Şimdi Ara

eSIM Türkiye'ye ne zaman gelecek LTE destekli akıllı saatler. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
6.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • e-sim cidden güzel bir özellik. Türkiye'ye gelseydi e-simli telefonlar da gelirdi yaygınlaşırdı. 5g de aynı şekilde bakalım ne zaman gelecek. Ama şunu diyebilirim pek merak etmeye gerek yok çünkü yeni teknoloji pahalı olur. Bizim gibi sıradan kullanıcılara ulaşması yılları alır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Btk: esim ne ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esim ne saçma bişey ya eğer esim gibi simsiz uygulama olacaksa imei üzerinden işlem yapın. Mobil operatörün uygulamasına girip imei yazalım o cihaz ile ağa bağlanalım. esim yerine benim dediğim daha mantıklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • inexo kullanıcısına yanıt
    Embedded Sim demek.

Google diye müthiş bir arama motoru var bakmak ister misiniz?

Siz mesajı anlamamışsınız

• Üç Kağıtçı Mesut kullanıcısına yanıt
    O teknolji yıllardır var cdma sistemler oyle çalışılıyor

• maaart M kullanıcısına yanıt
    Wcdma ve lte de yok ayrıca o sistemde sadece bir tlfn ile o numara kullanılıyor. Ben diyorum bu sistemi eSim yerine cdmaya benzeterek daha gelişmişini yapsınlar. Aynı bu 4G değil de 4.5G geldi dedikleri gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

Siz mesajı anlamamışsınız
    Anaa başındaki BTK'yı görmedim.

Yok yok biliyorlar merak etmeyin de IP v6 gibi onu da sallamış vaziyetteler. Varsa yoksa .... Neyse burada bir şey demeyeyim sonra Troll tayfa beni linç eder. (hiç de umurumda değil ya)
  • Üç Kağıtçı Mesut kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar başına geçince uzun uzun açıklama yazacağım

eğer şebekede bir sim kart olmazsa güvenlik diye birşey kalmaz, imei değiştiren adamlar senin hattına girebilir, banka smslerini alabilir, cdma teknolojisi ve mantığı ilkel ve güvenli olmayan verimsiz bir teknolojidir, en yaygın olduğu abd de bile verizon ve sprint cdma, yeni olan t-mobile ve att gsm şebekesi kullanıyor. dünyada yeni hiç bir cdma şebekesi yok, herkes gsmde, sim kart şebeke ile olan iletişimi hem güvenli kılıyor hemde cihazdan bağımsız hale getiriyor. onun dışında her iki şebekede 3g 4g gibi uygulamalarda büyük farklar zaten yok.

Bu yüzden cdma gibi sim kartsız bir ilkel bir teknolojinin yayılmasını gelişmesini beklemek gerçekci bir durum değil bence, esim cihaz içine gömülü çipi koyduğu için güvenlik kısımlarını çözüyor, ama şarjım bitti kartı başka telefona takayım, yada kartı tablete takayım, ikiz sim kart alayım, yurt dışına gittiğimde başka kart alayım, iş yerinin hattını kendi telefonuma takayım, telefon bozuldu acil başka telefona takayım durumlarında bize dert olacak bir durum, aynı durum cdma de de vardı. o yüzden esimin bize ben hiç bir yararı olacağını düşünmüyorum.

ayrıca wcdma lte yok dediğiniz nedir tam anlaşılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maaart -- 22 Şubat 2019; 23:20:25 >

• maaart M kullanıcısına yanıt
    Hocam bana cevap yazmışsın ama muhatabın başkasıydı.

Ayrıca esim cdma'ya göre daha güvenli. Subscription Management Data Protection ile iyi sayılabilecek bir koruma yapılıyor profiling konusunda.

Bir yönetmelik çıksın bakalım. Bekliyor operatörler de.

Pıtrak gibi 5G'li cihazlar geliyor daha ortada network yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Yukarılarda da yazmıştım, yurt dışına gittin kartını tak kullan yok, ihtiyaç oldu başka tele tak kullan yok
    Telefonların ikinci hattı veya akıllı kol saatlerinde kullanılan bir teknoloji, bahsettiğiniz gibi bir durum dünya genelinde örneğini duymadım.

• Leon79 kullanıcısına yanıt
    Oyle bir kısıtlama yok esim normal simin cihaza gömülüsü saat tel tablet diye bi kısır yok ama saatler ile başladı olay alan azlığından dolayı cihazda

• Bence 6 yıl sonra gelir😄

• iphone xs çıktıktan sonra tüm dünyada hızla esim çıkarken, bizimkiler uykulu gözlerler gelişmeleri izliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

eğer şebekede bir sim kart olmazsa güvenlik diye birşey kalmaz, imei değiştiren adamlar senin hattına girebilir, banka smslerini alabilir, cdma teknolojisi ve mantığı ilkel ve güvenli olmayan verimsiz bir teknolojidir, en yaygın olduğu abd de bile verizon ve sprint cdma, yeni olan t-mobile ve att gsm şebekesi kullanıyor. dünyada yeni hiç bir cdma şebekesi yok, herkes gsmde, sim kart şebeke ile olan iletişimi hem güvenli kılıyor hemde cihazdan bağımsız hale getiriyor. onun dışında her iki şebekede 3g 4g gibi uygulamalarda büyük farklar zaten yok.

Bu yüzden cdma gibi sim kartsız bir ilkel bir teknolojinin yayılmasını gelişmesini beklemek gerçekci bir durum değil bence, esim cihaz içine gömülü çipi koyduğu için güvenlik kısımlarını çözüyor, ama şarjım bitti kartı başka telefona takayım, yada kartı tablete takayım, ikiz sim kart alayım, yurt dışına gittiğimde başka kart alayım, iş yerinin hattını kendi telefonuma takayım, telefon bozuldu acil başka telefona takayım durumlarında bize dert olacak bir durum, aynı durum cdma de de vardı. o yüzden esimin bize ben hiç bir yararı olacağını düşünmüyorum.

ayrıca wcdma lte yok dediğiniz nedir tam anlaşılmıyor.
    eSim'i akıllı saat kullananlar, eSim kullanan otomobil sahipleri ve iPhone XS, XS Max kullananlar için faydalı görüyorum.

• Mini, Micro, Nano... derken, artık eSIM'e geçiliyor

Cep telefonlarında bir dönem sona eriyor. Mini, Micro, Nano derken, SIM kartlar artık toptan yok olacak... Mobil iletişimde fiziksel SIM karta gerek duyulmayan eSIM teknolojisi için Türkiye de çalışmalara başladığını duyurdu.
    https://www.haberturk.com/sim-kart-tarih-oluyor-2410312-teknoloji
  • Up

• nasip

• Esim geldikten sonra numara taşıma işi daha kolaylaşacak

İlave olarak yurt dışı tarifeleri sil baştan.

Öyle günlük 50 liralik tarifelerin sonu gelecek.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.