Şimdi Ara

Eski bilgisayarıma yeni ekran kartı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, benim şu özelliklerde bir bilgisayarım var;

anakart: GA-X38-DS5
    işlemci: Q6600 2.4ghz
    ram: 4 gb ddr2
    ekran kartı: hd3870 512mb

Çok grafik düşkünü değilim, yani ayarları sonuna kadar açıyım gibi takıntım yok. Buna rağmen artık oyunlarda çok ciddi sıkıntı oluyor.
    Acaba bu bilgisayara yeni, güncel bir ekran kartı alsam uyum sağlar mı, yeni nesil oyunlarda iş görür mü? Tavsiye eder misiniz?

• Yok mu yardım, tavsiye? :(
  • Duymak istediklerini söyleyemeyecekleri için kimse cevap vermemiş. Yeni nesil için şansı yok bence.
  • Eşkenar E kullanıcısına yanıt
    Hocam o işlemci güzel Oc edilebiliyor diye biliyorum Oc edip r7 260 ( x falanda olabilir tam hatırlamıyorum biyerde testi vardı) takılabilir en son q8200 e OC edilmeden r7 260 veya260x takılıjca darboğaz oluyordu q6600 ile (q8200 le birbirine yakın işlemciler) OC yapılırsa daha az olur ama harcadığın emeğe değmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu videoydu aralarında 5 fps ya fark eder ya etmezhttp://youtu.be/qp9YTLL6_mE

• Hocam ben q6600 mü 3.6 ghz e oc ederek, gtx 660 la mutlu mesut kullanıyordum. Sanırım en son bu ayarda ekran kartlarını kaldırır. Ama default hızında kullanıcam derseniz işiniz zor.

• Hocam default hızda gtx 650 o.c versiyonları.

600-700 mhz o.c ile gtx 750 olabilir.

Gtx 650 400 watt gercek guc kaynagı, gtx 750 ise gercek 300 watt guc kaynagı ister.

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dovahkiin_16 -- 24 Nisan 2015; 16:33:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemciyi 3 ghz ye kadar o.c yap 450 W psu al Birde ekran kartı 7750 al gta 5 bile oynatır düsük ayarda

• Cevaplar için herkese teşekkür ederim.

Ufak bir oc yapıp tavsiye ettiğiniz ekran kartlarını araştırayım. Bir ara kendi fanıyla 3.0 ghz kullandım sıkıntı olmamıştı.

Bu arada psu 700W. Başka ekran kartı (500-600 TL civarı) tavsiyelerine de açığım. :)

Tekrar teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.