Şimdi Ara

Eşimle iki isim arasında kaldık (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
3
Favori
10.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki

Eşimle iki isim arasında kaldık

(En Son Oy Tarihi: 29.5.2016)
Giriş
  • ikisi de cok kotu hocam yapmayin etmeyin ba
    ska isim bulun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asibey68

quote:

Orijinalden alıntı: devrim_moswant

quote:

Terbiyesizliğin lüzumu yok bilader benim tanrım yok benim Allahım var. İkincisi dünya dillerinde kitabımıza en uygun dil arapçadır okunuşu ve manası ile bizm dilimizde bir kelime on farklı manası olabilir ama arapçada öyle değil. Dikkat et konuşmalarına bu arada senin karşında asker arkadaşın yok bir şey yazacaksan edebinle üslubunla yaz.

kardeş allah arapça demektir bu yanlış bir bilgidir gerçek türkçede tanrıdır ikincisi dünya dillerinde ural altay dil ailesinin altay kolunda özbek dilleri en yakındır moğolca özellikle tam hatırlamıyorum ayrıca kardeşim yada abim yanlış bilgi vermişsin birde tavrın çok sert azarlar gibi tabiki kesinlikle yanlış anlamamanı temennni ederim

Teşekkür ederim böyle güzelce cevap verilsin başımın üzerinde yeri var evet tanrı türkçe bi kelimedir ama günümüzde malum kimlerin kullandığı hadi bu na da eyvallah yanlız sizin tanrınız sanki ben başka bi dünyada yaşıyorum veya başka biseye inanıyormuşum gibi bi algı yaratmaya çalıştı asıl filim burda koptu zaten.

tekrar teşekkür ederim keşke herkes siz gibi olsa hani malum kişiler dediğiniz türkçe konuşmiyorki bende ilk afallamıştım ama filmlerde diyorsanız türkçeye çevrilmiş oluyor o yüzden galiba o algı yaratmaya çalışan arkadaşta onun terbiyesiğliği boşverin gitsin şikayet block iyidir

• Hira'mı :D japon ismi gibi Hiroşima felan neyse.Bence ikiside güzel isim değil ha ama zorla biri olacaksınız diyosanız Gülce olsun :D
  • devrim_moswant kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz ben ecnebi ülkesinde yaşıyorum tabi ki çevirilerden dolayı telâffuz o şekilde oluyor burda sürekli tanrı dedikleri için istemsiz olarak tepki veriyorsunuz yani. Biz burda bir cami yaptırmak için en az on yıl mücadele ediyoruz bir sürü zorlukları aşıyoruz ama malesef ülke'm izde o filimlerde dizilerle resmen beyin yıkaması yapıyolar bu da ayrı bi boyut ta bi ki

• İkisi de felaket bence hocam başka isimler bulun bence

• Iki isimde kotu fakat yine de hira olsun

• Oy vermedim çünkü ikiside güzel değil illa koyulcaksa Gülce daha sevimli
  • hocam hira harika bir seçim.
    gülce biraz çağ dışı kaldı.
    artık gllü isimlerden sıkıldı millet.
    hem manen o isim ahirette sizi mutlu eder. kızınızın üzerinizde hakkı kalmaz.
  • Hilce olsun ikinizde mutlu olun
  • Daha güzel isimler bulabilirdiniz ama bunlardan birini seçecekseniz Hira olsun,kulağa daha hoş geliyor.
  • Gülce diyorum Almıla olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: GearWorLd

merve koymayında herşeyi koyun

+1
  • Gülce
  • hira ne ya demet akalın mı ne onun çocuğunun adı öle bildiğim kadarıyla eğer karın ondan özendiyse gülce koyun daha iyi
  • quote:

Haklisiniz ben ecnebi ülkesinde yaşıyorum tabi ki çevirilerden dolayı telâffuz o şekilde oluyor burda sürekli tanrı dedikleri için istemsiz olarak tepki veriyorsunuz yani. Biz burda bir cami yaptırmak için en az on yıl mücadele ediyoruz bir sürü zorlukları aşıyoruz ama malesef ülke'm izde o filimlerde dizilerle resmen beyin yıkaması yapıyolar bu da ayrı bi boyut ta bi ki

evet ne yazıkki ve hep boş iş dedikleri yerlerle kafamız karışıyor günümüzde ülkemizde pek çok kişi filmlere vs boş iş izle geç diyolar
  • Hira uzak doğu ismi gibi geldi bana. Mesela Hira Natsoku. Bildiğin japon ismi gibi. O açıdan avantajlı veya dezavantajlı olabilir. Nedense Hira isim olarak okunuşu itibariyle akla Hira dağını getirmiyor. Çünkü Hira ile Hira dağının tonlamaları farklı.
  • İkisi de kötü gülce kötünün iyisi hira ne la

• Hocam bence Gülce, baktın Hira önde bitirir iki isim koyalım dersin
  • Aslı olabilir. çok hoş bir isim.
  • Tercihim Türkçe isim koyun ama ikisinin arasından gülce daha iyi.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.