Şimdi Ara

Eski Bilgisayar Format.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yardımınıza ihtiyacım var. Evde Eski bir bilgisayarım var. Evde birşeyler indirmek için kenarda çalışşın dedim.
    Fakat. Sistem çökmüş. Cd Rom çalışmıyor. Usb Format Yok. Bilgisayara nasıl format atabilirim.

Küçük bir ayrıntı arkadaşlar. Usb disk hazırlıyorum bios ta hdd bölümünde usb gözüküyor. hdd olarak usb seçiyorum. başlatıyorum. önyükleme için tuşa basın yasızı geliyor. tuşa basınca. Y&S yazısı gelip takılı kalıyor.

Bu bilgisayara ne yapabiliriz.

• Usb format yok derken? Anakart marka ve modeli nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Detay verirsen yardımcı olmaya çalışalım takılıp kalıyor ise ramlerden bir tanesini çıkart öyle dene birde. Flash a işletim sistemi yüklemeye çalışıyorsun istediğin oysa gene cd veya flash bellek lazim olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakartınız eski olduğundan usb desteği usb hdd ve usb cdrom ile sınırlı olabilir.Taktığınızda ya görmez, görse de hdd ya da zip drive gibi algılar öyle okumaya çalışır, ama veri yapısı farklı olduğu için düzgün okuyamaz hata verir. Anakartınız 10 yıldan daha eskiyse durum böyledir.

Vista öncesi sistemlerin usb boot desteği yok, bu sebeple belleğe atılsa bile sıkıntı çıkarabiliyor. Xp falan atıyorsanız, usb belleği cdrom yapmak gerekebilir. Bunun için gereken bilgiler forumda ve internette var. Buraya yazması uzun sürer.
    https://forum.donanimhaber.com/flash-diskinizi-cd-rom-yapin-usb-to-cdrom--31848986-1 Benzer şekilde Flash bellek hddye de çevrilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 22 Haziran 2017; 12:26:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam leptap marka model packert bell r9501
  • embirli E kullanıcısına yanıt
    Xp'yi usb'den yüklemek oldukça zor bir iş.

siz ya harici bir cd-dvd sürücü kullanacaksınız ya da usb belleği cd-dvd gibi tanıtıp kuracaksınız.
  • Bu işi bir şekil çözmem lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Anakartınız eski olduğundan usb desteği usb hdd ve usb cdrom ile sınırlı olabilir.Taktığınızda ya görmez, görse de hdd ya da zip drive gibi algılar öyle okumaya çalışır, ama veri yapısı farklı olduğu için düzgün okuyamaz hata verir. Anakartınız 10 yıldan daha eskiyse durum böyledir.

Vista öncesi sistemlerin usb boot desteği yok, bu sebeple belleğe atılsa bile sıkıntı çıkarabiliyor. Xp falan atıyorsanız, usb belleği cdrom yapmak gerekebilir. Bunun için gereken bilgiler forumda ve internette var. Buraya yazması uzun sürer.
    https://forum.donanimhaber.com/flash-diskinizi-cd-rom-yapin-usb-to-cdrom--31848986-1 Benzer şekilde Flash bellek hddye de çevrilebilir.

şuan bilgisayar çalışmıyor ama sistem yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.