Şimdi Ara

Eski dizüstü ekranı monitör yapma hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Çıkma dizüstü ekranını şu kontrolcü ile çalıştırmayı düşünüyorum fakat besleme kısmı kafamı karıştırıyor.Kırmızı pinler besleme yeri imiş nasıl besleyebilirim?

Eski dizüstü ekranı monitör yapma hakkında yardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu devre olmadan yapilamaz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o olmazsa on off ayarlar olmazda bu lcdnin lambaları bağlanacak yeri yok ilanda lcd denmiş oysa.
  • Selamlar,

ilk olarak elinideki LCD'ye uygun olan bağlantıyı sağlayan bir devreniz olmalı, LCD'lerin flat bağlantı kabloları farkı oluyor. Aliexpressten elinzideki LCD'nin modeline uygun olan devreyi alırsanız rahat edersiniz fiyatları 15 ile 30 dolar arasında değişiyor. Ben kendi evimde mutfakta kullanmak adına bozuk olan HP laptopun ekranını kullanacağım bir projeyi hayata geçiriyorum, şu anda tasarım aşamasında. LCD için dış model tasarlıyorum bitince 3d printerdan basıp kısmen taşınabilir bir yapıya geçireceğim. Kısmen dememin sebebi 24v'luk adaptöre sahip olmasından kaynaklı. Proje bittiğinde mutfakta android kullanarak internete giren video oynatan bir ekran olacak.
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: 20playback

bu devre olmadan yapilamaz mi

Lcd kontrol kartı olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eCCo

Selamlar,

ilk olarak elinideki LCD'ye uygun olan bağlantıyı sağlayan bir devreniz olmalı, LCD'lerin flat bağlantı kabloları farkı oluyor. Aliexpressten elinzideki LCD'nin modeline uygun olan devreyi alırsanız rahat edersiniz fiyatları 15 ile 30 dolar arasında değişiyor. Ben kendi evimde mutfakta kullanmak adına bozuk olan HP laptopun ekranını kullanacağım bir projeyi hayata geçiriyorum, şu anda tasarım aşamasında. LCD için dış model tasarlıyorum bitince 3d printerdan basıp kısmen taşınabilir bir yapıya geçireceğim. Kısmen dememin sebebi 24v'luk adaptöre sahip olmasından kaynaklı. Proje bittiğinde mutfakta android kullanarak internete giren video oynatan bir ekran olacak.

Sanırım daha fazla para verip daha güzel bir kontrolcü almak mantıklı.Eğer projeniz hakkında konu açarsanız da mutlaka haberdar edin beni merakla bekliyorum şimdiden teşekkürler

• bende böyle bir ekran denetleyicisi var hem hdmi hem vga çıkışlı güzel bişi istersen bir bak işine yararsa mesaj atarsın

Eski dizüstü ekranı monitör yapma hakkında yardım Eski dizüstü ekranı monitör yapma hakkında yardım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.