Şimdi Ara

ESET vs Piriform

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • CCleaner Setup VirusTotal Tarama:https://www.virustotal.com/tr/file/ae01f69a33e57dbe8898daffa3ef79de4871b94d95add9bc13c667283da226bb/analysis/1490629557/
    Speccy Setup VirusTotal Tarama:https://www.virustotal.com/tr/file/511a972a69622af955a73b41d6145cfbac67d19954423a8284ae5846aef1b675/analysis/1490629298/
    Anlaşılan o ki ESET, Piriform'un ürünlerine potansiyel olarak istenmeyen yazılım damgası vuruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 27 Mart 2017; 18:52:50 >

• Piriform toolbar yüklüyor anlaşılan o ki diğer antivirüsler bu toolbar es geçiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüklememek için seçenek var.
  • Ejihov E kullanıcısına yanıt
    CCleaner en iyi temizlik uygulamalarından bir tanesi. Bilgisayar kullananların çoğu bu programı kullanıyor. Advanced System Care diyorsan bazı sistemlere zarar verebiliyor.

• Advanced Systemcare dandik bir program zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 27 Mart 2017; 22:42:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

CCleaner en iyi temizlik uygulamalarından bir tanesi. Bilgisayar kullananların çoğu bu programı kullanıyor. Advanced System Care diyorsan bazı sistemlere zarar verebiliyor.

Zarar ne kelime. Pc hülya Avşar, Asc nuri alço

• ASC benim bilgisayarı da mahvetti. Geçenlerde forumda gördüğüm 1 yıllık kampanyasına aldanıp yükledim, bir müddet sonra geri sildim ve acı sonuç:

ESET vs Piriform

Başta mağaza olmak üzere bir çok uygulamaya giremiyorum şimdi.

Aslında bu ASC'yi yayınlayan Iobit firması 2009 yılında Malwarebytes'ın imza veri tabanını çaldığına dair güçlü delillerle suçlanmış ve o dönem belli başlı bütün download sitelerinden kaldırılmıştı. Sonraları işi bir şekilde düzeltmişlerdi.
    "Malwarebytes: IObit imza veritabanımızı çalıyor ; Iobit reddediyor" yazıp google'da aratırsanız en üstte çıkıyor. Yabancı kaynak da bol miktarda var, o dönem çok tartışılmıştı.

Sonuç olarak, yıllardır Ccleaner kullanıyorum, bir defa bende de uyarı vermişti ama söylenildiği gibi toolbar yüklemek istemesinden kaynaklanıyordu ve seçenek sunuyor zaten. Ben portable versiyonunu kullanıyorum.

Ccleaner haricindeki hangi ücretsiz / kampanyalı ürünü kullandıysam mutlaka PC'me bir zarar vermiştir.

• Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    Aslında bu forumda onun konusu kaldırılsa ya da konu başlığına uyarı metni gibi bir şey eklense güzel olacak.
    Malwarebytes veritabanını YAC de çalmıştı galiba. O da zararlı bir program.
  • Evet katılıyorum önerinize, bu tür çok gelişmiş temizlik yaptığını iddia eden programların işletim sistemine zarar verebileceği belirtilmeli kampanyalarda.

Bu arada YAC'ı bilmiyordum, araştırınca Malwarebytes'ın yine aynı taktikle YAC'ı yakaladığını ve bu sefer teknoloji belgelendirme şirketi OPSWAT'a müracaat ederek, Windows Antispyware kategorisinde YAC'ın aldığı Bronz Sertifikayı iptal ettirdiklerini öğrendim.

Ancak bu zararlı YAC yazılımının halen bir çok yerli ve yabancı download sitelerinde yer almaya devam ettiği de bir gerçek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.