Şimdi Ara

Eski araçları 0yla bedelsiz olarak değiştiriyorlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar suzukinin sitesinde gördüm. Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum. Eğer paylaşıldıysa silinebilir. Şimdi gelelim habere:

Suzuki grant vitara 3 kapıda 2009-2010 modellerin bazıları üretim sırasında motor bölmesindeki teknik tanıtım plakasında eksiklikler olması sebebiyle bedelsiz olarak değiştirilecekmiş. Duyurunun tam metni ve linki aşağıda.

http://otomobil.suzuki.com.tr/Arac-Degisimi-Sase-Sorgulamasi

Suzuki Türkiye Distribütörlüğünü 27 yıldır başarı ile sürdürmekte olan Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ülkemiz pazar şartlarına uygun olan tüm SUZUKI ürün gamına dâhil Otomobil, Motosiklet ve Deniz Motorlarını Türk tüketicisinin beğenisine sunmaktadır.

Bu kapsamda, 2009 ve 2010 yıllarında ithal edilen bazı 3 Kapı Grand Vitara araçlar için Suzuki Motor Corporation Japonya tarafından gönderilen bilgi kapsamında;

Aracın üzerinde bulunan teknik tanıtım plakasında eksik bilgiler olduğu tarafımıza bildirilmiştir.
    Motor bölmesinde bulunan Teknik Tanıtım Plakası üzerinde bulunması gerekli olan ;

� İmalatçı Bilgileri
    � Araç Şasi Numarası
    � Araç Tip Onay Numarası
    � Araç Ağırlık Bilgileri
    � Araç Renk Kodları
    � Araç Motor Kodları

Bilgilerinden etiket üzerindeki � Araç Tip Onay Numarası � eksik olduğundan ve ilgili Türk Mevzuatına göre bu durumun başka bir telafi yolu bulunmadığından,
    * Sözkonusu araçların trafikten çekilmesi hususu ve 2011 model �O� kilometre yeni bir Suzuki 3 kapı 1.6 JX A MT Grand Vitara ile bedelsiz olarak değiştirilmesi Suzuki Motor Corporation Japonya tarafından kararlaştırılmıştır.

Sözkonusu araçlar, Şasi Numarası bazında distribütörlüğümüze bildirilmiş olup, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında, araç değişim işlemlerinin gerçekleştirileceğini bigilerinize sunarız.

Toplam 139 adet aracın değişimini kapsayan bu konuda, Yetkili Satıcılarımızla toplantı yapılalarak detaylı bilgilendirme yapılmış olup ve aynı gün müşterilerimize de gerekli açıklamalar yapılmıştır.

Değişimi yapılacak türde araç sahibi olan müşterilerimizin, aracı satın almış olduğu Suzuki Yetkili Satıcısı ile veya Suzuki A.Ş. Genel Müdürlüğü ile bağlantı kurması, işlemlerin hızlı yürütülebilmesi için en pratik yol olacaktır.

Suzuki Markası, Sorumlu imalatçı ve ithalatçı yaklaşımı kapsamında, müşterilerimizin kullanmakta olduğu araçta, fiziki, teknik ve güvenlik bakımından hiç bir eksiğinin bulunmadığını teyid eder, ayrıca araç değişim sürecinde müşterilerimizin göstereceği işbirliği ve markamıza duyduğu güven nedeni ile tekrar teşekkür ederiz.

• Daha önce bu forumda paylaşıldı mı bilmiyorum ama yaklaşık 3-4 aylık haber.
  • Evet. Bu haberi bizzat okumuştum. Hatta 1 sene kullanıp satanların çok pişman olduğunu filan yazmıştı haberde. Sıfır arabalar bu durumda yeni sahiplerine verilecek diye yazıyordu.
  • Eski araç ne alakâ? Sorunlu bile, birkaç harfi eksik yazmışlar diye arabaları geri çağırıyorlar. Bunu her firma yapmaz yalnız.
  • Verildiyse silinebilir arkadaşlar. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.