Şimdi Ara

Eski laptopumda en verimli hangi işletim sistemi çalışır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Core 2 duo U9400 işlemci 5gb ram olan eski bir laptopum var. Amaç sadece internete girmek. Windows 7 home basic kullanıyorum ve sık sık takılmalar yaşıyorum. İşletim sistemini değiştirsem ya da farklı ayarlarla daha akıcı bir kullanıcı deneyimi yaşayabilir miyim?

• Sisteminiz win7 çalıştırmak için gayet yeterli.

Takılmanın kaynağını araştırın bence. Yazılımsal mı donanımsal mı araştırın.

İşlemcinin soğutulamaması aşırı ısınması takılma donma yapabilir.

HDD kullanıyorsanız bad sector oluşumu takılma donma yapabilir.

Farklı özellikte ram kullanılmasından kaynaklanabilir.

Dosya hatalarından kaynaklanabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobay -- 27 Ocak 2021; 15:33:6 >
  • kadobay kullanıcısına yanıt
    O şekilde bir takılma değil. Sayfayı aşağı kaydırırken oluyor. Saniyelik. Opera kullanıyordum. Forumda bir konuya denk geldim tarayıcıları karşılaştıran. Slimjet diye bir tarayıcı yükledim bugün. Bellek kullanımı düştü. Bir tık düzelir gibi oldu.
  • theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    Selamlar. 120 gb lik alpin ssd alın. Butun problemleriniz cozulecek. Core 2 duo t2450 4gb ram cihaza taktim. Kendine geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeozbay

Selamlar. 120 gb lik alpin ssd alın. Butun problemleriniz cozulecek. Core 2 duo t2450 4gb ram cihaza taktim. Kendine geldi.

Mesajınız için teşekkürler. Eski tip de olsa üzerinde ssd var. darboğazın işlemci tarafında olduğunu görüyorum ramden de hdd den de değil. İşlemci kullanımı %100 oluyor kasılmalar başladığında. Sanırım işlemci kullanımını düşürecek işlemlere ihtiyacım var gibi.

• aeozbay A kullanıcısına yanıt

Alpin SSD tavsiye etmiyorum. Hali hazırda üst düzey bir laptopta kullanıyorum ve performansını çok beğenmedim.

• Üzerinde E2180 olan masaüstü bilgisayarım var. 2 gb ram var, 13 senelik bir ekran kartı, bilmem kaç bad sectorlu eski bir de hard disk. O bile chrome kullanımında aşırı derecede kasmıyor. İşlemci macunlarını yenileyip bir win8.1 kurarsanız sorunlarınızın düzeleceğini düşünüyorum. SSD var demişsiniz zaten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.