Şimdi Ara

Eski mobilyaları boyama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Eski masif ceviz rengi mobilyalarımı (konsol ve gümüşlük) kırık beyaz gibi bir renge boyamak istiyorum. İnternetten biraz araştırdım. Polisan x1 ve benzeri akrilik boyalar gördüm.
    1. Bu tip boyaları mı kullanmalıyım yoksa başka tip boyalar mı önerirsiniz?
    2. Bu tip boyalar kullanır isem masif ahşap ikea'nın sattığı sunta kaplama mobilyalara döner mi? Yani o masif ahşabın plastik kaplama gibi görünmesini istemiyorum

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bana kalır ise bir yerde boyattırın sprey ile. Biz eski yatak başlığını oto tamircisinde beyaza boyattırmıştık gayet de olmuştu Dış verniğe ince bir zımpara atmıştık. Polisan x1 akrilik ile bir denemem oldu ordan biliyorum,inanın güzel olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan G.

Bana kalır ise bir yerde boyattırın sprey ile. Biz eski yatak başlığını oto tamircisinde beyaza boyattırmıştık gayet de olmuştu Dış verniğe ince bir zımpara atmıştık. Polisan x1 akrilik ile bir denemem oldu ordan biliyorum,inanın güzel olmuyor.

Hiç bu işe girmeyin diyorsunuz yani :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tgenc T kullanıcısına yanıt
    Yapacaksanız dediğim gibi bir yöntem bulun hocam. Sprey boyayla gerçekten şık şekilde boyatabilirsiniz ama diğer türlü sonuç hüsran. Tecrübeyle sabit
  • Merhabalar hocam, Eğer zımpara yaparsanız polisan x1 veya buna benzer ürünler ile boyama yapabilirsiniz hiç bir sıkıntı olmaz ve kaplama gibi durmaz.

Zımpara yapmak istemiyorum beni uğraştırır derseniz eğer polisan markanın multi astarını kullanıp direk üzerine boyama yapabilirsiniz.

Daha detaylı anlatım için buradan yardım alabilirsin hocam >>>> Kaplama, sunta, mdf, lake, seramik, cam vb. yüzeyleri neyle ve nasıl boyayaybilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uzman Boyacılar

Merhabalar hocam, Eğer zımpara yaparsanız polisan x1 veya buna benzer ürünler ile boyama yapabilirsiniz hiç bir sıkıntı olmaz ve kaplama gibi durmaz.

Zımpara yapmak istemiyorum beni uğraştırır derseniz eğer polisan markanın multi astarını kullanıp direk üzerine boyama yapabilirsiniz.

Daha detaylı anlatım için buradan yardım alabilirsin hocam >>>> Kaplama, sunta, mdf, lake, seramik, cam vb. yüzeyleri neyle ve nasıl boyayaybilirim.

hocam çok teşekkür ederim. işe yarayacaksa tabii ki zımpara da yaparım. ince zımpara mı kullanmamı önerirsiniz?

• tgenc T kullanıcısına yanıt
    Aynen ince zımpara iş görür önemli olan yüzeyi matlaştırmanız iyice kazınamıza gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.