Şimdi Ara

Eski Anakarta Nvme desteği kazandırmak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
63
Favori
15.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
487 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski DH tadı aldım konudan.. Adamsın,eline sağlık.
  • Aynı anakart bende mevcut, kaydettim konuyu deneyeceğim :) teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel konu ama riskli. Bilmeyen bulaşmasın biosu uçurur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Abyss

Èline saglik ama benim gibi yurtdisinda yasiyorsaniz zaten yeni nesil anakartlar 40 Euro ya amazonda satildigini bilirsiniz.

Durumu olmayan arkadaslar icin iyi bir alternatif ama.
    Lüzumsuz bir yorum. Eski anakartı değiştirmekle bitmiyor. İşlemci de değişmeli. Sonra RAM değişmeli. Hadi ekran kartı da eski kaldı diyip değiştirmeli. PSU sorunu çıkıyor bu arada. Dediğim gibi, lüzumsuz bir yorum ve ayrıca donanım konusunda bilgisiz olduğunu da kanıtlamış olmuşsun. Bence yorum yapmadan sadece izle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yvz_1149

https://www.win-raid.com/t2375f50-Guide-NVMe-boot-without-modding-your-UEFI-BIOS-Clover-EFI-bootloader-method.html

Biosu modlamaktan korkanlar için modsuz çözüm.
    Çok güzel bu. Hackintosh bootloader ile yapmış.
  • Bi an yanlis foruma girdigimi dusundum ..

Bilgi paylasimi icin tesekkurler. :)
  • Elde var olan ama bozulmamış malzemelere çeşni katarak güzel bir çorba yapılmış.

Olumsuz çevresel faktörler sonucu genetiği değişmiş sinek ise çorbaya laf ediyor.

Yeni mahsül malzemelerle yapılmış başka çorbalar olmasaydı acaba ne yapardı sevgili sinek?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • james donkey için eyi deel diyollaa

• kurunc kullanıcısına yanıt
    yokki.

• Uzun zamandır DH de deki en güzel konu olmuş..

Arkadaşıma yeni ryzen 3800x li sistem topladık x570 anakart rtx2070 Super falan filan bazı parçaları ikinci el bazılarını sıfır aldık 13 bin tl gibi bir rakama geldi ki müthiş bir sistem de değil...

Bir ay öncede silme arkadaşa fx sistem topladım 8370 işlemci Asus m5a99xevo 1080ti falan filan 7 bin TL gibi rakamlara geldi..

Elimde AMD athalon64 x2 eski bir sistem vardı revize ettim TV box niyetine o projeye çevirdim cubic ufak bir kasa aldım sadece anakart ve ekran kartını revize ettim 200tl ye anakart 300 tl ye rx570 ekran kartı aldım psu keyfi değiştirdim 80+ bronze ile 400 de o tuttu... Toplamda eski sistemi revize etmek için bile 900 TL para harcadım.. eski üniteyi bambaşka bir amaçla.misyonla hayata döndürdüm salondaki TV ye bağladım TV box niyetine...

Neyse baba parası ile geçinen kendi alın teriyle para kazanmayı bilmeyen insana git yenisini al ne uğraşıyorsun diye bilir kızmayın onlara onlarda kendi dünyalarında haklılar sanıyorlar ki herkes onlar gibi çalışmadan baba parasıyla yaşıyor geçiniyor... Olabilir..

Maaşların ücretin ne kadar olduğunu bilmeyen ev geçindirmenin ne olduğunu bilmeyen ömrü boyu bir fatura bir kira ödememiş insan kendi dünyasından eleştirir olabilir kızmanın manası yok..
    Bunuda kötü bir amaçla söylemiyorum... Çevremde 40 yaşında olup hala baba parası yiyip ömrü boyu hiç çalışmamış insanlar var... Gayet de iyi insanlar güzel insanlar.. elelştiri için demedim bakış açısı olabilir...

Sadece şunu diyebilirim artık bırakın asgari.ücreti yeni bir sistem sıfırdan toplanıcaksa en son nesil her şeyiyle 5-6 bin tl maaş bile alsanız her ay maaşınızın ortalama yarısını bu işe ayırsanız ki o bile aşırı zor ama diyelim ayırdınız ortalama bir sistemi 4-5 ayda ancak toplarsınız.. birde bin lira koyarım ancak her ay derseniz ancak bir senede toplarsınız...

Bilgisayar toplamak iyi.bir şey kastım tabiki çok zor şu anda.... O yüzden elimizdekini avucumuzdakini değerlendirmek en doğrusu..

Ben misal 650tl ye android box alıcaktın.vaz geçdim yıllardır dolabın üstünde duran athalon64 x2 işlemcili 8gb ramli falan filan adam etmeye onu TV box dönüştürmeye karar verdim ki içimede çok sindi ... Eskiden her şeyin ucuz olduğu yıllar olsaydı düşünmezdim bile alırdım i7 7700 lü itx bir ünite 6-7 bine bakardım keyfime ....

Hesap yaptım eskiden kendime üç aylık maaşım la zamanın en en iyisi sistemleri toplaya bilirken ki ben hep öyle toplamışımdır şimdi kendime bir sistem toplasam kendi zevkime göre ortalama maaşımdan belli bir kısmını ayırsam ortalama 10 ayda ancak topluyorum...

Neyse çok uzattık umarım bu tip projelerin devamı gelir...

• jackal___61 kullanıcısına yanıt
    Şu anda bende bir tane var :)
  • Çok iyi, elinize sağlık.

• kurunc kullanıcısına yanıt
    istisnalar kaideyi bozmaz gaadeş :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.