Şimdi Ara

ESKİ PC-MOUSE SORUNU....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yazlık evimizde eski bir masaüstü pc var.Sabahtan beri adam etmeye çalışıyorum. Özellikleri aşağıda belirteceğim.İlginç bir sorunum var.

Kablosuz microsoft mouse aldım. Pc ye taktım. Önce çalıştı sorunsuz bir şekilde.
    Sonra kasanın arkasına klavyenin ve telefonun usb kablosunu diğer usb girişlerine taktım.Herşey sorunsuz çalışıyordu. Sonra fark ettim ki onları takınca mouse tekleme başladı. Kastı anlayacağınız.Mouse başka pcde denedim sorunsuz çalıştı.

Sizlere sorularım şunlar :

----Acaba pc eski diye aynı anda 3 usb girişli donanımı mı kaldırmıyor olabilir mi ? Yani sadece mouse 'u takınca mouse sorunsuz çalışıyor.Bu arada mouse kablosuz. Bununla alakalı olabilir mi?
    ---Pc'nin işletim sistemi Windows xp. Sizce windows 7 kursam daha optimize şekilde çalışır mı ? Yoksa xp'De kalmalı mıyım ?
    ---Çözüm önerileriniz neler :(

• Bilgisayar:
    Bilgisayar Türü ACPI Çok işlemcili Bilgisayar
    İşletim Sistemi Microsoft Windows XP Professional
    OS Servis Paketi Service Pack 3
    Internet Explorer 6.0.2900.5512
    DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
    Bilgisayar Adı AYSE-5DB89612D5
    Kullanıcı Adı ayse
    Oturum Etki Alanı AYSE-5DB89612D5
    Tarih / Saat 2018-11-01 / 15:21

Anakart:
    CPU Türü DualCore Intel Pentium D 935, 3200 MHz (16 x 200)
    Anakart Adı Asus P5VD2-MX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
    Anakart Çipseti VIA P4M890
    Sistem Belleği 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    DIMM1: Apacer Tech. 78.A1GA0.9K4 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    BIOS Türü Award (06/16/06)
    İletişim (COM ve LPT) İletişim Bağlantı Noktası (COM1)
    İletişim (COM ve LPT) ECP Yazıcı Bağlantı Noktası (LPT1)

Görüntü Birimi:
    Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce 8600 GT (1024 MB)
    3D-Hızlandırıcı nVIDIA GeForce 8600 GT
    Monitör Acer V193W [19" LCD] (LC1080034201)

• xp olarak kalmasında fayda var. win 7 olmazmı dersen olur index puanı 5.1 verir düşük bir değer. Hafif bir linux daha çok gider bu cihaza.

Kaldırmıyor değil de usb kontrolcüsünde sorun var Çipset sürücülerini de güncelledikten sonra yapabileceğin pek bir şey kalmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 12 Kasım 2018; 17:3:0 >
  • USB girişlerine giden voltaj belki 1 den fazla doananımı kaldırmaya yetmiyordur.

BIOS'tan ve aida64 gibi programlardan usb lere giden voltaj değerlerini kontrol etmekte fayda var. Eğer öyleyse PSU'nun sağlaması gereken güç ihtiyacını sağlayamıyordur, değiştirmenin vakti gelmiştir.
  • Anakartın usb 3 desteği yoksa ondan yapabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaxKitten

USB girişlerine giden voltaj belki 1 den fazla doananımı kaldırmaya yetmiyordur.

BIOS'tan ve aida64 gibi programlardan usb lere giden voltaj değerlerini kontrol etmekte fayda var. Eğer öyleyse PSU'nun sağlaması gereken güç ihtiyacını sağlayamıyordur, değiştirmenin vakti gelmiştir.

Yeni bir PC olsa düşük ihtimal derdim ama bu durumda olabilir.

Bir de işlemci kasılıyor olabilir. Klavye ve mouse değil ama telefonu medya aracı şeklinde bağlamak başka bir harddisk bağlamak gibi yoruyor olabilir. Oldukça eski işlemci sonuçta.

Telefonu sadece şarj modunda bağlamayı (telefon içeriğini bilgisayarın görmeyeceği şekilde) deneyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.