Şimdi Ara

Eski abone zorunlu fiyat değişikliği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
4.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: evergl

quote:

Orijinalden alıntı: yavuz.seckinler

quote:

Orijinalden alıntı: chaosmos

Bana mesaj da gelmedi, Uydunet'e geçme düşüncem var, son bir arayıp durumu sorayım dedim. Temsilcinin bana söylediği : " İndirim sadece bir faturalık ve telefonla zam bildirimi yapılmamış üyelere, kasımdan itibaren fiyat 69 TL daha fazla zam olacak gibi bir durum yok."

20 mbps AKN'siz kullanan arkadaşlarda durum nedir, bir de Superonline'ı kapattığımda hiçbir yere taşımadan telefon numaram üstümde kalabilir mi, bilgisi olan var mı?

sadece telefon hizmetini kullanabilirsiniz ses hizmeti aylık 15.00 ytl sabit ücreti var
    süperonline ses hizmetinin

Ses hizmeti 5 TL değilmiydi?

sadece ses hizmeti kullanacaklara 15.00 tl

internet + ses (5.00) oluyor

• Bende 2009 dan beri 10 mbit AKK sız kullanıyorum. Defalarca telefon edip farklı paketlere geçmemi istediler. Her defasında AKK olmayan bir abone olduğumu söyledim.
    Aylık 30 GB ortalama kullanımım varmış. Bende şuan evet öyle olabilir ama canım sıkılır 7/24 makınayı torrnet de bırakırım dediğim de sesleri kesiliyor:)

69 TL ödüyorum şuan sırf inat değiştirmicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raskol

Bende 2009 dan beri 10 mbit AKK sız kullanıyorum. Defalarca telefon edip farklı paketlere geçmemi istediler. Her defasında AKK olmayan bir abone olduğumu söyledim.
    Aylık 30 GB ortalama kullanımım varmış. Bende şuan evet öyle olabilir ama canım sıkılır 7/24 makınayı torrnet de bırakırım dediğim de sesleri kesiliyor:)

69 TL ödüyorum şuan sırf inat değiştirmicem.

69 TL'ye 50 mbit 150 gb akk olan pakete geçmek daha mantıklı geldi bana, download yapacağım zaman akk dolmuşsa turbo buton alıyorum 5 TL'ye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faturama bahsedilen indirim yansımamış. 10 mbps yine 69 tl geldi. Şu an 20 mbps akksiz de 69 tl gözüküyor, ona dahil olmak istedim bari hızım yükselsin kalayım dedim: "69 tl ama siz geçerseniz 89 olur, zaten bu eski tarifelerin kaç lira olacağını kimse tam olarak henüz bilmiyor, akk uygulamasına da dahil olma durumunuz var." dedi. Hem akk kafasına girmemek, hem de numara taşımakla uğraşmamak için kalmaya çalışıyorum zorla git diyorlar adeta.
  • benim 10 megabit sınırsız internetimide otomatik olarak 10 megabit 50 gb sınırlıya çevirmişler namussuzlar
    adam gibi bişeyi beceremiyolar şimdi web işlem süperonline ne şikayet formu yazdım önce bi tekrar adamakıllı
    eski sınırsız tarifeme geçeyim ondan sonrasında rest çekecem şeref yokki bunlarda tekel olunca istediğini yapıyolar ...
  • Bende an itibari ile gece kuşuna geçtim. İlk yıl 59 2.yıl 69. 2009'dan beri kullandığım kotasız 10 mbit netim artık tarih oldu. Pirelli modemi değiştirmek içinde 150 lira para istiyorlar. Ücretsiz değişim için bozulması gerekiyormuş bilginiz olsun.
  • Suan bende 20mbit var ne akk var nede dert var.... 69TL veriyorum. kafam rahat. dizi ciktiginda 1080lik indirip keyifle izliyorum. birde vpn aldim bu ay. Torrenttede hizim dusmuyor.. keyifler guzel..:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Bende an itibari ile gece kuşuna geçtim. İlk yıl 59 2.yıl 69. 2009'dan beri kullandığım kotasız 10 mbit netim artık tarih oldu. Pirelli modemi değiştirmek içinde 150 lira para istiyorlar. Ücretsiz değişim için bozulması gerekiyormuş bilginiz olsun.

10Mbit AKK sız sınırsızım.

Gece kuşuna geçsem mi geçmesem mi bir türlü karar veremiyorum. Şöyle bir bakıyorum da. Hiç 100 ün altına yaklaşmamışım. Ha DL yapacak olursak yaparız gece farketmez de, bu kullanımın ne kadarı DL harici onu hiç kestiremiyorum.

Haziran / 2014 187.96 15.62
    Temmuz / 2014 165.30 5.50
    Ağustos / 2014 305.54 24.76
    Eylül / 2014 166.31 22.35
    Ekim / 2014 239.44 76.61
    Kasım / 2014 54.17 2.13

Bir de 2 sene gitti bu gece kuşu kampanyası. Sonrasında Superonline pat diye bırakır bizi ortada kıytırık bir tarifeyle.

• charnel kullanıcısına yanıt
    Orası kesin. Tarifeleri makyajlayip sürekli zam yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

quote:

Bende an itibari ile gece kuşuna geçtim. İlk yıl 59 2.yıl 69. 2009'dan beri kullandığım kotasız 10 mbit netim artık tarih oldu. Pirelli modemi değiştirmek içinde 150 lira para istiyorlar. Ücretsiz değişim için bozulması gerekiyormuş bilginiz olsun.

10Mbit AKK sız sınırsızım.

Gece kuşuna geçsem mi geçmesem mi bir türlü karar veremiyorum. Şöyle bir bakıyorum da. Hiç 100 ün altına yaklaşmamışım. Ha DL yapacak olursak yaparız gece farketmez de, bu kullanımın ne kadarı DL harici onu hiç kestiremiyorum.

Haziran / 2014 187.96 15.62
    Temmuz / 2014 165.30 5.50
    Ağustos / 2014 305.54 24.76
    Eylül / 2014 166.31 22.35
    Ekim / 2014 239.44 76.61
    Kasım / 2014 54.17 2.13

Bir de 2 sene gitti bu gece kuşu kampanyası. Sonrasında Superonline pat diye bırakır bizi ortada kıytırık bir tarifeyle.

Ben gece 12 sabah 6 dışında 3-4 saat multiplayer oyun oynuyorum. Multi oyunlar saat başı 10-20 mb arası upload yiyor,youtube'da hergün minimum 10 adet video izlerim,arada 2-3 bölüm anime bakıyorum,sık sık forumlara girip çıkıyorum bir kaç kezde dizi download etmiştim + annemde telefondan bağlanıyor oda sayfaları gezip sosyal medya hesapları kullanıyor 11 günlük kullanım sonucu şu an Download 6 gb upload 2.5 gb olmuş. Bu hesaba göre ay sonunda DL ve UP'ta kotanın baya altında kalır. Benimde sınırsızda aylık ortalamam 150 DL - 100 up idi o dönemde ki günlük kullanımım neyse aynı şekilde devam ediyorum ama özellikle upload'a dikkat etmek gerekiyor 50 GB kota biraz tedirgin edebiliyor. Şu an gündüz yaptığım her işlemden sonra kotayı kontrol ediyorum ve download'ları 12-6 arası yapıyorum. Bu arada torrent'te download hızı public torrent sayfaları için 3-4 , private tracker'larda minimum 5 mb/sn ki henüz torrent ayarlarımı değiştirmedim. Yüksek hız için bazı değerleri değiştirmek gerekiyor çünkü. 2 sene taahütüm bitince ne olur bilmem ama 69 TL 10 mbit sınırsız paket için çok para

• quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

Suan bende 20mbit var ne akk var nede dert var.... 69TL veriyorum. kafam rahat. dizi ciktiginda 1080lik indirip keyifle izliyorum. birde vpn aldim bu ay. Torrenttede hizim dusmuyor.. keyifler guzel..:D

Vpn hangisini ne kadara aldınız? Torrent hız düşmesi çok can sıkıyor .

• coupe96 kullanıcısına yanıt
    private internet access...yillik 40dolar.. memnunum vpn'imden... sinir yok limit yok... bir tek ayarlamasi manuel ayarliyorsunuz o bayiyor. (Iphone.)
  • quote:

Bu AKK için toplu bir halk harekatı yapmamız lazım arkadaşlar. Böyle bir şey olamaz. Bu kadar sessiz,herşeye eyvallah dersek hiç bir şey iyiye gitmeyecek. Dünyada sadece bizde var bu. Hayatın her geçen gün daha çok digital'leştiği bir devirde internete limit koymak ne demek ya. Ulan iyi kötü yavaş yavaş gelişiyordu AKK ile 20 yıl geriledik ve bu kaldığı sürece 1 adım ileri gitmeyecek. Avrupa 100 mbit standart pakete geçti, amerika'dan hiç bahsetmiyorum bile minimum hız 100 mbit için test bölgelerinde uygulama başlamış. Le kota ne limit upload hızlar downloadı 1'e1 en düşük yarısı kadar. Dandik kıytırık ülkelerde bile minimum 50 mbit dow - 50 mbit up'a geçilmiş fiyatlar su parası kadar ucuz. Bizim halimize bakın adamlar interneti bitirdi anasını satim blueray'i HD filmleri-oyunları felan geçtik youtube'dan video izlemeye bile anca yetiyor. Lanet olsun. Bu işe artık bir çözüm bulunmalı ortak bir harekat yapılmalı kanunen ne yapabiliriz araştırılmalı. Gerekirse toplu olarak internetleri iptal ettirelim birşey yapalım.

+10000

• filips F kullanıcısına yanıt
    valla fiyatlar konusunda katilmiyorum. Bugun almanyada 50mbit internet 30-45eu arasinda degisiyor. abd'de ise bu fiyat 30-50 dolar arasinda... Yani bu sekilde galyana gelen arkadas baya hirs yapmis.:)

AKK ya gelince bunada kismen katiliyorum. Katilmadigim yer ise, diger ulkelerde olmadigini soylemesi. Bugun almanyada bile gunduz saatlerinde torrentlerde limit uygulaniyor. Abd'de ise durum daha farkli. Limit yok ancak orada da hukumetin izledigi icin ve illegalliktan tutuklanacagiz diye netflix, hulku tarzi yerlere yonelmis durumda...

Ayrica mesajda belirtilen 50mbit up... oyle upload sadece unv.lerde ve devlet kurumlarinda olur. (yada buyuk sirketlerde) normal halka 50mbit up verecek firma yok(hele 30-50 eu fiyata)...

son olarak, superonline kiziyoruz, evet bende kiziyorum ama ben verdigim paranin ederini aldigimizi dusunuyorum. 70 TL ye, 200DK konusma + 20mbit internet AKk yok. (yani 25 eu.) (gece kusu tarifesinde olanlar daha az veriyor.... haa simdi 70 tl miktar olarak cok diyorsanizda bunda TL'nin deger kaybetmesi + enflasyon faktorleriyle oynayanlara kizacaksiniz...

http://www.comcast.com/internet-service.html
    http://www.kabeldeutschland.de/internet-telefon/

• dedehakan D kullanıcısına yanıt
    hocam almanyada akrabam var fiber internet 100Mbit+televizyon kanalları+telefon+ip kamera (bebek kamerası ve güvelik kamerası) toplamda 23 Euro veriyor. Tahahhüt falanda yok,gerekte yok.

İnternette AKN,hız alanı,limit falan yok,ancak yasadışı film,müzik indirmek yasak.Bizde de yasak.

Almanyada asgari ücret 8.5 euro saat başı.Adam günde 3 saat çalışarak bu tutarı ödüyor.Bizde günlük adam 30 Lirai,yani saatlik 4 lira diyelim.Yani 100 mbit internet almak için 25 saat çalışması gerekiyor.Televizyonada ayrı ücret verecek falan filan...

verdiğiniz linke bile bakacak olsak 10mbit internet 9 euro diyor almanyada ,süperonline 69 Tl alıyor benden.Asgari ücrete oranlarsak

Türkye için pembe tablolar çizmeniz çok komik geldi.
  • etnaxy E kullanıcısına yanıt
    almanın alım gucuyle TR de yaşayan adamın alım gücünü kıyaslamak ne kadar komikse benim yazdığımda o derece komik. Rekabet ortamı + Avrupa birliği faktörlerini eklemeden rakamlarla konuşmak komik olur çünkü.(ve birazda kominizm kokar) Bu durumda TR'de yaşayan adamın alım gücünün yükseltilmesi konusuda SOL yada diğer ISS firmalarına bağlamaz. Siz 10-20mbps lere kızıyorsunuz. Ben çok değil 5yıl önce 2mbps internete 85TL veriyordum.. (TTNET ADSL) neden böyle peki? rekabet yoktu... Superonline Fiberde istediği gibi at koşturuyor. TTNET, ADSL'de. Son zamanlarda ADSL'de firma sayısı yükselince hızlar artıp fiyatlar düştü. Ama SOL hala fiberde tek başına. Ve birde "benim bölgemde SOL yok" gibi şeylerden bahsetmiyorum...

Yani dediğim gibi Ederini alıyoruz derken TR'nin şartlarına göre eder demek istedim. Avrupa bizden yüzyıl(ca) önde, Almanya filan fiyat / hız olarak kıyasladığımızda önde çıkacak tabiki.

Herşeyi kenara bırakırsak, Biz burada istediğimiz kadar yazalım. Bir fark yaratmıyacak. Ama Avrupada ISS firmasına bunları yazdığımızda hemen ilgilenirler... Çünkü biliyorlarki A firmasını beğenmezsek gider B firmasından alabiliriz interneti... Ama TR de beğenmediğinde kimden alacaksın? Var mı eşdeğeri?

• quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

valla fiyatlar konusunda katilmiyorum. Bugun almanyada 50mbit internet 30-45eu arasinda degisiyor. abd'de ise bu fiyat 30-50 dolar arasinda... Yani bu sekilde galyana gelen arkadas baya hirs yapmis.:)

AKK ya gelince bunada kismen katiliyorum. Katilmadigim yer ise, diger ulkelerde olmadigini soylemesi. Bugun almanyada bile gunduz saatlerinde torrentlerde limit uygulaniyor. Abd'de ise durum daha farkli. Limit yok ancak orada da hukumetin izledigi icin ve illegalliktan tutuklanacagiz diye netflix, hulku tarzi yerlere yonelmis durumda...

Ayrica mesajda belirtilen 50mbit up... oyle upload sadece unv.lerde ve devlet kurumlarinda olur. (yada buyuk sirketlerde) normal halka 50mbit up verecek firma yok(hele 30-50 eu fiyata)...

son olarak, superonline kiziyoruz, evet bende kiziyorum ama ben verdigim paranin ederini aldigimizi dusunuyorum. 70 TL ye, 200DK konusma + 20mbit internet AKk yok. (yani 25 eu.) (gece kusu tarifesinde olanlar daha az veriyor.... haa simdi 70 tl miktar olarak cok diyorsanizda bunda TL'nin deger kaybetmesi + enflasyon faktorleriyle oynayanlara kizacaksiniz...

http://www.comcast.com/internet-service.html
    http://www.kabeldeutschland.de/internet-telefon/

siz hangi tarifeyi kullanıyosunuz 69 tl ye 20 megabit akksiz eski kampanyalar vardı ama onlar zamlanacak sanırım haberiniz yok.
    üstüne 200 dk konuşma aylik 10 tl sanırım siz hesapları baya karıştırdınız ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SIL3NC3R -- 23 Kasım 2014; 3:15:55 >

• Yok hocam 20 mbit +100 dk=69 tl... 64tl internet. 5 tl telefon parası.. Fiyat zamlanacak dEniliyor ama henüz yok... Yılbaşından sonra zamlanır herakde

• allah allah ben 20 megabit 100 gb eski kampanya biliyorum bide 20 megabit limitsiz biliyorum limitsiz olan 69 tl akk li olan 49 tl sanırım. faturada fiyatı gören sizsiniz daha iyi bilirsiniz...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.