Şimdi Ara

Eski Laptop'u Daha Ne Kadar Hızlandırabilirim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Makinaya SSHD 1 TB Firecuda taktım , zamanında 4 GB DDR 3 bellek ilave edildi total 6 GB (4 + 2 dual channel) olarak performansı arttırıldı. Bu günde Noctua h1 sürdüm yeni cihazım olan MSI GP 62M 7RD LEOPARD'a da sürdüm ancak ben şunu öğrenmek istiyorum.

Bu elimde ki Samsung RV 510'u daha ne kadar hızlandırabilirim ? Hızlandırmak için daha neler yapabilirim ?

Overclock atılacak sistem değil gibi çünkü içerisinde T 4500 dual core 2.30 GHZ hızında çalışan bir işlemci mevcut.

Yani biraz daha hızlanması için ne yapılabilir daha ? SSD alırsam şimdi 1 TB SSHD'yi çıkartmam gerekecek ki her yere taşınabilir HDD götürmek istemem.

Fikiriniz var mı ?

• Hdd cady ler var 20-25 lira civarı laptobun dvd romunu söküp yerine cady’nin içine hddyi takabileceğin güzel bi parça laptonda aynı anda 2 disk olmuş olur sistemi birincil girişe takıp sistemi kurarsın hddyi depolama olarak kullanırsın

Dip not laptonun dvd çıkışı sata olmasına dikkat etmelisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PapyonluLejyon

Hdd cady ler var 20-25 lira civarı laptobun dvd romunu söküp yerine cady’nin içine hddyi takabileceğin güzel bi parça laptonda aynı anda 2 disk olmuş olur sistemi birincil girişe takıp sistemi kurarsın hddyi depolama olarak kullanırsın

Dip not laptonun dvd çıkışı sata olmasına dikkat etmelisin.
    Sataya benzer bir DVD portu mevcut.
  • Google da hdd cady diye aratırsan dediğim parçaya ulaşabilirsin ve orda bir dvd rom varmış gibi belli olmuyor kötü bir görüntü de oluşmuyor.

• T4500 çok zayf hocam. Linux filan basın. Devam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok yüksek bir yerden atarsanız saatte 195 km hıza ulaşabilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.