Şimdi Ara

Eşim benle gelmedi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
2
Favori
48.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
237 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım guzel bir avukat bul mahkeme seni haklı bulacaktır nafaka falanda ödemezsin bir avukat bul kendine ve kurtul

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adana diyosun hocam cagirman hata bikere. Beni adanaya cagirdi diye dava acsa kazanir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu ilk defa yaşanan bir durum değil ,çok gördüm böyle durumları :)
    zaten çoğu erkek böyle durumlarda eşini orada bırakıp sadece kendisi gidiyor

hatta yıllık izinlerde eşi başka bir yere ,kendisi başka bir yere ,çocukları başka yere gidenlerde gördüm

bana da ters durum bunlar ama çok yaşanıyor
    boşanma kararı ise sizin bileceğiniz bir iş ,boşan yada boşanma demek bize düşmez
  • 1.Bazı kadınlar ailesine alışmıştır, onlardan uzaklaşması demek sudan çıkmış balık misali hayattan kopmak kadar zor gelir.Eşinin annesine veya sevdiği hanım akrabalarına durumu anlat ikna etsinler.Sık sık Ankara’ya ailesini ziyarete gidebilecinizi söyle.Bi şekilde onu ikna etmeye bak
    2.Sen 9 yıllık evli adamsın, huzurunu bozma.Boşanacak kadar biyük bir mesele değil.Boşanma davası açsan çok zarar görebilirsin.Yargı sistemimiz kadına çalışıyor, erkeği eziyor, bunu da düşün öyle karar ver.
    3.En son tavsiyem
    Karın Ankara’da kalsın, sen Adana’da bekar evi tut,
    varsa işyerinden senin durumunda olan, onunla beraber ev tutun, bence yalnız kal, karın bazen gidip gelir yanına, temizlik filan yapar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel kardeşim eğer 14 aylık bir durum ise adanada eşyalı dandik bir yer tut, idare ediver. Karın haklı olabilir. Ev kurmak, düzen oturtmak kolay değil. Evlilik basit bir ortaklık değil. Oyun hiç değil.

"Boşanmak Allah'ın en sevmediği helaldir. " ona göre...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi de seninle gelmek zorunda değil? Bir kere o senin kölen değil?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cocuk yap, isi birakmak zorunda kalir

• quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

Adana diyosun hocam cagirman hata bikere. Beni adanaya cagirdi diye dava acsa kazanir
    Valla hocam bende sevdiğimden değil mecburen geldim yoksa Adanayi bende hiç sevmiyorum hatta konu bile açtım burada. Ama mecbur bir kadından eşinin yanında olmalı evlilik oyuncak değil. Ve 8 yıldır evliyiz ama işini tercih edip ankarada kaldı boşanma kararı aldım böyle bir evlilik olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

1.Bazı kadınlar ailesine alışmıştır, onlardan uzaklaşması demek sudan çıkmış balık misali hayattan kopmak kadar zor gelir.Eşinin annesine veya sevdiği hanım akrabalarına durumu anlat ikna etsinler.Sık sık Ankara’ya ailesini ziyarete gidebilecinizi söyle.Bi şekilde onu ikna etmeye bak
    2.Sen 9 yıllık evli adamsın, huzurunu bozma.Boşanacak kadar biyük bir mesele değil.Boşanma davası açsan çok zarar görebilirsin.Yargı sistemimiz kadına çalışıyor, erkeği eziyor, bunu da düşün öyle karar ver.
    3.En son tavsiyem
    Karın Ankara’da kalsın, sen Adana’da bekar evi tut,
    varsa işyerinden senin durumunda olan, onunla beraber ev tutun, bence yalnız kal, karın bazen gidip gelir yanına, temizlik filan yapar.
    Yok ikna etme ihtimalim kalmadı 1 yıldır uğraşıyorum bende adanaya bayılmiyorum ama mecbur. Eşin de yanında olmalı seven kadın bunu zaten sen söylemeden yapar. Ama o işi bahane edip gelmedi. Benim tek seçeneğim artık boşanmak annemde zaten bu iş bitecek dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Fiziki olarak olmasada fiili olarak boşanmışsınız.
    14 aydır ayrıymışsınız. Kafanızda evliliğide bitirmişsiniz. Aileniz artık gelini olarak görmüyor eşinizi boşa gitsine varmış iş. Ne bekliyorsunuz buradan mucize çıkacağı mı?
    Aynen öyle hocam güzel özetlemişsin.

• Karısını boşamak için alelade bir forumdan fikir alanlar, kadının yeri erkeğin yanıdır tabii ki o gelecek diyenler, gelmiyorsa aldatiyordur diyenler, madem uzaksiniz sen aldat diyenler... Forum tam bir cehennem çukuru gercekten.
    Bence de boşan hacım sen. Kurtulsun kadıncağız.

• 8 yıllık evlilik az bir süre değil.Bu kadar süre evli kalıp sizinle gelmemesi anormal bir durum.Bunun birkaç sebebi olabilir.

Birincisi, yıllardır aranızda bir mesafe var anlaşamıyorsunuz.

İkincisi, ailesini senden çok ön planda tutuyor ciddi manada.

Üçüncüsü ve en vahim olanı ise iş korkusunu bahane ederek senden uzak kalmak istiyor hazır fırsat mantığıyla.Sizin yapmanız gereken şeyler bence, öncelikle yanına gidip tekrar güzel bir üslupla durumu izah etmek.Bu yetersiz kalırsa aileler olarak toplanıp karara varmak.Burdan da olumsuz bir şeyler çıkarsa boşanmak ! Bunları evli biri olarak yazıyorum.İyi karar verip pişman olmayın ileride.
  • 14 ay ayrı kalmak nedir?? burda cevap vermek yerine git boşanmak için bişeyler yap. 2. Ay boşaman lazımdı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekmek arası melemen

Ben bırakamam hocam neden burakim ama onun işi öyle aman aman bir iş değil. Ayrıca bir kadın eşinin yanında olmalıdır ama olmadı yarı yolda bıraktı beni.

Alıntıları Göster
    Eşinizin işini küçümseyip kendi işine fazlaca bağlılık gösteriyorsun.

Eşin mahkemede varolan düzenimizi bozdu kocalık görevini yerine getirmedi diyebilir. Şirket sana adanaya git dedi hiç itiraz ettin mi mesela? Başka işlere baktın mı? Eşin senle gelse idi adanaya gitmenin size bir faydası olacakmıydı? (mesela maaşın öyle yükselecek ki eskiden eşin +senin aldığın maaşın bile ciddi şekilde üstüne çıkacak gibi)

Bir de ne iş yapıyorsun?

• Bir dakka bile bekleme boşan kendine yeni bir hayat kur..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.