Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Eski dizüstü ekranı monitör yapma hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
146
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> Eski dizüstü ekranı monitör yapma hakkında yardım
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1579 Mesaj
    Merhabalar
    Çıkma dizüstü ekranını şu kontrolcü ile çalıştırmayı düşünüyorum fakat besleme kısmı kafamı karıştırıyor.Kırmızı pinler besleme yeri imiş nasıl besleyebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Yarbay
    3499 Mesaj

• Yarbay
    2025 Mesaj
    bu devre olmadan yapilamaz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Selamlar,

ilk olarak elinideki LCD'ye uygun olan bağlantıyı sağlayan bir devreniz olmalı, LCD'lerin flat bağlantı kabloları farkı oluyor. Aliexpressten elinzideki LCD'nin modeline uygun olan devreyi alırsanız rahat edersiniz fiyatları 15 ile 30 dolar arasında değişiyor. Ben kendi evimde mutfakta kullanmak adına bozuk olan HP laptopun ekranını kullanacağım bir projeyi hayata geçiriyorum, şu anda tasarım aşamasında. LCD için dış model tasarlıyorum bitince 3d printerdan basıp kısmen taşınabilir bir yapıya geçireceğim. Kısmen dememin sebebi 24v'luk adaptöre sahip olmasından kaynaklı. Proje bittiğinde mutfakta android kullanarak internete giren video oynatan bir ekran olacak.

Teşekkürler hocam
    |
    |
    kadircitak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: 20playback

bu devre olmadan yapilamaz mi

Lcd kontrol kartı olması gerekiyor.
    |
    |

Orijinalden alıntı: eCCo

Selamlar,

ilk olarak elinideki LCD'ye uygun olan bağlantıyı sağlayan bir devreniz olmalı, LCD'lerin flat bağlantı kabloları farkı oluyor. Aliexpressten elinzideki LCD'nin modeline uygun olan devreyi alırsanız rahat edersiniz fiyatları 15 ile 30 dolar arasında değişiyor. Ben kendi evimde mutfakta kullanmak adına bozuk olan HP laptopun ekranını kullanacağım bir projeyi hayata geçiriyorum, şu anda tasarım aşamasında. LCD için dış model tasarlıyorum bitince 3d printerdan basıp kısmen taşınabilir bir yapıya geçireceğim. Kısmen dememin sebebi 24v'luk adaptöre sahip olmasından kaynaklı. Proje bittiğinde mutfakta android kullanarak internete giren video oynatan bir ekran olacak.

Sanırım daha fazla para verip daha güzel bir kontrolcü almak mantıklı.Eğer projeniz hakkında konu açarsanız da mutlaka haberdar edin beni merakla bekliyorum şimdiden teşekkürler
    |
    |

• Onbaşı
    31 Mesaj

bende böyle bir ekran denetleyicisi var hem hdmi hem vga çıkışlı güzel bişi istersen bir bak işine yararsa mesaj atarsın

|
    |
    Bahsedilenler: Julian Casablancas
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,329
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.