Şimdi Ara

Eski pc deki SSD'yi , yeni pc ye takmak hakkında. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ssd yi ahci modda kurmayi unutmayın göremedim yazan olmamış sanırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz açarmsınız, ahci mod ne onu bile bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Biraz açarmsınız, ahci mod ne onu bile bilmiyorum

ssd den tam verim almak icin ahci modda windows kuracaksınız

biosdan ide yi ahci yapip formati oyle atin bu arada anakartin sürücüleri özellikle cipset guncel olsun belki biosu bile güncellemek gerekebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 31 Ekim 2013; 16:12:34 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • takıp kurulum yapabilirsiniz fakat bilgisayar açılmayacaktır
  • bios guncellemeyı yapabılıyorum basit bir işlem,

sızın dedıgınız ilmeı sırasıyla yazabılırmsınız, önce ssd sata 3 e monte edicem, daha sonra pc yı acıp boot menusunden dvd romu seçip windows 7 ı kurucam normalde boyle yapıcaktım, sızınd edıgınız ayarı hangı bolumde yapıcam ? bilgisizliğime verin
  • quote:

bios guncellemeyı yapabılıyorum basit bir işlem,

sızın dedıgınız ilmeı sırasıyla yazabılırmsınız, önce ssd sata 3 e monte edicem, daha sonra pc yı acıp boot menusunden dvd romu seçip windows 7 ı kurucam normalde boyle yapıcaktım, sızınd edıgınız ayarı hangı bolumde yapıcam ? bilgisizliğime verin

biosda siralama fark etmez hangisini once yaparsaniz yapin mesele format atmadan ahci moda alin

• Anladım hocam çok teşekkür ederim. Bir sorunla karşılaşırsam haber ederim tahminen 1 2 hafta sonra sistemi kurucam.

edit: Son bir ricam var biosun neresınde bu dedıgınız mod hangı başlık altında oluyor, bıosu fazla kurcalamakdan korkuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 31 Ekim 2013; 16:34:31 >
  • quote:

Anladım hocam çok teşekkür ederim. Bir sorunla karşılaşırsam haber ederim tahminen 1 2 hafta sonra sistemi kurucam.

edit: Son bir ricam var biosun neresınde bu dedıgınız mod hangı başlık altında oluyor, bıosu fazla kurcalamakdan korkuyorum.

bu markaya gore degisebilir ornek gigabytte

integrated peripherals secenegi altinda

• sen önce diskin baglantısını yap kasaya formatla herhangi bir sorunla karşılaşırsan buraya yaz ona göre bilgi verelim yapmadan önce birşeylerle ugraşırsan kafan karışır
  • ibrahimyldrm kullanıcısına yanıt
    @connaught
    @ ibrahimyldrm

Ben vertex 4 kullanıyorum, biraz araştırma yaptık dediklerinizin üzerine, ssd'yi şuan guncellemek ıstıyorum, format atmadan nasıl guncellerım bunuda öğrenmış olurdum

Bıosa gırdım ahcı olarak secılmış.

ayrıca bu ayarlar nedir ve doğrumu?

external sata: dısable
    hot plug: enable
    sata device type: hard disk driver >> bende hdd yok bunu solıd state mı seçılmelıydı?

edit: bunun ıcın farklı konu acıcam, bu konu dagılmasın dıye arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 31 Ekim 2013; 17:49:45 >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    external sata: enable olsun
    sata device type: solıd state olmalı ssd yani
  • ibrahimyldrm kullanıcısına yanıt
    tmm hocam öyle ayarlıyım, neden hdd ayarlanmış acaba anlamadım, sıstemde hdd yok.
    extental sata ne anlama gelıyor, bende dısable de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 1 Kasım 2013; 14:43:54 >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    seninki dahiliydi disable olarak kalsın extental sata sata kablosunun bir çeşiti diger başlıgı farklıdır eger sendede öyleyse ssd nin satası enable olsun type a sata isi disable kalsın buda önemli bir konu atlamışız
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.