Şimdi Ara

Eşit Ağırlıktan Sayısala Geçmek ve DGS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, aklımda çok soru olduğundan kısa tutmaya çalışacağım.

ben 11.sınıf EA öğrencisiyim, edebiyatta ve sosyal bilimlerde başarılıyım.

Fakat istediğim bölüm veya bölümler -tam karar vermedim- sayısalda.

Özel okuldayım ve çok iyi çalışırsam yaz tatilinde eksiklerimi kapatabileceğimi düşünüyorum, 11.sınıf fen konularının önemli ve zor olduğunu biliyorum.

baştan hata yaptım, sayısal seçmeliydim ama yapacak bir şey yok.

yaz tatilinde 11.sınıfı temelden olsa da halletsem sonra 12'de sayısala geçip sınava sayısaldan girsem sizce hata mı yapmış olurum?

çünkü EA'da başarılıyım ve hedefim ilk 1000'e girmek ama sayısalda başarım düşer mi bilemiyorum.

yazılım mühendisliği istiyorum, puanım yetmezse 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyarak dikey geçişle yazılım mühendisliğini tamamlarım diye düşündüm fakat birkaç yerde okuduğuma göre 2024'de sınavlarda değişikliğe gidilecekmiş ve DGS'nin kaldırılma ihtimali varmış. bu beni bir hayli korkuttu çünkü benim DGS'ye gireceğim sene 2025.

sizce bu mantıklı bir karar mı -çünkü önümde iki seçenek var- yoksa EA'da kalıp derece mi yapmalıyım? lütfen düşüncenizi belirtin, teşekkürler.

• Ben de sizin durumunuzdaydım ama ben 12 yim ve mezun senemde sayısaldan gireceğim

Konular fazla diye endişelenme ayt mat geo ile birlikte sınav senesi sağlam çalışmayla 4 ayda bitiyor ayt fen de sanırsam iyi bir çalışmayla 20-25 haftada 25+ nete geliyor ama söylüyorum hemen olmuyor bu işler zamanla

Dgs yi boşverin hocam siz 12 ye geçeceksiniz sanırsam 12 de olmazsa mezun senenizde istediğiniz başarı gelir 2 yıl çok uzun bir dönem bunu zamanı gelince anlayacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Autghust34 -- 15 Mayıs 2022; 13:25:17 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bence iki yıllığı hiç düşünme. normal bir şekilde üniversiteye yerleşme planı yap. istediğin bölüm için de biraz daha araştırma yapmalısın. forumda çok popüler olan ybsye bakabilirsin.

• bu sene ayt fende ilerleyeceksen geç 11i 11de hallet

• lazy nina L kullanıcısına yanıt

iki yıllığı alternatif olarak düşünüyorum hedefim direkt yerleşmek zaten. ybsnin nasıl bir bölüm olduğunu biliyordum şimdi siz söyleyince daha kapsamlı bir araştırma yaptım ve ne yalan söyleyeyim kafam daha çok karıştı.  

bir taraf ybs için ''arada kalmış bölüm, bilgisayar mühendisiyle denk olamaz'' diyor,

diğer taraf ''geleceği parlak meslek, hem işletme hem yazılım bilgisiyle iş olanakları çok geniş''

bu konuda bir karar vermem gerek çünkü pazartesi sayısala geçişim için okul müdürüyle konuşacağım.

yorumunuz için teşekkürler

• dgsyi diğer seçenek olarak düşünmüştüm ama istediğim üniversiteye yerleşecek başarıyı gösteremezsem mezuna kalıp bir sene daha hazırlanmak mantıklı olanı. dediğiniz gibi mezuna kalırsam derece yapma ihtimalim yükselir.

yorumunuz için teşekkürler, umarım her şey gönlünüzce olur, eksiklerinizi tamamlar ve istediğiniz bölümü kazanırsınız

• Yazılım mühendisliği istiyorsan sayısal geç.Ea'da vakit kaybetme.

Bu arada YBS düşünüyorsan yazılımdan farkı =

https://studyabroad.shiksha.com/difference-between-mis-and-computer-science-articlepage-2351#:~:text=MIS%20program%20prepares%20you%20for,the%20profit%20of%20the%20organization.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAYAT BİTTİİ -- 15 Mayıs 2022; 2:5:27 >
  • teşekkürler bilgi için, yazılım veya bilgisayar mühendisliği istiyorum ybsyi araştırdım aslında fakat hem işletme hem yazılım üzerine olması beni arada bıraktı. tek bir alan üzerinden ilerleyeyim istiyorum. dolayısıyla bilgisayar mühendisliği benim için doğru tercih gibi. umarım 11.sınıf eksiklerimi yazın kapatabilirim

• Dgs dün hakkın rahmetine kavuştu bunu alternatif olarak almayın bile yks çalışın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ea'dan sabancıya girip mühendislik okumak daha kolay bir yol bence. 2023 yazında da fizik çalışırsın pek sorun olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-88BB6CDAE -- 15 Mayıs 2022; 11:54:18 >
  • eşit ağırlıktan sabancı dene

• Şuan adam gibi yks kazıp güzel bir yer kazanabilirsin. Kazanıncada aöften web tasarım ve kodlama okursun. Bu aöf senin dgs ye girmeni sağlayacak. Bakarsın duruma göre kazandığın 4yıllık okulu sevmessen dgs yaparsın.

• Sabancıyı biraz araştırdım, bölüm tercihi yapacağım zaman sanat fakültesinden mühendislik ve doğa fakültesine geçiş yapabilir miyim ki?

• Biraz araştırdım ama açıklayıcı bir yazı bulamadım, Sabancı'nın eğitim modelini biliyorum fakat sanat fakültesine girip tercih yapacağım zaman (sanırım 2.donemde) mühendisliğe geçebilir miyim ki? Çünkü say puanıyla alıyorlar

• efsunodbs E kullanıcısına yanıt
    çok da araştırmamışsın hocam

• İstediğin bölüme başka bir üniversitede puanın yetiyorsa (atıyorum cs için say 280k) girebiliyosun. Ama endustriye önceden yaptiklari gibi csi ayırma ihtimalleri var sanırım önümüzdeki yıllarda

• EA’dan derece yapıp boun ybs veya sabancı’ya girmek varken 2 yıllık mı programlamacılık mı? Daha neler.

• Autghust34 kullanıcısına yanıt

ayt fen 20-25 hafta mı? yok 10 yıl hatta müebbet hocam

düzgün çalışmayla tüm müfredat biter 20-25 haftada. zor olan düzenli şekilde yüksek saatler basmak zaten.

• simityayınları kullanıcısına yanıt
    Hocam ben konuların oturması için gereken zamanı söyledim yoksa sizin de dediğiniz gibi konular 2 ayda da biter ama bu sınavda 25+ net yapılabilecek anlamına da gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Autghust34 -- 17 Mayıs 2022; 15:17:1 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.