Şimdi Ara

Eski müzik setine kablo bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam. Uzun süredir kullandığım eski tip müzik setime tek bir girişten 2 tane kolon bağlamak istiyorum. Resimdeki gibi yapılırsa bir sorun çıkar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Eski müzik setine kablo bağlama

• Evet

• AMC A kullanıcısına yanıt

Peki başka nasıl bağlayabilirim?

• Uygun şartları sağlarsanız bağlayabilirsiniz.

Bunun için öncelikle orjinal hoperlörlerin empedansının iki katı olan hoperlör edinmeniz lazım. Bunları paralel bağlarsanız aynı kanala iki hoperlör bağlayabilirsiniz.

• chavooooo C kullanıcısına yanıt
    Amfilerin ve hoparlörlerin 4-6-8 ohm gibi direnç değerleri olur.
    Eğer uygun değerde hoparlör bağlanmazsa amfiniz zorlanıp bozulabilir yada hoparlörler zarar görebilir.

Ki sizin yapmak istediğiniz de hoparlörleri paralel bağlamak olur ve de bu durumda hoparlör direnç değerini düşürür. Bu durumda amfiniz büyük ihtimalle ısınacaktır ve fazla zorlanırsa zarar görebilir.

Bu sebeple aynı çıkışa iki hoparlör bağlama fikrinden vazgeçmenizi tavsiye ederim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt

Cevaplarınız için ikinize de çok teşekkür ederim. Kullandığım hoparlörler 6 ohm 120watt ve müzik setinin takımı olan hoparlörler fakat evde 2 tane hoparlör buldum bunlarda 6 ohm 120 watt evim küçük olduğu için koyacak yerim yok ve bu yüzden müzik seti alamıyorum. Yine de bir sıkıntı olur mu siyahları siyaha, kırmızıları kırmızıya bağlıyorum.

• chavooooo C kullanıcısına yanıt

Siyahlar siyaha, kırmızılar kırmızıya bağladığınızda paralel bağlantı yapmış olacağınızdan 3 Ohm bağlamış olacaksınız. Bu da turuncu55'in de dediği gibi anfinin ısınmasına ve buna bağlı hasar zarar görmesine neden olacaktır. En iyi si olduğu gibi bırakın. 2 höperlör ile devam edin.

• Cevaplarınız için çok teşekkür ederim dostlar acayip bir şekilde ısınıyor soğukta evi bile ısıtır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.