Şimdi Ara

Eski 1.3 Egea’dan Yeni 1.4 Egea’ya geçmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sahip olduğum sorunsuz kullandığım beyaz 2016 dizel Egea Easy var 130 bin km geldi 110-120 civarı fiyatı.

Hız sabitleyici eksikliğini çok aradım ayrıca dizel motor sesi gürültüsü çok rahatsız ediyor.Yakıt ve performans olarak çok memnunum .300 küsür MTV si ve özel de bakım maliyetleri baya düşük .

Uzun vade açısından
    2021 1.4 Fire Easy Kurşun Gri 133 bin civarına geliyor sanırım alsam mantıklı olur mu .

Aklımdaki soru işaretleri
    1.4 motor çok üzer mi 1.3 e göre
    Motor sesi azalır mı ?
    Malesef vergi kasko bakım masraflarım artacak değer mi ?

Son olarak hız sabitleyiciyi uzun yolda çok arıyorum 8.000 TL plus paket almaya değer mi ?
    Alırsam 140 bin TL ye geliyor fiyat ,o zaman 145 bine urban alayım diyorum ,145 bin TL çıkınca da az daha koysam Egea Cross alayım gibi fikirler uzayıp gidiyor.

Şu ortamda arabayı minimum para ile almak istiyorum.Malesef hiç bir araba fiyatının arabası değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrFuKi -- 18 Ocak 2021; 1:24:31 >

• 1.4 egea, dizelden sonra üzer, yorar, hatta kanser eder. Mevcut aracınıza yalıtım yaptırıp, hız sabitleyici takılıyor mu araştırın, elinizdekini adam edin daha iyi edersiniz.

Otomobilinizi hem maliyet hem performans olarak sırtınızda taşımayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • godoro G kullanıcısına yanıt
    Aracımın herhangi bir bakıma ihtiyacı yok dediğim gibi bakımdan bakıma sorunsuz kullanıyorum hatasız bir araç maliyetlerim epey düştü .Rengini ve motor gürültüsünü sevmiyorum .Fakat cc özelliği uzun yolda eksiklik .
    Zamanla km si artıyor, yaşlanıyor sıfır ile fark azken geçsem mi bilemedim .2020 hiç düşünmemiştim ama makyaj ile 2021 kasası için kararsız kaldım .

Fiyatlar çok yakın kararsızlıgımı arttırıyor zaten

0 km En uygun araç 1.4 Easy 131.000
    En kullanılabilir paket 1.4 urban alsam 148.000
    10 daha koysam Egea Cross
  • 1.6 otomatik lpg neden olmasın :)

• 2017 1.3 urban kullanıcısı olarak 1.4 urban olacaksa en azından donanım için değer ancak yine easy olacaksa değmez hocam. 20 30 bin vereceksin aynı donanımda aracı sırf yeni olsun diye alacaksın. Üstüne bir de garantili olduğu için vergi dilimi üstte olduğu için çok yaktığı için maliyetin artacak. Tüm bunlara mum dikecek şekilde de performansı az olacak. Para verip canını sıkacaksın kısaca. Urban olursa en azından içine bindiğinde farklı donanımların olur kendini iyi hissedersin aracın içinde.
  • rubelhizb kullanıcısına yanıt
    Deri direksiyon vites Topuz’u koltuk kılıfı vb urban da pek umursadığım özellikler değil
    Hız sabitleyici ,airbag sayısı cazip geliyor yalnız da ama bilmediğim yalıtım vb durum var mı bilmiyorum
  • JrFuKi J kullanıcısına yanıt
    Hız sabitleyici dijital klima 6 hava yastığı çelik jant dönüşe duyarlı sis farları ve kendim test etmesem de urban ve üstü için yalıtımın farklı oluşu. Bunlar için 1.4 e katlanılabilir. Bir de lpg takılırsa daha da ekonomik olur. Ayda yılda bir uzun yola çıkıyorsanız 1.4 urban çok da üzmez.
  • rubelhizb kullanıcısına yanıt
    Urban pakete çıkınca fiyat 148 bin TL ulaşıyor .
    155 bin TL cross street var ,urban ile aynı ise paketi o daha mantıklı kalıyor
  • 1.4 easy değil de 1.4 urban alıp keyfini sürersin. motor sesi acayip sessiz

• Kesinlikle degistirin hocam, 5 model yili fark bir hayli fazla

Egea 1.3 multijet ile birlikte kaba bir arac, o motor araci konforsuzlastiriyor. Ustelik 120 ile giderken de 3000 rpm ceviriyor. Uzun yolda da konforsuz

2 hava yastigi ile 6 hava yastigi arasindaki fark bile degisim icin yeterli

• 1.4 motor gereksiz bi motor. Ne vergi avantaji var ne performans ne yakit avantaji var.

Lakin performansla isim olmaz derseniz mantkli bir secim olur.

3 kat fazla Mtv yi de unutmayin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt

hocam 2020 Egeaların Ocak MTVsi ne kadar tutuyor 1.4 olanlar?

• 1.6 atmosferik olsa geçilir derdim ama 1.4 motora geçilmez. 1.3 dizel egeayla eskişehirden ankaraya dönerken gece kullanmıştım. Yardıra yardıra gelmiştim. Bence performans 1.3'e göre gayet yeterli. Eskilerin bir sözü vardır At sahibine göre kişner diye.

• zero01 kullanıcısına yanıt

1000 lira bana çıkmış

• Eğer yokuşla işiniz yoksa 1.4 motor bir şekilde idare edebilir, ama inişli çıkışlı bir yerde yaşıyorsanız hiç bulaşmayın derim.

Performansı gerçekten kısır bir motor.

• 1098.5 × 2

• Hız sabitleyiciyi takmak basit sadece tuş takımı varsa yeterli orjinal takımıyla 500 tldi en son

• Geçmeyin bence .

• Tabi ki gecilir 5 yild daha yeni araabaya binicekainiz, 5 yil ne demek! Motor yeterince guclu bi dizel olamaz ama sizi yari yolda birakmaz. Bu araba piyasasi hep boyle kalmayacak ikinci el fiyatlari sifira bu kadar yakinken satin sifira gecin. Yeni kasa olmasi da cabasi...

• Dizelden atmosferiğe kesinlikle geçilmez ben o hatayı 1 kere yaptım bir daha asla yapmam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.