kartı kullanıyorum Zwifti açmıyor bile. Uyumlu ekran kartı bakıyorum siz ne aldınız acaba?

Onboard ekran kartım: ATI Radeon HD 4200

Mevcut Sistemim:
    Anakartım : MSI 785gm-e51
    İşlemcim : AMD Phenom II X4 B50
    Bellek : 8 GB
    PSU : 450 W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurkanSen -- 10 Ocak 2018; 18:12:40 >
  • FurkanSen kullanıcısına yanıt
    Merhaba , birkaç gün önce asus 1030 oc modelini aldım
    zwifti 1080p de açtı hiç takılma ıkınma yapmadı, 4gb ram var birde , yarında 4 gb daha ram takviyesi yapıp 8 gb a çıkartıcam
    battlefield 1 i yükledim 4 gb ram le 55-60 fps düşük ayarlarda oynanabiliyor ram kullanımı 3,5ta ortalama ama 3,8 leri geçtimi takılmalar olabiliyor, senin ram sıkıntı olmaz
    benim sistem için en ideal çözüm buyduydu gayet güzel oldu
    1030 tavsiye ederim ,
    inventustan aldım uyum sağlamazsa , çalışmassa 14 gün içinde iade edebiliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi re_death -- 10 Ocak 2018; 20:54:33 >
  • quote:

zwifti 1080p de açtı hiç takılma ıkınma yapmadı, 4gb ram var birde , yarında 4 gb daha ram takviyesi yapıp 8 gb a çıkartıcam
    battlefield 1 i yükledim 4 gb ram le 55-60 fps düşük ayarlarda oynanabiliyor ram kullanımı 3,5ta ortalama ama 3,8 leri geçtimi takılmalar olabiliyor, senin ram sıkıntı olmaz
    1030 tavsiye ederim ,

Cevabınız için çok teşekkürler. GT 1030 almayı planlıyordum bende sizin mesajınızdan sonra iyice kesinleştirdim. Özellikle alıp da uyumsuzluk yaşarsam iade durumunda problemle karşılaşma ihtimalini göze alınca biraz çekiniyordum ki inventus.com.tr yi öğrendiğim çok iyi oldu. Sitesinde yazanlara göre inventus.com.tr iade konusunda müşteriyi çok üzmeyecek gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanSen

quote:

1030 tavsiye ederim ,

Cevabınız için çok teşekkürler. GT 1030 almayı planlıyordum bende sizin mesajınızdan sonra iyice kesinleştirdim. Özellikle alıp da uyumsuzluk yaşarsam iade durumunda problemle karşılaşma ihtimalini göze alınca biraz çekiniyordum ki inventus.com.tr yi öğrendiğim çok iyi oldu. Sitesinde yazanlara göre inventus.com.tr iade konusunda müşteriyi çok üzmeyecek gözüküyor.

ben ürünü direk inventusun ofisinden gidip aldım , çalışmazssa uyum problemi olursa geri iade edebilirmiyim diye sordum , yardımcı olucaklarını problem olmicağını belirttiler , çok bilindik bir firma değildir ama çok eskidir.
    yinede telefon ile bir görüşün sistem bilgilerini verin teknik servis ile konuşup değerlendirirseniz daha verimli olur sizin içinde.
    bende farklı firmalara bakınıyodum sonradan inventus aklıma gelince direk eledim bütün firmaları riske girmemek için :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.