Şimdi Ara

Eski Ev Malikinin Yasal Tahliye Süresi Nedir? (iyilikten maraz doğması içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 281 gün 23 saat 59 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 28
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • vectrac (3 mesaj) dafomehmet (1 mesaj) Thomas Silverstein (1 mesaj) bace3434 (1 mesaj) Ferrarisini Satan Adam (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Eski Ev Malikinin Yasal Tahliye Süresi Nedir? (iyilikten maraz doğması içerir)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    604 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Cümleten merabayın.

2,5 ay önce ev satın aldık. Eski ev malikleri 85 yaşında dünya tatlısı (sandığımız) teyze ve amca.

Bize evi alırken "yeni ev alacağız 1 ay yasal oturma süremiz var. ondan sonra 1 hafta da otursak şu an verdiğiniz kirayı vereceğiz" dediler.

Biz de insanlık yaptık ki siz yapmayın diye söylüyorum, yaşlı maşlı dinlemeyeceksin. Sözleşme olmadan bu ülke insanıyla yapılan her anlaşma yok hükmündedir. Dedik ki
    "tamam amca, kar kış zaten acele etmeyin, biz de evinizi yaptıracağız, usta getirip götürcez bu süreçte, biraz rahatsız edeceğiz sizi"

tamam dediler. 3-5 usta götürdük, biriyle anlaştık.

31 aralıkta almıştık evi, yasal (?) olan süre 31 ocakta doldu. 22 şubatta şu an kirada oturmakta olduğumuz evin kirası olan 900 tl'yi verdiler.

3 hafta önce, evi 10 gün sonra kesin boşaltıyoruz dediler. Biz de ustaya böyle bilgi verdik. Sonra ha bugün ha yarın derken evden taşındılar ama evde hala eski eşyaları var.

Onları satacaklarmış da bilmem neymiş. Bugün zorla oğullarından anahtarı aldım eve bakalım diye. Evde eski eşyalar, yataklar tuvalet fırçası bile vardı.

Oğlundan 10 günlük parayı istedim (300 tl) "o da sizden olsun yeaa" dedi. Hem evi satarken verdiğiniz paranın içinden 100 tl eksikti dedi. Hey Allah'ım dedim, eksik değildi. eksikti, değildi, anlaşamadık. Oğlu zaten kaypağın teki.

Şimdi yarın 85 yaşındaki amcayı arayıp ağzıma geleni söyleyeceğim. Bu saatten sonra günah münah olmaz. 50 TL de apartmana borçları varmış.

Sorum şu ki, şu 1 aylık yasal dedikleri süreyle ilgili mevzuatta bir düzenleme var mı?

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    20 Not
    İyidir, kötüdür.

Not: Okumadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    0 Mesaj

Merhaba konuyla ilgili son durum nedir? ben de aynı durumdayım hangi yolları izlediniz, paylaşır mısınız?

Orijinalden alıntı: dafomehmet

Merhaba konuyla ilgili son durum nedir? ben de aynı durumdayım hangi yolları izlediniz, paylaşır mısınız?

ne oldu hocam sana , anlat

|
    |
    Konu Sahibine Özel

5 sene olmuş:) Tabii ev alırken çok borca girdiğimiz için o dönemki 100 tl bile çok önemliydi.

Sonuç olarak yasal yollara başvurmadım, yaşlı başlı insanlar ve tutar da oldukça düşüktü.

Haram ettim, bir ayakları toprakta, belki ölmüşlerdir bile belki de ben onlardan önce öleceğim bilemem.

Ama şu ana kadar 1 kuruş haram yemedim, hakkımı yiyenlerle mücadele ettim, alamadıysam da haram ettim.

Amca, teyze: ölmüşseniz, bekleyin. Ölmediyseniz de illaki öbür tarafta buluşacağız. Bu dünyada alamadım ama öbür tarafta fitil fitil gelecek burnunuzdan nıhaha

Çok pis kinciyimdir ve hiçbir şeyi unutmam. Zerre iyiliği de zerre kötülüğü de, affetmek Allah'a mahsus, ben affetmiyorum, beddua da etmiyorum. Hesap günü elbet gelecek...

Sonuç olarak; araştırmadım yasal süreyi, buradan da cevap veren yokmuş zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vectrac -- 5 Ağustos 2020; 16:24:22 >
    |
    |

Yaşlı maşlı bu ülkenin insanına acınmaz hocam herkese hak ettiği

|
    |

Aynen, bizim insanımızda yaşa saygı diye bir şey var ki dünyanın en saçma şeyi. Allah ömür verirse hepimiz yaşlanacağız zaten, ne saygısı. Sanki bir başarıymış gibi:) Allah ömür vermiş yaşamışsın işte.

|
    |

evi kaça kiraya veriyon

|
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.