Şimdi Ara

Eski Kat Kaloriferi Tesisatına Kombi Bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle bu konu ile ilgili pek sağlıklı bilgi bulamadım.
    Forumda daha önceden sorulduysa şimdiden özür dilerim.

Sorularım şunlar :

Balkondaki Kombiden peteklere gönderilecek sıcak su tesisatını evin tam ortasındaki eski kat kaloriferinin suyu tesisata gönderdiği eski yere mi bağlamalıyım. Yoksa balkona yakın bir petekten hemen sıcak suyu tesisata göndermelimiyim.

Kombinin eski kat kaloriferinin olduğu kilere uzaklığı yaklaşık 10-12 m ve en yakın peteğe uzaklığı en fazla 2 m.

Bana yakın petek (mutfak) üzerinden hemen dağıtmak daha mantıklı geliyor. Nedeni peteklere giden borular döşemenin altında yani gizli. 2 m hatdan direk peteklere dağılacak. Böylece ortalıkta çok fazla boru gözükmeyecek.

Bu konuda sizlerin yardımını bekliyorum.

Bir diğer sorumda tesisat yaklaşık 10 yıldır kullanılmıyor. Bazı ilaç ve makineyle temizlediklerini iddia eden firmalar var. Doğalgazcılar sizce eve girmeden onları çağırıp hattı temizletsem iyi olur mu. Bu işin gideri sizce kaç TL dir.

Soru işareti klavyemde maalesef çalışmıyor. Umarım kusra bakmazsınız.

Selamlar.

• merhaba kendi evimde zamanında mazotlu kat kaloriferinden kombi doğalgaz sistemine dönüşüm yaptırmıştım ayrıca bu şekilde birçok evde dönüşümler yaptırdım
    sizdeki tesisat pprc sıva üstü dirsekli klasik gidiş-dönüş sistemi mi? yoksa mobil sistem benzeri kollektörlü sistem mi?
    pprc sistemlerde kat kaloriferinin bulunduğu yerde genelde boru çapları büyük seçilmiştir eski ustalar doğru bir şekilde önce büyük çap daha sonra çapı küçültmek suretiyle kalorifer tesisatını bitirirler,sizde kalorifer tesisat başlangıç yerinde boru çapı 32mm veya 25mm pprc ise bence hattın başlangıç noktasından yaptırmak daha iyi

tesisat temizliğini mutlaka yaptırın,sentinel,fernox gibi "nötr bazlı asidik & alkalik olmayan" temizliyiciler ile tesisat ve radyatörleri mutlaka temizletin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.