Şimdi Ara

Eşimle iki isim arasında kaldık (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
3
Favori
10.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki

Eşimle iki isim arasında kaldık

(En Son Oy Tarihi: 29.5.2016)
Giriş

Orijinalden alıntı: flat

İkisinin arasında Gülce daha mantıklı ama başka bir isim düşünmenizde yarar var gibi. Ayrıca bebeğe mağara ismi koymak ne kadar anlamlı bilemedim. Türkiyedeki mağaralara da bi göz atın isterseniz

Karain Mağarası
    Beldibi Mağarası
    Sırtlanini Mağarası
    Amasya Aynalı Mağara
    İnsuyu Mağarası
    Buzluk Mağarası
    Karaca Mağarası
    Manazan mağaları (Taşkale)
    Ilgarini (Ilvarini) Mağarası
    Kütahya Frig Vadisi Mağaraları
    İnli Köy Mağaraları (Sabuncupınar)
    Zindan mağarası
    Ayı ini Mağarası
    Ashab-ı Kehf Mağarası
    Çukurpınar Düdeni Mağarası
    Köşekbükü Mağarası
    Cennet Obruk Mağarası (Silifke)
    Narlıkuyu Mağarası (Silifke)
    Ballıca Mağarası
    Gökgöl Mağarası
    Cehennemağzı Mağarası

Köşekbükü olsun o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: seven_7343

Ben Gülce olmasını istiyorum eşim Hira olmasını istiyor çok tartıştık böyle bi anket sonuncunda karar vermek istedik.Sizde yardımcı olursanız sevinirim.

Türkü ismini de bir düşünün hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asibey68

Terbiyesizliğin lüzumu yok bilader benim tanrım yok benim Allahım var. İkincisi dünya dillerinde kitabımıza en uygun dil arapçadır okunuşu ve manası ile bizm dilimizde bir kelime on farklı manası olabilir ama arapçada öyle değil. Dikkat et konuşmalarına bu arada senin karşında asker arkadaşın yok bir şey yazacaksan edebinle üslubunla yaz.

Sakin olun Asibey, lütfen nezih bir ortamdayız lütfen, müteşekkirler imi sunarım.
  • İki isimde kötü.
  • çağıl olsun
  • Gülce diyorum ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uçurumun kenarındayım hızır

kesinlikle Gülce
  • seven_7343 kullanıcısına yanıt
    hira ismi hep demet akalın'ın çocuğunun adı olarak anılacak. çocuğunuzla aynı dönemde doğmuş oluyor onun kızı da. özgün bir isim olmaktan çıkacak yani. düşünsenize hülya avşar'ın kızı zehra gibi bişe yani. gülce iyidir iyi.
  • hira diye tanıdıklarım hep maldı yani

bence gülce
  • quote:

Terbiyesizliğin lüzumu yok bilader benim tanrım yok benim Allahım var. İkincisi dünya dillerinde kitabımıza en uygun dil arapçadır okunuşu ve manası ile bizm dilimizde bir kelime on farklı manası olabilir ama arapçada öyle değil. Dikkat et konuşmalarına bu arada senin karşında asker arkadaşın yok bir şey yazacaksan edebinle üslubunla yaz.

kardeş allah arapça demektir bu yanlış bir bilgidir gerçek türkçede tanrıdır ikincisi dünya dillerinde ural altay dil ailesinin altay kolunda özbek dilleri en yakındır moğolca özellikle tam hatırlamıyorum ayrıca kardeşim yada abim yanlış bilgi vermişsin birde tavrın çok sert azarlar gibi tabiki kesinlikle yanlış anlamamanı temennni ederim
  • Açıkcası ikisi de hoş değil.

• Hocam bence hazal koyun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi ben oyumu Hiraya verdim ama tabiki güzel isimler varken ikiside çok demode isimler. Tıpkı bugün birinin adının kezban olması gibi . Yani diyeceğim o ki günümüzde bile çok geçerli olmayan iki ismin bundan 15 20 yıl sonra kızınız büyüdüğünde ne kadar geçerli olacaktır meçhul. Bence daha güzel bir isim bulabilirsiniz. Benim tavsiyem bu yönde çünkü isim derdinden muzdarip çok insan tanırım kolay değil.
  • Hira bir dağ adı gülce yada mira
  • İki isimde başarısız gibi geldi bana.
  • İkisi de çöp
  • Hocam koyacağınız isim kulağa hoş gelsin istiyorsanız hira koyun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah gayet güzel birşekilde yardımdı olmaya çalışıyoruz ama gel gör ki insanın damarına basıyorlar :)

• berbat isimler samimi söylüyorum inşallah bir mağara adını ve gülce 1970 lerden kalmış bu adı koymazsınız çocuğunuza
  • quote:

Orijinalden alıntı: devrim_moswant

quote:

kardeş allah arapça demektir bu yanlış bir bilgidir gerçek türkçede tanrıdır ikincisi dünya dillerinde ural altay dil ailesinin altay kolunda özbek dilleri en yakındır moğolca özellikle tam hatırlamıyorum ayrıca kardeşim yada abim yanlış bilgi vermişsin birde tavrın çok sert azarlar gibi tabiki kesinlikle yanlış anlamamanı temennni ederim

Teşekkür ederim böyle güzelce cevap verilsin başımın üzerinde yeri var evet tanrı türkçe bi kelimedir ama günümüzde malum kimlerin kullandığı hadi bu na da eyvallah yanlız sizin tanrınız sanki ben başka bi dünyada yaşıyorum veya başka biseye inanıyormuşum gibi bi algı yaratmaya çalıştı asıl filim burda koptu zaten.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.