Şimdi Ara

Eski Pc'yi hızlandırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
12.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski pc'im bu aralar çok donmaya başladı. Biraz hızlandırmak için ne yapabilirim? Benim aklıma şu geldi iki tane 512 mb ram var büyük ihtimalle ddr1. Ben bir tane daha 512'lik ya da bir tane 1gb'lık ram alsam hızlanır mı? Açıksası işlemci yeni anakart filan alamam şu an ama siz yinede fikirlerinizi yazın.

• kurduğunuz işletim sistemi nedir xp olsa iyi olur win 7 çalıştırmaz 1hb yapsan dahi win 7 ağır çalışır sinir olursun xp kullanın ram'in katkısı olur tabiki,
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgkn.95

Eski pc'im bu aralar çok donmaya başladı. Biraz hızlandırmak için ne yapabilirim? Benim aklıma şu geldi iki tane 512 mb ram var büyük ihtimalle ddr1. Ben bir tane daha 512'lik ya da bir tane 1gb'lık ram alsam hızlanır mı? Açıksası işlemci yeni anakart filan alamam şu an ama siz yinede fikirlerinizi yazın.

Öneri alabilmek için sistemini ve harcayacağın rakamı yazman gerekir, ki ona göre öneri yapılsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

quote:

Orijinalden alıntı: dgkn.95

Eski pc'im bu aralar çok donmaya başladı. Biraz hızlandırmak için ne yapabilirim? Benim aklıma şu geldi iki tane 512 mb ram var büyük ihtimalle ddr1. Ben bir tane daha 512'lik ya da bir tane 1gb'lık ram alsam hızlanır mı? Açıksası işlemci yeni anakart filan alamam şu an ama siz yinede fikirlerinizi yazın.

Öneri alabilmek için sistemini ve harcayacağın rakamı yazman gerekir, ki ona göre öneri yapılsın

İşletim sistemim Xp sp3, 1 gb ram, işlemci intel pentium 4 tek çekirdek, 2 tane harddisk takılı 5 bölünmüş durumda toplam 535 gb, ekran kartı NVIDIA GeForce FX 5500 128 mb

ben ya 512 mb ya da 1 gb ram alıcam nasıl olur sizce bir artış olur mu pc'de?

• Sistemin çok eski, bence hiç masraf etme kullanabildiğin kadar kullan ve yen bilgisayar toplamayı gündeme al. Bu sisteme yapacağın her kuruş harcama boşuna masraf olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Sistemin çok eski, bence hiç masraf etme kullanabildiğin kadar kullan ve yen bilgisayar toplamayı gündeme al. Bu sisteme yapacağın her kuruş harcama boşuna masraf olur.

Sadece ram alıcam alt tarafı tabii ddr olacağı için biraz bulmak zor ama 512 mb'lık ya da 1 gb'lık ram pc'yi rahatlatmaz mı? En azından donmalar gider herhalde. Çünkü bir yerde okumuştum adamın biri eski pc'sine 1 gb'lık ddr ram almış 400 mhz gayet iyi olduğunu söylüyor donmalar tamamen gitmiş yeni pc şuanda toplamayı düşünmüyorum.
  • Sistemin bence bugünkülerden çok geride sen para biriktir en az 3 ghzlik bir işlemci 2 gblikde ram al yada olmadı komple değiştir kasayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3ndorfin

Sistemin bence bugünkülerden çok geride sen para biriktir en az 3 ghzlik bir işlemci 2 gblikde ram al yada olmadı komple değiştir kasayı

Bende biliyorum çok eski olduğunu zaten ben bu pc'yi kullanmıyorum babam ve kardeşim kullanıyor onlara zaten performans gerekmiyor ama zaman zaman ben geçiyorum ve gıcık oluyorum iki tane 512'lik ram pc'yi hızlandırır diyolar doğru mudur? Yoksa 1 tane 1 gb'lık mı alsam? Arkadaşlar şunu söyliyim de yeni pc toplayın gibi şeyler yazmayın şuanlık düşünmüyorum nedenini yazdım zaten.Teşekkürler şimdiden :)
  • Allaha dua edin ve hizlanmasini bekleyin

Yada yeni bir sistem alin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuh

Allaha dua edin ve hizlanmasini bekleyin

Yada yeni bir sistem alin

Ben ciddiyim ram alırsam hızlanmaz mı? İki tane 512 mb'lık ya da 1 tane 1 gb'lık
  • Hocam tarayicida filan daha rahat hareket edersiniz bir nebze daha o kadar
    Kesinlikle sistem rahatlayacak diye beklemeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuh

Hocam tarayicida filan daha rahat hareket edersiniz bir nebze daha o kadar
    Kesinlikle sistem rahatlayacak diye beklemeyin

Tarayıcı derken internet mi?
  • Arkadaş doğru demiş tarayıcıda internette yani rahatlama görebilirsin ama oyunlarda falan birşey bekleme.
  • Arkadaşlar doğru demiş oyunlardan fazla bir performans bekleme ama internet vs işlerde hızlanmalar olur.
  • Fanları ve kasayı temizle , format at . DDR 1 fiyatlarını bilmiyorum ama 512mb işine yarayabilir... ( xp kurman daha verimli olur ) Birde bitane HDD alabilirsin , eger yeni bir pc alıcaksan her koşulda işine yarar. En azından harddisc i boşaltıp HDD ye aktarırsın. Performans biraz daha artabilir... USB 3.0 tercih et, 20-30 TL için 2.0 alma
  • Zaten xp yüklü, iki tane harddisk takılı zaten 3. için yer yok, oyun için değil zaten

arada fifa07, nba live08, gta vice city vs. falan oynuyorum :D nostaji olsun diye.

Fanları ve kasayı gerçekten temizlemek istiyorum ama bir türkü vakit bulamıyorum nasıl temizleyebilirim . Yani herhalde kuru bezle falandır. İki tane 512 mb'lık ram daha iyiymiş 1 tane 1 gb'lıka göre sizce doğru mudur?
  • Yerinde olsam bez sürmem fanlara :D Eğer fan sökmeyi bilmiyorsan denememeni tavsiye ederim . Bilen biri varsa onun yapması daha doğru olur.
  • 2 adet 2 gblik ram alırsan faydasını görürsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Compadrex

2 adet 2 gblik ram alırsan faydasını görürsün

Noob user 2 detected
    Dostum madem anlamiyorsun neden sacma sapan tavsiyeler verip milletin uc kurusuyla oynuyorsun!
  • Fanları çıkarmayı biliyorum temizleme işini hallederim o tamam.

Merak etme 2 tane 2 gb'lık ram alcak halim yok.

O zaman ben iki tane 512 mb'lık ram alıcam ya da 1 tane 1 gb'lık ram alıcam ama karar veremedim ne yapsam !!!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.