Şimdi Ara

Eşim benle gelmedi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
2
Favori
48.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
237 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: november27

Kadının yeri kocanın yanıdır, gelemezmiş kadın, o nasıl işmiş?
    Abi sen Kadınla zihnen boşanmışsın zaten
    En kısa yoldan kadına yol ver, annen de sen yanındaymış, geç bile kalmışsın.
    Öyle bir kadını 1 gün bile evde tutmam, hemen boşarım ben olsam.
    Yanlız yeni nafaka yasası çıkacak, o kanunlaşsın, sonra boşa
    Allah yardımcın olsun
    Çalışıyor hocam nafaka bağlamaz diye biliyorum mahkeme çünkü geliri var çalışan bir kadın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de bizzat başımdaki olaydan biliyorum, kadının sigortalı işte çalışan aylık geliri olsa bile kesin nafaka bağlanıyor.Onu iyi araştır öyle hareket et.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AxiZebaniA

Hocam merhaba. 14 aydır adanada olduğunuza göre adanayı yeren insanların haksız olduğunu görmüşsünüzdür. Türkiye’nin teksası bile yazan olmuş. Adana gayet güzel, ucuz yaşanılabilir bi şehir. Yazları fena orası ayrı. Benim de ablam ve eniştem iş nedeniyle 10 sene adanada kaldılar. Ablam nasıl gittiyse eşiniz de gitmeliydi. Sizin işiniz bu ve çalışmak zorundasınız eşiniz size nasıl yardımcı olmalıyım diyeceğine size köstek olup 14 ay yalnız bıraktıysa yol yakınken geri dönün evlilikten hocam.
    Hocam konu Adana değil ama bununla ilgili konuda açmıştım bende Adanayi hiç sevmiyorum alışamadım. Ve maalesef evet Teksas hocam garip insanları var. Neyse konu bu değil. Çalışmak zorundayım evet mecburen ve sanırım bitecek çünkü ne sevgi kaldı ne saygı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mumuş

Evlilik ÖZVERİ demektir. Ya sen başka iş bulurum deyip eşinin yanına gideceksin, ya o başka iş bulurum deyip senin yanına gelecek. Ama madem orada ailesi var ve muhtemelen senin de ailen orada; senin oraya gitmen daha mantıklı geliyor.

Bu işi EGO meselesi yapmayı bir kenara bırakıp özverili davranmalısınız. Ortada çocuk da var. Böyle eften püften şeyler için boşanılmaz. Aklınızı başınıza bir an önce toplayıp saygı ve sevgiyi yitirmeden bu ilişkiyi kurtarmaya bakın.

Alıntıları Göster
    sanırım baya bir tecrübelisiniz!!!
    karı kocanın arasında "sevgi ve saygı" bunların bittiği bir yerde kesinlikle evlilik bitmiş demektir bunu kimse unutmasın.
    gerçekten enpati kurunca sizi çok iyi anlıyorum ama ben ilk adana ya gittiğimde ilk günler çaba sarfederdim mutalak eğerki seni sevem birisi ve evliliğimi sürdürmek istiyen birisi mutalaka gelir diye düşünüyorum.
    zor beeee 14 ay arkadaş bu dile kolakay. sizin şirket sağlam, maaşınız çok iyi ise neden işini bıraksın ki?
    bence yanına ailenide al bu işi enine boyuna düşünüp hep beraber sağlıklı karar verip onu uygular geçersiniz hem tek tarafılıda olmamış olur.
    ALLAH kimsemine başına vermesin zor bir olay.

• Allah önüne öyle güzel bir fırsat çıkarmış ki hala düşünüyorsun. Çocuk da yok. Senin yerinde olmak için can atan milyonlarca erkek olduğuna eminim.

En yakın zamanda boşan ve huzura er.

• Tam olarak aynı olmasa da ben de benzer bir durum ile karşılaştım. Türkiye'de sanırım tüm mühendislerin çalışmayı isteyeceği bir kurumdan iş teklifi aldım fakat Türkiye'nin doğusunda yer alan bir ilde yaşamam gerekliliği vardı. Ben de işim ile eşim arasında seçim yapmak durumunda kaldığımı fark ettim ve eşimi seçtim.

Sizin durumunuzda hali hazırda çalıştığınız şirket sizi göndermiş. Ben bu durumda kalsaydım muhtemelen eşim benden önce malum site üzerinden kiralık ev bakıyor olurdu.

8 yıl evlilik için az bir süre değil ama bu süre içerisinde demek ki böyle bir kırılma anı görmemişsiniz ki temelinin ne kadar sağlam olup olmadığını tartma şansınız olmamış. Şimdi herkesi, herşeyi bir kenara bırakın ve ne yapmak istediğinize öyle karar verin.

Bir de acaba çocuğunuz var mı ? Bu kriter de bu kararı verirken en önemli etkenlerden birisi.
  • Türkiye'nin Teksas'ı diyen bendim. Ama gerçekten haberlere bakınca daha şehrin adını bile duymadan insan kesin Adana diyor ve öyle de çıkıyor. Neyse konu zaten başlık sahibinin de dediği gibi Adana değil. Sıcaktandır muhtemelen.

Hocam çocuk yoksa bence çok daha rahat olmalısınız diye düşünüyorum. Zaten evlilikte mükemmel bir uyum diye birşey yoktur. Sizin durumunuzda ben de dönersem eşim için değil kendim için dönerdim. Kaldı ki Allah gecinden versin ama anne-baba kalıcı olmayacak elbette eşe göre. Bu sebeple şu an o konulardan bahsetmek zor ama eşiniz zamanı gelince neyin ne olduğunu anlayacaktır. Asıl önemli olan beni doğuran aile mi yoksa benim kurduğum aile mi diye.
  • Nafaka Loading...

Saka saka

Kiskandir onu yapabilirsen, sanki birisi seninle ilgileniyormus gibi.
  • ayrılman en mantıklısı
  • Cocuk yok
    Isin var, isi var
    Ailen senin arkanda
    Mutsuzsun
    Kadin seni umursamiyor. Sensiz hayata hazir.

Bosan reis.

• oo adana haterının hater oluş sebebi belli oldu

• dindar akp türkiyesi normal, hatta gitmeye zorlarsan ceza bile alırsın.

sakin bir şekilde anlat, ailesiyle görüş önce.
  • vallahi yıldım şu kadınlardan bana ayrı hemcinslerime ayrı çektiriyorlar. teknoloji gelişse bişeyler olsa da şunlara muhtaç olmasak ey güzel Allahım :)
  • Sincanlı Mustafa - Seven Çekip Gitmezki
    Veli Erdem Karakülah - Ağız Payı
    Ankaralı İbocan - Adam Gibi Seven Yar Angara'da Kalmadı
    Serkan Nişancı - Sözüm Ona Sevdim
    Serkan Nişancı - Farketmez

Ankara'da olmak yetmez, Angara'yı yaşamalı.
    Baktın olmuyor başkan.

Serkan Nişancı - Birileri Kandırmış

şarkıların sıralamaları önemli teşekkürler :)
  • Hemen ilk uçağa atla git ankaraya. hiçbir yere uğramadan karınla konuş sen olmadan hayata devam edemiyorum biz evliyiz nasıl ayrı kalıyım senden ama mecburum falan filan salla kafadan birşeyler sonra baktın olmuyor ver istifanı gel.. gerekirse pazarda limon sat yinede karını bırakma hem böylece sevginiz tazelenir... öyle hemen boşarım kaçarım olmaz.. evlilikte suç her zaman iki taraflıdır... anladın mı bro?
  • çapkınlık yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olcay2011

sanırım baya bir tecrübelisiniz!!!
    karı kocanın arasında "sevgi ve saygı" bunların bittiği bir yerde kesinlikle evlilik bitmiş demektir bunu kimse unutmasın.
    gerçekten enpati kurunca sizi çok iyi anlıyorum ama ben ilk adana ya gittiğimde ilk günler çaba sarfederdim mutalak eğerki seni sevem birisi ve evliliğimi sürdürmek istiyen birisi mutalaka gelir diye düşünüyorum.
    zor beeee 14 ay arkadaş bu dile kolakay. sizin şirket sağlam, maaşınız çok iyi ise neden işini bıraksın ki?
    bence yanına ailenide al bu işi enine boyuna düşünüp hep beraber sağlıklı karar verip onu uygular geçersiniz hem tek tarafılıda olmamış olur.
    ALLAH kimsemine başına vermesin zor bir olay.

Alıntıları Göster
    Sanırım okuduğunuzu anlamıyorsunuz!!!!

"Saygı ve sevgiyi yitirmeden bu ilişkiyi kurtarmaya bakın" demişim. Demek ki ben de sizin gibi, saygı ve sevginin bittiği yerde evliliğin bittiğini düşünüyorum. Eğer BİTMEDİYSE kurtarmaya çalışın diyorum.

• mumuş kullanıcısına yanıt
    aynı şeyden bahsediyoruz sonuna kadar katılıyorum çok doğru
  • Sırlar Dünyası - Kalp Gözüne döner o iş naptın
  • 14 aydır ayrıymışsınız zaten bu evlilik kafadan bitmiş hocam. Ne boşanmamasından bahsediyorsun? Daha 1. ayda tepkini gösterip bu işin böyle olmayacağını belirtip devam ettiği sürede boşanmalıydın çok geç kalmışsın. Anlaşılan hanımefendi sizinle gönül evliliği değil mantık evliliği yapmış ve kendi ailesini olması gereken ailesine tercih etmiş. Çok geç kalmışsınız.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.