Şimdi Ara

ESKİ EHLİYET SAHİPLERİ,EHLİYETLERİ YENİLEMENİZ ŞART (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
7.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resmen dayatma buKonuyu okuduğumdan beri ikinci mesajım hal sinirim geçmedi.Ben ehliyet alırken torpilliler 5 dakikada ehliyeti aldı bana 2 gün sonra vermişlerdi.Aynı rezil kuyruğa girmeye hiç niyetim yok hem millet enayi mi ehliyet 35 liraKimlik yeniletsen 3-5 lira ve hemen alıyorsun,ehliyet yeniletsen 35 lira ve birsürü ıvır zıvır işlem+suratsız sivil memurlardan azar işit sabah gel akşam ehliyeti al hadi ya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: treabacks

Yeni bişey değil ki ben ehliyeti ilk aldığımda kimlik numarası üstündeydi zaten. Yıllardır var bu.

Kimlik numarası var da TC Kimlik No ekliceklermiş...
    Yeni çıkanlarda yazıyolarmış....

Emniyet açıklama yapmış yahu:

"eski ehliyetler geçerlidir" diye... Kulaktan kulağa çarpıtılarak gelmiş bi bilgi olabilir... ya da medyanın b.. yemesidir...
  • İyi hadi boşuna iş çıkmamış oldu
  • gerek olmadığını birisi yazmış ama hala bazılarınız eleştirmeye devam ediyor

sadece ilk mesajı okuyup yorum yapmak yerine diğer yorumlarıda okuyun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: meta80

gerek yok

20 Mayıs 2008; 17:18:36

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.memurlar.net/haber/110485/
    ben de gördüm ve ilk mesaja ekledim muhtemel bir sıkıntıdan kurtulduğumuzu düşünüyorum
    20 Mayıs 2008 14:27
    Emniyet Genel Müdürlüğü, T.C. kimlik numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmadığını bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla ilişkiler Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı internet sitelerinde, 2009 yılı sonuna kadar sürücü belgeleri üzerinde T.C. kimlik numarası olmasının zorunlu olduğu, bu nedenle 2009 yılı sonuna kadar tüm sürücü belgelerinin zorunlu olarak değiştirileceği yönünde haberler görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, haberlerde ayrıca, maddi hasarlı trafik kazaları ile ilgili 01 Nisan 2008 tarihinde başlanılan yeni uygulama için de üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan yeni sürücü belgelerinin gerektiği yönünde iddialar bulunduğu ifade edildi.

Düzenlenen sürücü belgeleri üzerine belge sahibinin T.C. kimlik numarasının yazılması uygulamasına 15 Şubat 2007 tarihinden itibaren başlanıldığı hatırlatılan açıklamada, ayrıca, zayi ve yıpranma gibi nedenlerle sürücü belgesini değiştirme durumunda olan vatandaşlara, üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan sürücü belgesi verildiği belirtildi.

Açıklamada, ''İddia edildiği gibi T.C. kimlik numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmamakta olup gerek trafik denetimlerinde, gerekse diğer trafik işlemlerinde (trafik kazaları gibi) vatandaşlarımız mevcut sürücü belgelerini değiştirmeksizin kullanabileceklerdir'' denildi.

http://forum.donanimhaber.com/m_23257239/mpage_1/key_surucu%2Cbelgesi//tm.htm#23364508

hadi yırttık bu seferlik. gidip 35ytl ye mazot aliim biraz geziim bari, başkatürlü araba yerinden oynamiicak yoksa...

• hadi ehliyetleri yenileyelim.tamam ama 35 ytl nedemek.maksat vatandaşı öpmek ehliyet değiştirmek değil.
  • gerek yokmuş hem 35 ytl ver hem ikigün ehliyetsiz araç kullan birde kaza yaptınmı bunun için uğraş yok ehliyeti yeniletiyorum trafikte eskisi vs çokta dinler ya trafik polisi amcam saatlerce trafikte ehliyeti yeniletmek için asık suratlı görevlilerle uğraş

hiç uğraşamam eskisi geçerliymiş çok şükür
  • ehliyeti yenilemek için sağlık raporu isteniyor 15-20 ytl de oraya verilecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ATTRACTION

Degistirmiyorum anasini satim

elle yazacam ustune

aklıma gelmedi değil benim de
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuci

quote:

Orjinalden alıntı: ATTRACTION

Degistirmiyorum anasini satim

elle yazacam ustune

Bu fikire sonuna kadar katılıyorum elinle yaz yapıştır

kim ne diyebilir tc kimlik numaran varmı var
  • Saçma vallahi değiştirmek. Bir bu eksikti. Haydi değiştireceğiz ama kafamıza göre durduk yere değiştirmeyeceğiz. O yüzden niye para istersin. TAmam çok değil ama ne gerek?
    Değiştirmeyeyim diyeceğim ama bu sefer aksi gibi çevirir polis ehliet ister, veririm ve der'ki "yenile bunu zaten ehliyet'de ki resim ile şimdi'ki halin farklı" deyip öyle de bahane bulur. Öyle ya 14 yıl geçmiş aradan. 18 yaşında ki resmim var çünkü.
    Durun bakalım, zorunlu yaparlarsa mecburen değiştireceğiz. Yoksa onun var diye yok yere ceza yemeyilim de.
  • Ehliyetim yeni çıkıcak, 7 ağustos ta tüm dosyalarımı alıyorum emniyete telsim ediyorum, ehliyeti emniyetten kaç gün içinde alırım?
  • Benim ehliyetin arkasındaki Sıra No ve Cilt No yanlış yazılmış. Bunları düzelttirmeli miyim? Problem çıkar mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: treabacks

Yeni bişey değil ki ben ehliyeti ilk aldığımda kimlik numarası üstündeydi zaten. Yıllardır var bu.

Kaç yılında aldınız ehliyeti.Ben 2005 te aldım benimkinde yok mesela.Yıllardır derken kaç seneyi kastettiniz??Birde sağlık raporu istiyomuşlar.Hadi değiştirtsinlerde görelim
  • Bedavaya değişiyorlarsa değişsinler yoksa beş kuruş vermem hatta üzerine para versinler ne bekleyecem kuyrukta filan..O kadar belge hazırladım muayene ettirdim aracımı 35 ytl almalarına rağmen bir ruhsatı yenileyemedi emniyet, alt üstü 2 satır yazı yazacaklar hepsi bu..yok oglene sonra çıkacak yok aksama yetişmedi yarına kaldı yoğunluk filan olsa neyse o da yok..git git gel işin yoksa..
  • Beyler böyle bir zorunluluk yok . Etrafınızdaki insanları korkutmayın yada değiştirmeye şartlandırmayın.
    Yeni çıkan ehliyetlerde " kolaylık olsun " diye tc numaraları ehliyet üstünde bulunuyor. Neredeyse artık kimlik yerine ehliyet kullanıldığı için tc kimlik numarası ehliyetlerin üstünde bulunması hem kaza anında rapor doldururken hemde diğer gereksinimler sonucunda gerektiği için böyle bir değişikliğe gidilmiş. Yeni ehliyetler böyle iken eski ehliyet sahiplerinin , ehliyetlerini değiştirmesi gerektiği konusunda bir zorunluluk yok isteyen değiştirir istemeyen değiştirmez .
  • mecbur kalmadıkça değiştirmem.
    ehliyetteki resim gençlik resmim 20 yaşındaki halim.
    saçlarım daaha cokmuş...

ayrıca sağlık raporu için para vermeye gerek yok.
    sağlık ocaklarında hiçbir ücret talep edilmiyor artık.
    oradan alınan sağlık raporları da geçerli...
  • 35ytlyi geçtim emniyette beklemek ölüm.zorunlu olursa değiştiririm yoksa dursun zararı yok

• Tamam zorunluluk yok onu anladık
    ama yenilemek isteyen ya da yenilemek zorunda olan
    için 35 ytl masraf çok değil mi ?? pes doğrusu...
    vatandaşı kaz gibi yolmanın yeni gibi görünen ama çok bildik yolu..
    sabıka kaydı için (üzerinde 2 satır yazı yazan ve sadece görevli memurun
    kimlik bilgilerinizi girerek 1 dakikada çıktı olarak aldığı a4 kağıdına) bile 2/3 ytl para
    alınan bir ülkede yaşıyoruz...
    kaybedilen zaman ve para,zoraki hizmet...meymenetsiz suratlarda yanında bonus...

vahh benim güzel ülkem vah..
    ahh sosyal devletim benim ahh...
  • 2006 da aldım ben yazıyor arkasında TC kimlik no.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.