Şimdi Ara

Eski nesil dizellerde pompa müşirinin tam olarak görevi nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar L300 araç var. Bugün ne yaptım ettim aracı çalıştıramadım. En sonunda usta "pompa eleman kesmiştir, çekiciye at gel" dedi. Gittiğimizde pompa müşirine giden soket milim geri çıkmış, gözle anlamak mümkün değil. Soketi söküp taktıktan sonra araba çalıştı.
    Bu müşir pompada tam olarak ne görevi görüyor, ben tamamen mekanik sanıyordum pompayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu bilen arkadaşlar?

• anaconda41 kullanıcısına yanıt
    Traktörde ki stop çubuğunun vazifesini görür. Yani elektro manyetik bir valftir ( elektrikli vana). Kontagı kapatınca mazot akışını keser. Hemşerim Ladayı satıp L300 aldın demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Traktörde ki stop çubuğunun vazifesini görür. Yani elektro manyetik bir valftir ( elektrikli vana). Kontagı kapatınca mazot akışını keser. Hemşerim Ladayı satıp L300 aldın demek.
    aynen kardeşim, kefkenden biriyle kafa kafaya takas ettik. adam çok memnun, geçen gördüm, abi mermi gibi bu dedi :) arıza lambası hiç yanmamış :). yaza alabilirsem geri alacam, alamazsam sw bi lada alacam yine.
    sen nasılsın, arayıp sorduğun yok, gelmiyormusun bu taraflara?
  • Bu haftasonu gelmek istiyordum ama işyerinde mesai var. Belki bir iki hafta sonra İnşallah.Yeni arabanı güle güle kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Bu haftasonu gelmek istiyordum ama işyerinde mesai var. Belki bir iki hafta sonra İnşallah.Yeni arabanı güle güle kullan.
    Teşekkür ederim, kendine iyi bak

Hocam selamlar arkadaşımda l300 var şarj dinamosu sorunu var bi düzen tutmadı bi yaptırdı fazla şarjdan aküyü yaktı bi yaptırdı akü şarj etmiyo senin başına geldi mi yada duydun mu hiç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • babapars B kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam.
    Hocam başıma gelmedi henüz. Bende de bazen geç çalışma sorunu var, orjinal kızdırma iptal edilip ayriyeten düğme yapılmış, 70lik çift akü yerine 90lık tek akü var. Sorun bunlarda mı, yoksa pompada mı bilmiyorum. Tabiri caizse arabanın .. koymuşlar, şakülü kaymış. Bendekinin eksikleri çok hangi birini sayayım. 1 sene daha idare etsin de ya Traffic yada Transporter alacağım.

Hocam sizi forumdan biliyorum eminim onu da adam edersiniz.

Teşekkür ederim beni şımartıyorsunuz adam etmesine ederim de uzun vade düşünmüyorum arabayı, çünkü yakıtı çok.
    Geçenlerde enjektör memelerini değişttirdim ama telefonum bozuktu, elimde takoz bi telefon vardı resim çekip de forumda paylaşamadım. Ustayla da epey samimi muhabbetlerimiz olmuştu.

Düzen tutmaz o çıkma alıp taksın. Çin malları da bu dinamolarda mile pompada bağlı olduğundan randıman vermiyor. Dinamo çalışsada pompa ariza yapiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CLİO SYMBOL -- 24 Şubat 2019; 18:36:32 >
  • CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Valla hocam araç sahibi iyi bir insan ama biraz değişik biri 250+300 550 lira harcadı araç hala düzensiz!
    ben en başında değiştirelim az cok elimden gelir al parçayı gel dedim dinlemedi.
    Şimdi yenisini alacak yine ucuza kaçmaya çalışıyo hyundai ile parçaları tutuyo zaten olmazsa temiz çıkma alacaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.