Şimdi Ara

Eşim benle gelmedi (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
2
Favori
48.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
237 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anladığım kadarıyla eşiniz de çalışıyor. Tek maaşla idare edebilir misiniz? İki tarafta haklı biraz. Burda asıp kesenlere bakma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaymonD7

Çevrem de var sizin ile aynı olayda arkadaşım, en sonunda tak etti her gün 4 saat yol çekiyordu iş için, en sonun da taşındı iş yerine yakın bir yere gelirsen gel dedi yoksa ne halin varsa gör dedi 1 hafta sonra gitti seven insan gelir hocam bırakmaz eşini yanlız.
    Sevgi olduğunda öyle hocam ama bu kadın beni sevmiyor bu anlaşıldı zaten artık. Seven kadın her yere gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekmek arası melemen

Sevgi olduğunda öyle hocam ama bu kadın beni sevmiyor bu anlaşıldı zaten artık. Seven kadın her yere gelir.

Alıntıları Göster
    Aynen öle seven her şeye katlanır sizi sevmeyen insan için canınızı sıkmayın ciddiyim tavrınızı ağırlığınızı koyun sonra başınız ağrır, ne olacaksa da olsun boşanma ise boşanma hayata bir defa geliyorsunuz ömrünüzü sizi sevmeyen biri ile tamamlamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaymonD7 -- 6 Kasım 2019; 9:57:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekmek arası melemen

Ortada çocuk yok hocam konuyu biraz dikkatli okuyun. Benim işi bırakma ihtimalim yok.

Alıntıları Göster
    Pardon, biraz uykusuzum. Karıştı mı yanlış mı okudum ne Bir yandan da çalışıyorum, konunun tamamını okumadım.

Çocuk yoksa, ortada saygı-sevgi de yoksa boşan gitsin. Daha 8 yıl olmuş. Bunun 18 yılı vaaar, 28 yılı vaar

Ha diyorsan ki saygı sevgi var, sadece bu konuda uzlaşamıyoruz; o zaman uzlaşacaksınız bir şekilde. Bir şeylerden vazgeçeceksiniz.
  • Hocam eşin seni hiç sevmemiş sevse seninle gelirdi.Dediklerimi yanlış anlama ama anne baba hikaye aldatılma ihtimalin çok yüksek.

• hata sende eşine git özür dile hatta diz çök ona bir tektaş al aptallık ettim de onun aylesinin yakınında bir ev tut ankarada iş bul . konu kilit üye ban israfil düdügünü çalabilir
  • Kötü bi durum, ama madem sizi dinlemiyor şu yeni yargı paketi geldiginde dedikleri gibi nafaka durumu çıkarsa bence boşanın ileride daha çok üzülmemek için en mantıklisi bu, yok kadın duygusaldır ikna edersin falan tamamen yalan, ayakta uyutur bi kadın çakallık yapacaksa

• quote:

Orijinalden alıntı: Téquila

Hocam eşin seni hiç sevmemiş sevse seninle gelirdi.Dediklerimi yanlış anlama ama anne baba hikaye aldatılma ihtimalin çok yüksek.
    Aynen maalesef Sevgi olsaydı zaten benimle beraber gelirdi bu çok net.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

Kötü bi durum, ama madem sizi dinlemiyor şu yeni yargı paketi geldiginde dedikleri gibi nafaka durumu çıkarsa bence boşanın ileride daha çok üzülmemek için en mantıklisi bu, yok kadın duygusaldır ikna edersin falan tamamen yalan, ayakta uyutur bi kadın çakallık yapacaksa
    Hocam zaten çalışan bir kadın nafaka bağlamaz diye biliyorum mahkeme çünkü geliri var bilmiyorum tabi tam olarak durumu.

• aynı olay benim arkdaşın kuzenine de olmuştu , sonra karıyı yan dükkandaki tekel bayii ile otele girerken görmüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Anladığım kadarıyla eşiniz de çalışıyor. Tek maaşla idare edebilir misiniz? İki tarafta haklı biraz. Burda asıp kesenlere bakma.
    Benim maaş ile geçiniriz hocam.

• Boşanma işini geçtim, o konuda birşey diyemeyeceğim. Çünkü siz zaten yaşananlar karşısında bu şekilde bir kanıya varmışsınız. Nafaka da boşanma durumunda eş çalışmıyor ise veriliyor diye biliyorum, yoksulluk nafakası. Çalışıyorsa da sadece çocukların bakımı için nafaka ödeniyor diye biliyorum.

Bence hata tek taraflı değil. İmza atıldığındaki koşullar değiştiğinde insanların tabi ki razı olmama durumları olabilir. Kaldı ki bahsettiğiniz yer Türkiye'nin Teksas'ı. Kimse kimseyi kandırmasın, her gün haberlerde görüyoruz. Bir örnek vereyim; ben evlenmeden önce eşime evlendikten sonra örtünürsen boşarım dedim. Zaten onun da o taraflarda işi yok ama ben baştan, sürpriz olmasın diye fikrimi sundum. Demek istediğim belli ki şehir de eşinizin tabusu. Ama eşiniz bunu baştan söylemediyse o da onun suçu.

Ayrıca başka bir arkadaş da sormuş. Oraya gidince maaşınızda bir artış oldu mu? İkinizin toplam maaşı kadar oldu mu mesala? Ben iş için şehir değiştirecek olsam maaşımın iki katına falan giderim. Sonra da orada ev tutar, tek başıma kalır, her haftasonu da eşimin yanına gelirim. Böylece kimsenin düzenini de bozmuş olmam.

Evlilik işi gerçekten zor zanaat. Çok emek gerektiriyor. Ben bir keresinde de eşimden 2 ay ayrı kaldım, memlekete gitmişti (yurtdışı). Bazen de sorar 6 aylığına memlekete gideyim mi, çocukların dili gelişsin diye? Ben de kabul etmiyorum uzun bir süre. Siz bir de 14 ay diyorsunuz. Kafanızda bitireli zaten bayağı olmuştur diye düşünüyorum.

Ayrıca Adana'da hiç Türkcell yok mu? Bölge müdürlüğü falan, illa ki kaydırılacak bir pozisyon vardır. Ha bu arada 14 ay şu gözle bakılınca çok değil. Adana'ya gideceğim, bir yıl çalışıp sonrasında tayin isteyeceğim ve tekrar Ankara'ya döneceğim. Karşılığında bir amaç varsa sürenin çok bir anlamı yok ama ben gidiyorum deyip de gelecek durum belirsizse 14 ay çok çok çok uzun bir süre.
  • Benim anladığım benden aslında boşanmak istiyor ama dürüstçe söylemek yerine bana çektirip benim davayı açmami istiyor olay bence bu. Benden bıkmış sevgi felan kalmamış anneside zaten onun yanında. Benim annemde benim. Annem açıkça oğlum bu kız seni gözden çoktan çıkarmış evli kalıp başka haltlarda karıştırıyor olabilir dedi. Valla olurmu olur artık zaten hiçbir anlamı kalmadı.

• Bekara karı boşamak kolay ama sen yine de boşa
  • Ayrıca bence buralarda konu açarak kimsenin dolduruşuna gelme. Hele buradaki ergenlerin dolduruşuna hiç gelme. Zaten yarısı kız düşmanı Baksana hemen "seni sevmemiş, sevse gelirdi" demişler. E o zaman sen de onu sevmemişsin, sevsen gitmezdin

Oturun güzel güzel konuşun. İş, aile, eş. İkiniz için mutlaka bunlardan bazıları bazılarından önemli olmalı. Hayattaki önceliklerinize göre bir karar verin işte. Uzlaşamıyorsanız güzellikle ayrılırsınız. Bunun başka seçeneği yok, çok açık.

O yüzden bence konuyu sil ve sadece güvendiğin, aklı başında birkaç kişiden akıl al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trkgncr

Boşanma işini geçtim, o konuda birşey diyemeyeceğim. Çünkü siz zaten yaşananlar karşısında bu şekilde bir kanıya varmışsınız. Nafaka da boşanma durumunda eş çalışmıyor ise veriliyor diye biliyorum, yoksulluk nafakası. Çalışıyorsa da sadece çocukların bakımı için nafaka ödeniyor diye biliyorum.

Bence hata tek taraflı değil. İmza atıldığındaki koşullar değiştiğinde insanların tabi ki razı olmama durumları olabilir. Kaldı ki bahsettiğiniz yer Türkiye'nin Teksas'ı. Kimse kimseyi kandırmasın, her gün haberlerde görüyoruz. Bir örnek vereyim; ben evlenmeden önce eşime evlendikten sonra örtünürsen boşarım dedim. Zaten onun da o taraflarda işi yok ama ben baştan, sürpriz olmasın diye fikrimi sundum. Demek istediğim belli ki şehir de eşinizin tabusu. Ama eşiniz bunu baştan söylemediyse o da onun suçu.

Ayrıca başka bir arkadaş da sormuş. Oraya gidince maaşınızda bir artış oldu mu? İkinizin toplam maaşı kadar oldu mu mesala? Ben iş için şehir değiştirecek olsam maaşımın iki katına falan giderim. Sonra da orada ev tutar, tek başıma kalır, her haftasonu da eşimin yanına gelirim. Böylece kimsenin düzenini de bozmuş olmam.

Evlilik işi gerçekten zor zanaat. Çok emek gerektiriyor. Ben bir keresinde de eşimden 2 ay ayrı kaldım, memlekete gitmişti (yurtdışı). Bazen de sorar 6 aylığına memlekete gideyim mi, çocukların dili gelişsin diye? Ben de kabul etmiyorum uzun bir süre. Siz bir de 14 ay diyorsunuz. Kafanızda bitireli zaten bayağı olmuştur diye düşünüyorum.

Ayrıca Adana'da hiç Türkcell yok mu? Bölge müdürlüğü falan, illa ki kaydırılacak bir pozisyon vardır. Ha bu arada 14 ay şu gözle bakılınca çok değil. Adana'ya gideceğim, bir yıl çalışıp sonrasında tayin isteyeceğim ve tekrar Ankara'ya döneceğim. Karşılığında bir amaç varsa sürenin çok bir anlamı yok ama ben gidiyorum deyip de gelecek durum belirsizse 14 ay çok çok çok uzun bir süre.
    Turkiyenin teksasi gerçekten ve bende buradan tiksiniyorum hatta konu açtım Adana ile ilgili tepkiler aldım rezalet Bir şehir gerçekten bu gerçek. Ama yapacak bir şey yok ekmek kapısı öyle bir lüksüm yok kalacağım şirket tekrar Ankaraya yollayana kadar. Hadi Yeter artık dedim Ankaraya döndüm. Ama bu eşimle birleşmek için değil adanada yaşamak istemediğimden olur. Artık eşimin nasıl Bir kadın olduğunu gördüm. Bu kadın en ufak zorlukta beni yüzüstü bıraktı böyle bir insanla ömür geçmez ki 8 yıl iyi geçmiş. Ayrıca çocuk yok neyse ki nafaka bağlamaz diye biliyorum mahkeme çünkü geliri var çalışan bir kadın.

• Aile dediğin bugün var yarın yok.

• Hocam merhaba. 14 aydır adanada olduğunuza göre adanayı yeren insanların haksız olduğunu görmüşsünüzdür. Türkiye’nin teksası bile yazan olmuş. Adana gayet güzel, ucuz yaşanılabilir bi şehir. Yazları fena orası ayrı. Benim de ablam ve eniştem iş nedeniyle 10 sene adanada kaldılar. Ablam nasıl gittiyse eşiniz de gitmeliydi. Sizin işiniz bu ve çalışmak zorundasınız eşiniz size nasıl yardımcı olmalıyım diyeceğine size köstek olup 14 ay yalnız bıraktıysa yol yakınken geri dönün evlilikten hocam.

• Kadının yeri kocanın yanıdır, gelemezmiş kadın, o nasıl işmiş?
    Abi sen Kadınla zihnen boşanmışsın zaten
    En kısa yoldan kadına yol ver, annen de sen yanındaymış, geç bile kalmışsın.
    Öyle bir kadını 1 gün bile evde tutmam, hemen boşarım ben olsam.
    Yanlız yeni nafaka yasası çıkacak, o kanunlaşsın, sonra boşa
    Allah yardımcın olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.