Şimdi Ara

sssssssss

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
15.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 26 Aralık 2019; 23:50:5 >

• Cidden sayısalda çok güzel meslek var ama okuması zor. Kazanması zor. Ben sayısalım sene sonunu zor getirdim
  • Sen ne olmak istiyorsun?
    Şu mesleği seçtim ve ondan eşit okuyacağım de ailenin etkisiyle sakın seçim yapma.
    Eğer henüz kafanda meslek yoksa uzun uzun düşün fazla vaktin kalmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nisako

Sen ne olmak istiyorsun?
    Şu mesleği seçtim ve ondan eşit okuyacağım de ailenin etkisiyle sakın seçim yapma.

Hukuk veya İktisat okumak istiyorum,ailem sürekli mühendis olmam konusunda baskı yapıyor.
    Hukuk'a gidenler kolay meslek bulabiliyorlarmı ?
  • Aynı durumdayız, aile sayısal baskısı yapıyor. Ben eşit istiyorum.

-Hukuk
    -Ekonomi
    -İktisat
    -İşletme
    -Uluslar Arası İlişkiler
    -İç Mimarlık
    -Maliye
    -Psikoloji

daha çok var ama bunlar sadece önemli olanlar. Eşit ağırlıkta fazla meslek yok diyenlere hepsine birden girmiyoruz zaten bir tanesi yeterli dersin olur biter. Benim 2 dilim(almanca, ingilizce), bilgisayar bilgim var ve Ekonomi okumak istiyorum. İnşallah ileride de iyi bir meslek bulacağıma inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApAtHe89 -- 13 Haziran 2007; 14:20:03 >
  • hukuk ekonomi turizm ve otelcilik enformasyon psikoloji uluslararası ilişkile iç mimarlık bunlardan başkası boş sayılır
  • ARKADAŞLAR SAKIN HA SAKIN AİLEM SAYISAL İSTİYOR EN İYİSİ SAYISAL OLAYİM DEMEYİN SAKIN ÖYLE BİR HATAYA DÜŞMEYİN ONLAR DEĞİL SİZ OKUYACAKSINIZ SİZİN GELECEĞİNİZ SÖZ KONUSU BURDA YAPAMADIĞINIZ BİR BÖLÜME GİRMEK ASRIN HATASI OLUR SİZİN İÇİN HABERİNİZ OLSUN

ea2 den odtu işletmeye girdinmi kralsın işte :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: onurdag89

ARKADAŞLAR SAKIN HA SAKIN AİLEM SAYISAL İSTİYOR EN İYİSİ SAYISAL OLAYİM DEMEYİN SAKIN ÖYLE BİR HATAYA DÜŞMEYİN ONLAR DEĞİL SİZ OKUYACAKSINIZ SİZİN GELECEĞİNİZ SÖZ KONUSU BURDA YAPAMADIĞINIZ BİR BÖLÜME GİRMEK ASRIN HATASI OLUR SİZİN İÇİN HABERİNİZ OLSUN

ea2 den odtu işletmeye girdinmi kralsın işte :)

Ea odtü işletme tuttum bunu
  • Arkadaşlar ben de bu yollardan geçtim.İlk başta sayısala gittim arkadaş,aile,hısım,akraba baskısıyla.Ama sonra okullar açılmadan eşit ağırlığa geçtim.Ve şuan hiç bi sorunum yok alanımla alakalı.Hatta ii ki aileme uymamışım diorm.Bence ilk önce meslek seçimini yap sonra onun olduğu alana git.Benim sana tavsiyem bu Sonucta okuyacak olan sensın ailen değil.
    Tabii onların da görüşünü al.Ama ilk bi sakin kafayla düşün.Daha okulların açılmasına var
    Dielim ki yine kararsız kaldın dershanelerin kişilik testleri var ona gir , hangi mesleğe yatkın olduğunu gör ve böylece aileni ikna edebilirsin

Eşit ağırlıkta her zaman bol para kazanabileceğin meslekler var.Maliye,kamu yönetimi,siyasal bilimler,reklamcılık,uluslararası ilişkiler,hukuk,işletme(pek tavsiye etmem herkes işletme okuyor ve çoğu işsiz)Ama eşit ağırlığı seçersen kesinlikle yabancı dile ağırlık vermen gerekecek.Sayısalda peq onemli değil yabancı dil.
  • hangi dalda iyisen o bölüme git
  • yöneticilerin hepsi tm'den çıkar bunu unutma
  • Güzel tespit.
    quote:

Orjinalden alıntı: rewanius

yöneticilerin hepsi tm'den çıkar bunu unutma
  • quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

quote:

Orjinalden alıntı: nisako

Sen ne olmak istiyorsun?

Hukuk veya İktisat okumak istiyorum,ailem sürekli mühendis olmam konusunda baskı yapıyor.
    Hukuk'a gidenler kolay meslek bulabiliyorlarmı ?

BU YAZDIKLARIMI AİLENE LÜTFEN OKUT!!!

SAYIN AİLE... LÜTFEN ÇOCUĞUNUZUN YETENEĞİ DIŞINDA BİR ALANA YÖNELMESİNDE ISRARCI OLMAYIN. SİZ ORTADA "BEN MÜHENDİS ANNE\BABASIYIM" DİYE CAKA SATARKEN, OĞLUNUZ ZAR ZOR BİTİREBİLİRSE OKULU BİTİRİP İŞ HAYATINA GİRDİĞİNDE ONUN İÇİN BİR ÖMÜR BOYU IZDIRAP DÖNEMİ OLACAKTIR. SİZ ÇOCUĞUNUZUN ACI ÇEKMESİNİ İSTER MİSİNİZ? EVET DOĞRU... İNSAN SEVMEDİĞİ MESLEĞİ İCRA EDERKEN RESMEN ACI ÇEKER.
    LÜTFEN KARARI ÇOCUĞUNUZUN HÜR İRADESİNE BIRAKIN. ÇÜNKÜ SİZ ONU ONDAN İYİ TA-NI-YA-MAZ-SI-NIZ.
  • bu ülkenin ilk önce adam gibi tmcilere, yöneticilere ihtiyacı var. başa iyi yöneticiler geçecek ki öncelikle mfcilerin önünü açacak onlara güzel imkanlar sunacak. iyi tmcilere ihtiyaç çok fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rewanius -- 15 Temmuz 2007; 18:48:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KornEr

Cidden sayısalda çok güzel meslek var ama okuması zor. Kazanması zor. Ben sayısalım sene sonunu zor getirdim

kesinlikle katılıyorum ve tüm sayısalcı arkadaşlarım için +1 'i yapıştırıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Moralim çok bozuk.Çevremdeki herkez Napcan eşit ağırlıkta , boşver bişey olamazsın vb. gibi şeyler söylüyorlar.
    Ailem zaten sürekli sayısal'a girmemi istiyor.
    Sayısalı kaldırabilecek kapasitem yok.
    EA da hiç meslek bulunamazmı ? Bilgili birileri bana yardım edebilirmi

:(

Şuan ya üniden mezun ya da kaldıysanız ünide olmanız lazım. Ne seçtiniz? EA seçtiyseniz ünide ne okudunuz?
  • Hortlatmayaydin konuyu, o değilde noldu bu arkadasa merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Banada çok baskı yaptılar sayısal için ama benim sayısal derslerim daha iyiydi sırf fazla çalışmayı sevmediğim için tm seçtim şimdi auhf deyim 3. Sınıftayım 1780 sayfa not çalışıcam daha prestijli bir meslek sahibi olucam canın ne istiyorsa onu yap aileyi takma

• quote:

Orijinalden alıntı: SolSerçe

Hortlatmayaydin konuyu, o değilde noldu bu arkadasa merak ettim

Yazdıkları aynen benim başıma geldi de merak ettim ne oldu, mesleği ne falan diye
  • Muğla uni işletme mezunuyum, durumum iyi sayılır, işimi bulmaya yakınım, vay be neden hortlattınız.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.