Şimdi Ara

Eşimle iki isim arasında kaldık (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
3
Favori
10.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki

Eşimle iki isim arasında kaldık

(En Son Oy Tarihi: 29.5.2016)
Giriş
  • Hira ismini düşündüğünüze göre dini hassasiyetleri olan birisisiniz sanırım. Ben çocuklara sonradan bulunma 'dini' isimler verilmesi yerine fonetik açıdan güzel ve çocuğa yakışacak isimlerin verilmesini tercih ederim. Eğer çocuğunuzun dini hassasiyetlerinin yüksek olmasını istiyorsanız, onu isim yoluyla değil , eğitim veya yetiştirme tarzıyla yapmanız gerekir.

Unutmayın sahabelerden hiçbirinin adı Kur'an da geçmez(Hz. Zeyd hariç),ama bu da onların isimlerinin kötü olduğu anlamına gelmez. Ne son dönemde uydurulan anlamsız isimlere sırf Kur'an'da geçiyor diye yönelin(Aleyna,İrem Ecrin vs.) ne de moda diye Hira diye isimlere yönelin. Illa Arapça isim koyacağım derseniz; Zeynep,Büşra,Fatma,Elif gibi isimler hem anlamlı hem de güzel isimlerdir.

Ancak benim tavsiyem, Türkiye'de yaşayıp Türk olduğumuzdan çocuklarımıza da Türkçe isimler koymak. Nehir,Duru ,Berrak,Başak, Begüm gibi isimler de eminim kızınıza yakışır.

Allah analı babalı büyütsün :D

• Allah analı babalı büyütsün ,
    iki isimde hoş.
    bence hira anlam itibariyle daha güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnar Lodbrok

İkiside hoş değil bence

ahahah imzaya bittim ya ayağımlan yapıştırdım :D:D
  • Bazı arkadaşlar Gülce Türkçe demiş. Gülce Türkçe değil. Kökeni Farsça. Aldığı ek Türkçe
    Gül(Far.) -ce(Türkçe)

Adını Hira koyarsanız konuya yazında TDK'ye e-posta yollayalım.

Düzenleme: Adın kişilik üzerinde etkisi olduğuna dair yazılar var. Ne derece doğrudur bilmiyorum. İsterseniz genel ağdan bir araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhaba50 -- 27 Nisan 2014; 17:20:18 >
  • 2 side berbat onlar ne be Hira yerine MİRA koy daha iyi
  • başka isim seçin gerçekten çocuğunuz ilerde evi terkedebilir
  • Soyisim ile uyum da önemli tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: klaanaa

Hira ismini düşündüğünüze göre dini hassasiyetleri olan birisisiniz sanırım. Ben çocuklara sonradan bulunma 'dini' isimler verilmesi yerine fonetik açıdan güzel ve çocuğa yakışacak isimlerin verilmesini tercih ederim. Eğer çocuğunuzun dini hassasiyetlerinin yüksek olmasını istiyorsanız, onu isim yoluyla değil , eğitim veya yetiştirme tarzıyla yapmanız gerekir.

Unutmayın sahabelerden hiçbirinin adı Kur'an da geçmez(Hz. Zeyd hariç),ama bu da onların isimlerinin kötü olduğu anlamına gelmez. Ne son dönemde uydurulan anlamsız isimlere sırf Kur'an'da geçiyor diye yönelin(Aleyna,İrem Ecrin vs.) ne de moda diye Hira diye isimlere yönelin. Illa Arapça isim koyacağım derseniz; Zeynep,Büşra,Fatma,Elif gibi isimler hem anlamlı hem de güzel isimlerdir.

Ancak benim tavsiyem, Türkiye'de yaşayıp Türk olduğumuzdan çocuklarımıza da Türkçe isimler koymak. Nehir,Duru ,Berrak,Başak, Begüm gibi isimler de eminim kızınıza yakışır.

Allah analı babalı büyütsün :D

Saygıyla selamlıyorum sizi tam aklımdan geçenleri yazmışsınız.

Allah analı babalı büyütsün evladnızı isim soran arkadaş içinde

• Büşra nur koymada melike olur bence :D
  • Araplara özenelim diye mağaranın ismini verenler çağdaş insanların güzel isim önerilerine ÖZENTİLİK demezler mi ah ah... Hira 100% Türk kültürünün ismi ya zaten

Sırf arap dinine yaranacağız diye gıyabettin-ül cellubi koyduracaklar neredeyse. O devir geride kaldı beyler. Sizin gibi ortaçağda arap özentiliğinde kalmayan insanlar var diye onlar özenti olmuyor, siz özenti oluyorsunuz. Osmanlı hayalinin kırıntılarıyla kendinizi avutmaya devam ettiğiniz sürece rezil olup kaybeden yine siz olacaksınız. Böyle devam edin ki insanlar iyiyi kötüyü görüp ona göre davranabilsin. Evet mağaracılar hadi iyi forumlar size.
  • Hera olsun. Kocası da Zeus olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gülce
  • Hira ne lâ köpek ismi gibi

• Gülce nedir yav.Hira daha hoş geliyor kulağa.

• Hira ne abi mağara adı
    Gülce daha güzel hem Türkçe :)
  • Sırf enteresan isim olsun diye de Hamster ismi koyulmaz ki evlada :) Düzgün bişeyler seçeydiniz yaw. Geçen duydum biri Ceylin demiş, biri Belinay!

Sırf arapça olsun diye de böyle isimler verilmez ki çocuğa! Yaw ayrıca bunlar çocuk kalmayacaklar ki! Düşünsenize büyüyünce de böyle seslenecekler.

Ayrıca Nömerolojiyi de değerlendirin. Soy isim de kişinin karakterinde etkilidir. (İnanmazsanız Bakın)

Hatta böyle isimler koymayı kesin olarak düşünüyorsanız yolun başındayken gidin çocuğu aldırın, siz düşünme zahmetinden kurtulun çocuk da bir ömür bu isimlerle çağrılmaktan kurtulsun...

(Komik lan bence)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quarysma -- 27 Nisan 2014; 18:11:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Challengermert

Emine koyun.

Dostum Emin isimli kişiyle aranızda olan husumet bizi ilgilendirmez. Yazdığınız ban sebebi.

:)
  • Adı ne olursa olsun ömür boyunca taşıyacağını unutma. Sadece moda olsun diye değil, çocuğuna neyin yakışacağını koyuyorsan o ismi koy. Bir zamanlar Merve modaydı mesela şuan 15 - 25 yaş arasındaki 10 kızdan 11'i Merve Ayrıca sizin çocuğunuz olduğu için eşinle birlikte karar vermen çok daha iyi olacaktır, bir hayatı paylaşıyorsanız oturup anlaşmak zorundasınız isim konusunda; Gülce Hira da olabilir mesela.

İlla bir fikir soruyorsan fakat benim kızım olursa ileride adını Su koymayı planlıyorum. Annem eğer kız doğsaydım adımın Su olacağını demişti, o yüzden sadece
  • Allah analı babalı büyütsün. Gülce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viroid -- 27 Nisan 2014; 18:34:31 >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.