Şimdi Ara

Eski Araçlara Dünyanın Parasını Dökenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 35
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • lojistisyen (4 mesaj) williamwallace88 (3 mesaj) TSY (3 mesaj) Karbon 12 (2 mesaj) Gravaze (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (26 mesaj) Mobil (17 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Eski Araçlara Dünyanın Parasını Dökenler
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2921 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    İki araç kaza yapmış, ölüm de olmuş. Allah rahmet eylesin. Ancak dikkat çeken unsur, kimsenin toz kondurmadığı eski civic'in kimsenin adını sanını duymadığı fiat 500l ile kafa kafaya çarpışmasından sonra resmen mketal yığınına dönmesi.

Bu eski araçlara bir ton para döküp almak artık tarihe gömülmeli. 30 bin tl'den fazla para döküyorlar bu araçlara, sonra geldiği hal kuş serisinden farksız oluyor. Bizim insanımızı bilinçsizlik bitiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gravaze -- 22 Haziran 2017; 10:8:13 >

|
    |

• Yarbay
    5887 Mesaj
    Biz etrafimiza yillardir gerekli uyariyi yapiyoruz.

Yeni her zaman daha guvenlidir diye.

Ama adamlar aırf marka bagimliligi yuzunden eskiyi alip hem arizalarla ugrasiyor hem de psikolojik olarak guvenli araca bindigini saniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    3519 Mesaj
    Demeyin öyle fitek var bunlarda.
    |
    |
  • Yarbay
    2439 Mesaj
    Ama fitek

Vutututututututu

• Yüzbaşı
    630 Mesaj
    Sokakta 50 kişiye sorsan 45'i Fiat teneke, Honda Japon sorunsuz sağlam der.

Yaş (metal yorgunluğu + korozyon) ve güvenlik donanımları konusu genelde ülkemizde pas geçiliyor
  • Yarbay
    14112 Mesaj
    Allah rahmet eylesin, yaralılar da en kısa sürede iyi olur umarım.

Fiyat konusu zaten trajikomik, civic ve corolla kadar balon bir piyasaya sahip araç görmedim, 10-15 yaşında hiçbir özelliği olmayan, tek silahı sorunsuzluk olan (zaten arabada hiçbir özellik yok ne arıza çıkaracaksa) arabalara dünyanın parası isteniyor utanmadan, insanlar da gidip alıyor sazan gibi. Yok piyasa böyle, siz başka yerde mi yaşıyorsunuz falan diyenler de boş konuşuyor, sıfır araç değil bu, belli bir fiyat listesi yok, almazsan seve seve fiyatlar düşecek ama nerdeee. Sadece bu eski kasalar değil tabi, 2010-2011 kasalarına da sıfır astra parası falan istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 22 Haziran 2017; 11:32:31 >
  • Yarbay
    7764 Mesaj
    Bi akıllı sizsiniz.Sanki millet keyfinden biniyor bu arabalara.
    |
    |
  • Binbaşı
    1091 Mesaj
    eğer ekonomik şartlar müsait değilse bir arabayı 10 sene kullanmanın hiç bir sakıncası yok.Yalnız ortalama 10 sene sonrasında gerek hava yastığı gerekse elektronik parçaların işlevlerini tam yerine getirememesi nedeniyle bir takım güvenlik zaafiyeti ortaya çıkabilir.

Özellikle fotoda görünen aracın metal yorgunluğunun ve korozyonunun olması ihtimali durumu ise yaşadığınız yerle de alakalı.Zira havası nemli(İzmir,İstanbul vb gibi)yağışı bol,sele girmiş araçla dolaşıp aracını uzun kmler binenler için metal yorgunluğu ve korozyon söz konusu.

Şöyle bir durumu da belirteyim.Çoğu galerici İstanbuldan aldığı arabayı ankaraya satıyor.Bu nedenle ankara aracı sandığınız bir araç yıllarca nemi yemiş ve uzun kilometreler boyunca kullanılmış olabilir.Bu da riski misli misli arttırmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lion_koc -- 22 Haziran 2017; 12:22:23 >
    |
    |
  • Yarbay
    11761 Mesaj
    honda hayat onda?
  • Yarbay
    3087 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

honda hayat onda?

Alırsan honda, pantolonda kalmaz donda

• Yarbay
    11761 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: falken34

quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

honda hayat onda?

Alırsan honda, pantolonda kalmaz donda

ies ve fitek2 kullanıcıları üzgün
    |
    |
  • Binbaşı
    1913 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: williamwallace88

Sokakta 50 kişiye sorsan 45'i Fiat teneke, Honda Japon sorunsuz sağlam der.

Yaş (metal yorgunluğu + korozyon) ve güvenlik donanımları konusu genelde ülkemizde pas geçiliyor

Metal yorgunluğu nedir biliyor musunuz ?

Ayrıca konuyu açan arkadaş bahsettiğin arabanın çarpışma testini izlersen vaat ettiği neyse aynısı olmuş. Buradaki sorun nedir ? Ben ukala veya fanatik kişiler dışında para verip alanın bile daha iyisi olduğunu iddaa etmedim. Buradaki civic 25 bin tl 500l kaç tane 25 bin ?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Biz etrafimiza yillardir gerekli uyariyi yapiyoruz.

Yeni her zaman daha guvenlidir diye.

Ama adamlar aırf marka bagimliligi yuzunden eskiyi alip hem arizalarla ugrasiyor hem de psikolojik olarak guvenli araca bindigini saniyor.

aynen bu marka fanboyu hurdacıyı tarif etmişsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: TSY
  • Yarbay
    3983 Mesaj
    Durumumuz olsa bizde bineriz kaliteli arabaya. Geçiniz efendim geçiniz
    |
    |
  • Yarbay
    10343 Mesaj
    bu fitekler sorunsuz vuttutu diye diye piyasasi tavan yapti

coktan hurda zamani gelmiş araclara 30 lar 40 istiyorlar.

|
    |
  • Binbaşı
    1673 Mesaj
    ''kimsenin adını sanını duymadığı fiat 500l''

Fiat 500L amerika pazarında bile satılan güvenliği yüksek gerçek bir aile aracıdır. Ülkemizde araçtan ''çok anlayan'' arkadaşlar doblo ile kıyaslarlar.
    Bizde aile aracı olarak ticari araçlar kullanıldığı için insanlar pek bilmez.

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/fiat/500l-4-door-hatchback/2014
    http://www.euroncap.com/tr/results/fıat/500l/10919

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Bi 97 kasa e220 kullanın şimdiki yenileri üçe katlar ama
    Edit:Sürüş rahatlığını kastediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deve Tuncay -- 22 Haziran 2017; 16:26:38 >
  • Yüzbaşı
    630 Mesaj

Ben vaatler ile ilgili bir şey söylemedim. Sokaktaki insanın önyargısından bahsettim. Sokakta hiç mi duymadınız, abi 0 XXX'e bineceğine 2003-2004 model YYY'e bin diyen?

Bu sözde otomobil profesörleri eski araçların piyasasını yükseltmedi mi? Bugün 10 yaşında Civicle sıfır B sınıfı fiyatları yarışıyor? Niye? Çünkü Civic'in ikinci eli iyi!

Ülkede güvenlik ve yaş faktörü marka model bağımlılığına göre ikinci planda tutuluyor dedim. Neyine alındınız?

|
    |
    TSY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1913 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: williamwallace88

Ben vaatler ile ilgili bir şey söylemedim. Sokaktaki insanın önyargısından bahsettim. Sokakta hiç mi duymadınız, abi 0 XXX'e bineceğine 2003-2004 model YYY'e bin diyen?

Bu sözde otomobil profesörleri eski araçların piyasasını yükseltmedi mi? Bugün 10 yaşında Civicle sıfır B sınıfı fiyatları yarışıyor? Niye? Çünkü Civic'in ikinci eli iyi!

Ülkede güvenlik ve yaş faktörü marka model bağımlılığına göre ikinci planda tutuluyor dedim. Neyine alındınız?

BENİM DIŞARIDA DUYDUĞUM TENEKEDE OLSA MODELİ YÜKSEKSE OOO SON MODELMİŞ DEDİKLERİ. HİÇDE SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ İŞLER YÜRÜMÜYOR. BAHSETTİĞİNİZ B SIFIR FİYATINA OLAN CİVİCLER HALA SIFIR B LERDEN DAHA GÜVENLİ. BAŞKA MERAK ETTİKLERİNİZ VARSA YARDIMCI OLAYIM.

• Binbaşı
    1034 Mesaj
    Hiç araştırıp okuyup anlayanla dik kafalı, bilenle bilmeyen bir olur mu?
    Saçtan kaportadan, çamurluktan kapı sesinden sağlamlık ölçümü yapanlar forumda bile mevcutken birde forum dışındakileri düşünün...
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
triple negative breast cancer
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,367
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.