Şimdi Ara

Eski Anakarta Nvme desteği kazandırmak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
63
Favori
15.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
487 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar emekçi kendi alnının teriyle para kazanıp heleki evde geçindiren insanlar için şu anda elindeki sistemi değerlendirmek en doğrusudur... Fiyatlar uçmuş gitmiş..

Arkadaşa yeni sistem topladık ryzen7 3800x li sistem 13bin TL ye geldiki öyle müthiş bir sistemde değil ... Başka bir arkadaşa geçen aylarda fx8370 den sistem topladık eski ddr3 olmasına rağmen 7 bin TL ye geldi..

Ben dolapda yıllardır duran amd athalon64 x2 li sistemi bir revizyon edip tv box çevirdim o bile 900tl ye patladı..

Bu iş öyle kolay değil ... Anakartı değiştirdin mi pek çok bileşeni değiştirirsin bu sefer ben niye bunla uğraşıyorum bir üst sisteme yada yeni sisteme geçiyim dersin astarı yüzünü geçer..

Bu iş baba parasıyla , baba sının kredi kartıyla gidip internetten parça almaya benzemez.. o insanlar bu konulara ukalalık edip yazmasınlar yada yapılan emeğe saygı duysunlar zengin çocuğu şımarıklığının gereği yok....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel anlatım

• Hocam muhteşemsin. Güle güle kullanın.
  • Hocam anakart bios flash çipi CH341A gibi ucuz eeprom programcılarıyla programlanabiliyor. Yazınızda yer açılsın diye bazı modülleri kaldırmışsınız, demek istediğim biraz daha uğraşsak daha yüksek kapasiteli bir spi flash çipine biosu ve daha fazla modül eklesek eski kartlar bile bi yere kadar çok fazla özellik kazanmış olacak. Konu için çok teşekkürler.
  • Anladığım kadarıyla 3570k kullanıyorsunuz valla daha 3 ay öncesine kadar bende kendilerini kullanıyordum ortalama bir hava soğutmayla çok rahat overclock olan bir işlemci ki o haliyle 6-7.nesil i5 lerin stock haliyle yarışabiliyor o yüzden hocam boş yorumlara takılmayın canavar gibi işlemci çokta güzel bir çözüm bulmuşsunuz helal olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: IsmailAkdag

Bu mesaj silindi.
    sallama len, almanya da son model ferrari 2 bin euro bir kere (yersen)
  • Bu millet harbiden (en kibar tabirle) düşünemiyor arkadaş. Adam 0 maliyetle maksimum 3-4 saat uğraşla olmayan özelliği anakartınıza getiriyor, bizim ki diyor ki, “Ne gerek vardı şimdi?” Ya kardeşim bugün NVMe modlanır yarın başka bir şey. Yapılabildiğini bilmiyordum ben ve öğrenmiş oldum, Laptop kullanıyorum ve NVMe’yi de çok uzun zamandır kullanıyorum ayrıca.

Harbiden sövmek lazım da işte, forum kuralları malum.

Eline sağlık hocam.

• Böyle konuları görünce donanım haberin efsane yıllarını hatırlıyorum forumun özünü yansıtan bir konu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eline sağlık, keşke benzer konuların sayısı artsa forumda
  • Bununla uğraştın mı cidden bro :) bravo valla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eline sağlık hocam eski günlere götürdün bizi forumda özlemişiz

• Çok faydalı teşekkürler

• Toshiba satellite p50 c 11 v notebook için de olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drvimu -- 16 Ağustos 2020; 19:31:47 >
  • Mesajımız bulunsun lazım olacak gibi güzel çalışma
  • drvimu kullanıcısına yanıt
    Nvme takılacak uygun bir giriş varsa zaten destekliyordur.
    M.2 SSD sata ise Nvme desteklemez ve bios ile olacak birşey değil.
    Donanımın desteklemesi gerekiyor.
  • Güzel rehber olmuş, tebrikler. Oğlunuzun da yaklaşımı gayet güzel diğer mesajınızda okudum. Evlatlarımızı elimizde olanla birşeyler başarmayı öğretmek çok önemli. Öyle sat yenisini al ile hazırcılığa alıştırmak kadar zararlı birşey yok.

Teşekkürler, zevkle okudum konuyu ihtiyacım olmasada.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Bu mesaj silindi.
    Gecmis yillar dedigin 2017 mi?

Dolarin pratikte 10 kat degerli oldugu ulkede milletin ivy bridge kullanmasindan dogal bir sey yoktur. Kaldi ki ivy bridge sandy bridge sistemler bile hala ikinci elde belli bir fiyattan satiliyor. Get off your high horse this isn’t Switzerland kisaca.

• DH'de yıllardır bu kadar faydalı bir konu görmemiştim.

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.