Şimdi Ara

Eski Bilgisayarımı Hızlandırmak için Öneri!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

öncelikle buraya konu açtığım için özür dilerim, forumu ayrıntılı araştıracak zamanım yoktu. Bunu yazıyorum; çünkü bana araştırsan şurada var diye çıkışan olacaktır diye tahmin ediyorum.

Konuya gelecek olursam: elimde eski bir notebook var. Özelliklerine gelecek olursam:

amd turion 64 işlemci
    256*2 yani 512mb ddr ram
    40gb harddisk

bu bilgisayarı hızlandırmak için ram takarsam ne fark eder, kullanımı etkiler mi.
    kapatmam gereken çalışır durumda arka planda neler vardır.
    onun dışında bir program varmış, flash belleği readyboost yapıp kullanılıyormuş. Bu işe yarar mı.

Bilgisayarda XP yüklü ve virus programı kurduğum zaman kullanılamaz hale geliyor neredeyse. Virus programı yüklü değilkende internette gezinmek için 1 ya da en fazla 2 browser açabiliyorum. 3. açtığım anda kasılıyor.

Bu bilgisayarı rahatsız olmayarak kullanmak için neler yapılabilir, değerli önerilerinizi bekliyorum.

kullanım amacı: internettesörf yapmak veya müzik dinlemek. Onun dışında bir amacı yok.

• Öncelikle laptopun desteklediği maksimum ram'i bilmek gerekiyor. Eğer 2 tane 512'lik destekliyorsa takabilirsiniz. Bir miktar farkeder. Onun dışında masrafa değecek birşey yok cihaz baya yaşlı.

Marka ve modelini google'dan araştırarak cihazın özelliklerine Ram desteğini öğrenebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.