Şimdi Ara

Eski Sinema Sistemini Çalıştırmak İçin Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Resimlerde gördüğünüz gibi eski bir sinema sistemim var, hoparlörler amfiye garip bir kablo ile bağlı, amfinin arkasında bilmediğim girişler çıkışlar var, tüm hoparlörlerde bağlı değil, televizyonum eski projeksiyon tvlerden yani HDMİ girişi yok zaten amfinin HDMİ çıkışı da yok, bu sistemi Tv me veya bilgisayar veya telefonuma nasıl bağlayarak çalıştırabilirim?

Amfi modeli : Sony str-de485e

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Optik çıkışı ile PC'ye bağlayabilirsin PC'de optik çıkış var ise

• Gsokte G kullanıcısına yanıt
    Elinizde kaynak cihaz olarak ne var bilmiyorum ama Digitürk, medya oynatıcı, PC yada PlayStation vs gibi optik yada koaksiyel ses çıkışı olan kaynak cihazları amfinin sol arka tarafındaki girişlere bağlayıp dolby yada Dts 5.1 ses alma şansınız var.

Dts HD, Dolby True HD yada Atmos gibi Hdmi bağlantı ile aktarılabilen ses formatlarını da düz Dts yada dolby olarak alabilirsiniz. HD ses formatları standart 5.1 ses verisinin üzerine ek paketler halinde eklenir. Amfi hangisini destekliyorsa onu çözüp verir.

Dolby Atmos için ise minimum 2 adet tavan hoparlörü yada ön hoparlörlerin üstüne koyulan Atmos hoparlörü de olmak zorunda. Ve de amfinin bu yeni ses formatlarını da desteklemesi gerekli
  • Cevabın için teşekkürler, bu sistem yıllar önce tv ye bağlıydı ve orda islediklerimi sinema sisteminden duyabiliyodum, konu başjnda bahsettiğim gibi TV de scart, av girişleri var sadece, hangi kablo ile nasıl bir bağlantı yapmam gerekiyor?

İsterseniz adım adım gidelim. Elinizdeki televizyonun giriş ve çıkışları ile eğer kullanacaksanız medya oynatıcınızın marka modelini verirseniz hangi çıkış ve girişlerin olduğunu görebiliriz. Buna göre de nasıl bir bağlantı kurmanız gerektiği hakkında tavsiyede bulunabiliriz.

• aeronics kullanıcısına yanıt

Medya oynatıcıdan kastınız TV ise, modelini tam olarak bulamadım eski projeksiyon 1080İ bir model samsung, kopmozit, s video, komponent ve scart destekliyor. Amfiden bahsettiyseniz amfi modeli bu : Sony str-de485e ve arka girişlerini eklemiştim konuya başta, teşekkürler şimdiden.

• Ve bir önemi var mı bilmiyorum ama televziyonumu Xiaomi Stick Tv ile kullanıyorum - hdmi to scart dömüştürücüsü ile-. Yani android tv den gelen sesi sinema sistemine yansıtmak amacım.

Medya oynatıcınız bu durumda Xiaomi Stick Tv oluyor. Bir tane HDMI audio extractor almanız lazım. Xiaomi'de buna takılı olacak. Bu cihaz HDMI üzerindeki sesi optik çıkışa, görüntüyü de HDMI çıkışına iletelecek. HDMI audio extractor ile sinema sisteminizi optik kablo ile sinema sisteminizin optik girişi üzerinden bağlayacaksınız. Artık sinema sisteminizden 5.1 ses alabilirsiniz. HDMI audio extractor'on HDMI çıkışını da scart dönüştürücüsü ile televizyona bağlayacaksınız. Ancak bu kadar ara parça ile ne kadar sağlıklı olunur bilemeyeceğim.

• Peki medya oynatıcı olarak düz scart bağlantılı uyduyu kullanırsam, sesi nasıl alacağım?

Cihazın bağlantı opsiyonları nedir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.