Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Eski Araçlar Masraflı Diyenler Buyursun :)

54
Cevap
0
Favori
3.539
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Eski Araçlar Masraflı Diyenler Buyursun :)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    625 Mesaj
    Selamun aleykum forum ahalisi,

Eski araçların açabileceği masraflar hakkında biraz güncel bilgi vereyim, zira son bir haftada epeyce bir arıza gösteren aracımda pek çok tamirat yapıldı.

Öncelikle normal on bin bakımı yapıldı. Yağ ve filtrelere ek olarak buji ve yedek su kabı değişti. 320 parçalar ve 70 işçilik bu kısmı tuttu.

Sabahları ilk marşta biraz zorlandığı için marş motoruna bakım yapıldı. 150 bu tuttu.

Tam bitti derken bu sefer de distribütör arıza yaptı. Açılınca baya bir dağılmış olduğu görüldü. 4 parça değişmesi lazım denildi ama çok yıpranmış olduğu için yenisini almak daha mantıklı geldi. 750 liraya yenisi alındı. İşçilik de 100.

Ateşleme sisteminde bir eksik buji kablosu olduğu ve o da 100 bine yaklaştığı için onu da yeniledim. 135 de o.

Yine artık bitti derken bu sefer de direksiyon hidrolik yağında sızdırma olduğu ve bu yüzden de kutunun tamiri gerektiği tesbit edildi. Direksiyon tamir kiti 500 ve sökme-takma da 200.

Böylece 2125 liralık meblağa ulaşmış olduk. Ateşleme sistemi tamamen yenilendi ve direksiyon da tamir edilmiş oldu.

8 sene ve 165 bin km'dir bindiğim bir araç için çok da büyütülmeyecek kalemler diye düşünüyorum. Yine de eski araç beladır diyen forum üyelerini tatmin edecek seviyeye gelmiş olabilir. :)

İlk yazmam gereken bilgiyi unutmuşum, araç 94 model ot. Honda civic el 1.5 (karbüratörlü).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münzevii -- 28 Ocak 2019; 13:45:25 >

|
    |

• Geçen hafta arkadaşın Palio'su üst kapak ve conta yedi 1500TL ve arabanın daha bir çok eksiği var.

Sıfır km arabanın 4 yıl boyunca yağ ve filtre değişimi dışında masrafı olmuyor.

Eski araba her zaman masraf açar doğal olarak.

Yarin oburgun baska bir yeri bozulur 2 binde onun icon verirsin malesef bu boyle bitmiyorki birini yapiyosun baska bir yeri bozuluyo

Yeni arabaların serviste yağ bakım parasına eskilere triger bakımı yapılabiliyor. Böyle de bi gerçek var.

Şimdi bi vag grubu aracın 2. Bakımında balata da değişse zaten yukarıdaki rakama gelir dandik bi bakım.

Sadece o da değil, 2018 aracın ocak vergisine 2008 md arabaya Llumar cam filmi, boya koruma falan yaparsın haybeden. Yeni arabanın bi rahatlığı prestiji falan var ama bu devirde deler geçer cinsten.

• Yarbay
    24839 Mesaj
    Sizin arac sorun cikarmadiysa hemen 25 yasinda bir BMW patlatiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam araç ne ?

|
    |

You have Liquid Moly. They Dont.
    CeyKalDa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Araba polo gibi geldi bana

Açıkçası az ve öz sorunları, farklı farklı yerlerden çıkan çok sayıda arızaya tercih ederim.

Araç nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 28 Ocak 2019; 13:17:5 >
    |
    |

Intel i5 2500k @ 4.5 Ghz___Asus P8Z77-V__Asus Strix GTX970 OC___8GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz___Kingston V300 60GB SSD___Seagate 7200.11 500GB___Seagate 7200.12 500GB___250GB+ 500GB 2.5" HDD___Seagate 2TB___CM HAF X 942___Zalman ZM500-LX PSU
  • Binbaşı
    1980 Mesaj
    Ustasını buluyorsan arıza bir şey değil tabi. Kendi kendine arıza kombosuna geçip servis moduna geçen aracım için önce gaz kelebeği 900 TL, sonra bujiler 50 TL, olmadı bobinler 400 TL, sonra sensörler 150+250 TL değiştirilip arızayı kendi elinle basit bir kablo klemensinde bulsaydın ne düşünürdün? Bu arada fiyatlamalar 2012-2013 dönemine ait.
    quote:

Orijinalden alıntı: Lokey

Araba polo gibi geldi bana
    Civic diyorum bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 28 Ocak 2019; 13:23:43 >
  • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 14 saat 35 dakika kadarı kaldı.
    45 Not
    Geçen hafta arkadaşın Palio'su üst kapak ve conta yedi 1500TL ve arabanın daha bir çok eksiği var.

Sıfır km arabanın 4 yıl boyunca yağ ve filtre değişimi dışında masrafı olmuyor.

Eski araba her zaman masraf açar doğal olarak.
    Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
  • Yüzbaşı
    625 Mesaj

İlk mesaja ekledim.
    |
    |
    yek_ka kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    625 Mesaj
    Bu arada km de 347 bin.
    |
    |
  • Yarbay
    6028 Mesaj
    cıvıc hocam o
    |
    |
    Ben de şubat 2018'de 259bin km'de aldığım 2005 model evdeki 2. aracın maliyetlerini yazayım.
    Satan kişi 240-245bin km'e kadar düzenli baktırmış. Maddi durumu kötüye gittiği için son bakımları yapılmamış ve bana alırsan bakım yaptır yaptıramadım dedi.

Şu anda 272bin km'de ve bu sürede yaptıklarım

183tl ilk bakim malzemeleri (yağ filtreler, bujiler)
    50tl ilk bakim işçiliği

160tl arka sis
    200tl on arka tampon duzeltme
    70tl teyp (13yıllık arabada orijinal kaset çalar vardı )
    90tl arka cam düğmesi (cam inip kalkmıyordu kapıdan)
    195tl lpg malzemeleri (regülatör 9yıllık atiker su/gaz karışıyor motor suyu lpg kokuyordu)
    50tl lpg su borulari (9yıllık kaliteli konya malı borularımız çürümüş su eksiliyordu)
    30tl radyatör kapağı (lpg tesisatını toparladığım halde hala su kaçırıyordu, meğer radyatör kapağı imiş)

50tl antifriz
    55tl antifriz
    Evet sürekli su eksile eksile 2 kere antifriz almak zorunda kaldım

ön takımı kontrol ettirelim dedim, o da bitikmiş:
    10tl 1 rot körüğü
    25tl 1 rot başı
    275tl iki lastik(tertemiz 1yıllık çıkma conti)
    540tl 2 salincak 2 amortisör takozu 2 z rot dikme
    30tl 2 koruk(amortisör)
    110tl motor yagı
    20tl fil yag filtresi
    200tl iscilik

130tl lastik değişim balans ve rot

Şu anda korna göbeği bozuk, rölesini sökmek zorunda kaldım çözümü varmış ama 3saat işçilik gerekiyormuş müsait zamanda yapılacak.

Bi de lpg tankının yılı dolmuş, haziranda muayene var, lpg tankı için bi 500-600 gidecek sanırım işletme vs. derken.

280bin km'de bakımda şanzıman yağı ve filtresini de değiştireceğim.

Yaptığım şeyler çok gibi gözükebilir ama pert/ağır hasar fiyatına belaltı muhtelif boyalı ve ağır/büyük kasası olmayan kasko yaptırılabilir bir araba aldım hala dengi arabalardan uyguna geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 28 Ocak 2019; 14:9:50 >
    |
    |

• Binbaşı
    1896 Mesaj

87 model reno 12 txe biniyoruz. vergiye 88 sigortaya 550 ödedik ama arıza açmıyo şükür

|
    |
    CeyKalDa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: auto_man

Civic diyorum bende.

Alıntıları Göster
    Ben konuyu açan arkadaş editlemeden önce yazdım ama

Babamın 2008 model focusunu sattık geçen hafta. 2012 de almıştım. O günden bu yana yine yıllık bakımlar haricinde gösterge arızası, ön polye bilyası ve hatırlamadığım bir-iki arıza dışında sorun çıkarmadı. Taş gibi araba desem yeriydi.

Yine 99 model megan 1 i, 2000-09 yılları arasında kullandık ve direksiyon pompası haricinde masrafı olmamıştı.

Eski araba masraflı diye bir şey yok alsında. Temiz alıp temiz binmek en önemlisi bence.
    |
    |

Honda sonuçta ağrıza yapmaz sıkghıntı yogh
Reklamlar
üniversite
google reklamları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,511
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.