Şimdi Ara

Escape from Tarkov [ANA KONU] (48. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.197
Cevap
42
Favori
85.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ItsCawfeee

Hayır alakası yok sadece rus serverları falan.İsterseniz amerikadan alın ister EU ister rus serverları siz seçiyorsunuz oynamak istediğiniz.

O zaman rus versiyonu alıp, açılışta bir vpn yapıp oyunu istediğin gibi oynayabilirsin. İyice kafam karıştı. Escape from Tarkov [ANA KONU] 

• zibartan kullanıcısına yanıt

evet o kadar herhangi bir region lock kısıtlaması yok sadece ilk girişte.

• Launcher'dan Change Server deyip istediğiniz zaman istediğiniz serverları seçip oynayabilirsiniz. 150 ping üzerinde oyundan atar. Mecburen düşük pingli sunucuları seçmelisiniz yada otomatikte bırakabilirsiniz.

Escape from Tarkov [ANA KONU]
  • Oyunu aldım. Bu oyuna öven herkesin artık zekasını sorguluyorum. Bu kadar berbat bir geliştirici, bu kadar berbat serverlar, bu kadar bozuk bir oyunu övmek ancak zevksizlik abidesi olmayı gerektirir. 50mbps fiber internet ile serverda can çekişiyorum. Oyunda toplasan 5 kişi yok, kafaya attığım mermilerin hiç biri adama değmezken, odaya girip 2 m içeri koştuktan sonra adam tarafından vuruluyorum... Aklı başında olan hiç kimse bu oyuna bulaşmasın. Bu oyun bitmezde, düzelmez de, 2 yıl sonra bozuk oyunu çıkarıp biraz reklamla bir daha vurgun yapıp kaçar bu adamlar. Bu kadar rezilliği bir araya getirmek tam da bir rus işi gerçekten. En kibar tabiri ile bir cacık olmaz bu oyundan. Birde şunu eklemek lazım. Oyun şuan hileciler tarafından istila edilmiş durumda. Oyun geliştiricileri bile çözüm bulamıyoruz diye forumlarda itiraf etmişler. Uzak durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zibartan -- 22 Mart 2021; 20:51:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibartan

Oyunu aldım. Bu oyuna öven herkesin artık zekasını sorguluyorum. Bu kadar berbat bir geliştirici, bu kadar berbat serverlar, bu kadar bozuk bir oyunu övmek ancak zevksizlik abidesi olmayı gerektirir. 50mbps fiber internet ile serverda can çekişiyorum. Oyunda toplasan 5 kişi yok, kafaya attığım mermilerin hiç biri adama değmezken, odaya girip 2 m içeri koştuktan sonra adam tarafından vuruluyorum... Aklı başında olan hiç kimse bu oyuna bulaşmasın. Bu oyun bitmezde, düzelmez de, 2 yıl sonra bozuk oyunu çıkarıp biraz reklamla bir daha vurgun yapıp kaçar bu adamlar. Bu kadar rezilliği bir araya getirmek tam da bir rus işi gerçekten. En kibar tabiri ile bir cacık olmaz bu oyundan. Birde şunu eklemek lazım. Oyun şuan hileciler tarafından istila edilmiş durumda. Oyun geliştiricileri bile çözüm bulamıyoruz diye forumlarda itiraf etmişler. Uzak durum.

bu oyun solo oynanmaz. karşima kaç kere takım geldi haddi hesabi yok. adamlar scav oynarken bile squad oynuyor

kardeşim solo oynayanlari sololarla eşleştir işte çok mu şey istiyoruz

• Böyle bir hile fulyası yok. 4 oyun, 4 farklı hileci. Bu kadar rezillik hiçbir oyunda görmedim, yaşamadım. Bunlar tamamen dolandırıcı başka birşey değil. Hile yapmak için alıyorsanız alın yoksa uzak durun.

• Oyunu yapanların bile hilecilere bir çözüm bulamadığı bir oyun :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ya ben şöyle bir sıkıntı yaşıyorum,

Oyunda ana menüde bazı ekranlar dakikalarca yükleniyor. Satıcı ekranlarında dolaşırken, Flea Market'te dolaşırken veya Raid çıkışlarında, PMC karatere can basılan ekranda uzun süre boyunca yükleme yapılıyor gibi gözüküyor.

İnternette araştırdığıma göre bir kaç kişi bu sorunla karşılaşmış, sorunun kullandıkları modemlerin "Hardware Accelaration" özelliğini açık olmasından kaynaklandıklarını belirtmişler.

Ben kendi kullandığım Superonline modeminde böyle bir şey görmedi. Bizim buralarda bu sıkıntıyı yaşayan, çözüm bulan var mıdır? Gerçekten çok sıkıldım böyle dakikalarca ekran beklemekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raktul

Ya ben şöyle bir sıkıntı yaşıyorum,

Oyunda ana menüde bazı ekranlar dakikalarca yükleniyor. Satıcı ekranlarında dolaşırken, Flea Market'te dolaşırken veya Raid çıkışlarında, PMC karatere can basılan ekranda uzun süre boyunca yükleme yapılıyor gibi gözüküyor.

İnternette araştırdığıma göre bir kaç kişi bu sorunla karşılaşmış, sorunun kullandıkları modemlerin "Hardware Accelaration" özelliğini açık olmasından kaynaklandıklarını belirtmişler.

Ben kendi kullandığım Superonline modeminde böyle bir şey görmedi. Bizim buralarda bu sıkıntıyı yaşayan, çözüm bulan var mıdır? Gerçekten çok sıkıldım böyle dakikalarca ekran beklemekten.

Çıkışta can alınan ekranda üstteki yeşil kısımdaki gibi rusça yazılar görüyor musunuz? Saydığınız birebir sorunlar 1-2 aydır bende de var. Statik ip denediniz mi?

edit: VPN ile girince bu ekranda bekletmiyor, loading süreleri de oldukça hızlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Difiction -- 8 Nisan 2021; 1:7:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Difiction

Çıkışta can alınan ekranda üstteki yeşil kısımdaki gibi rusça yazılar görüyor musunuz? Saydığınız birebir sorunlar 1-2 aydır bende de var. Statik ip denediniz mi?

edit: VPN ile girince bu ekranda bekletmiyor, loading süreleri de oldukça hızlı.

Alıntıları Göster

Statik IP denemedim. Rusça yazıları nerede görüyor muyum tam olarak? Can alma ekranında mı? Öyleyse, hayır.

VPN'den girince insanlar düzeldiğini söylüyor bu konu hakkında evet, o yüzden bir şekilde bulmuşlar bu çözümü. Hardware Accelaration'ı nasıl kapayabiliriz, onu bulmamız lazım. Bulmamız durumunda sanırım bu problemden kurtulabiliriz.

Edit: Mesaj içerisindeki resim çok daha sonradan yüklendi. Şimdi gördüm. Yaşadığım sorun bunun birebir aynısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raktul -- 8 Nisan 2021; 4:18:7 >
  • herkese selam arkadaşlar oyunu rusya üzerinden alsak oynayabilirmiyiz biraz araştırdım yapılan bire video buldum vpn ile giriş yapıyor sonra vpn kapatıyor ama oyuna devam ediyor böyle bir şey yapılabilir mi.

• oyunda optimizasyon sorunu mevcut. donanımları tam anlamıyla kullanmıyor ayrıca en büyük sorun türkiye de ki internet kısıtlamaları arkadaşlar..

superonline da tr serverinde ortalama 90 ping alıyorum ki çoğu zaman timeout veriyor ve internetim fiber. eskiden aynı evde türknet vdsl kullanıyordum ve aldığım ping 3 idi, evet 3 ping alıyordum ve oyunda yüklenme süresi diye bir şey yoktuEscape from Tarkov [ANA KONU] 

işte, kusursuz olan ve türkiyenin 1 numaralı turkcell superonline interneti bu arkadaşlar;

artık kabloyu alıp bir tarafımıza sokup fiberleyebilirizEscape from Tarkov [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DING DING -- 26 Nisan 2021; 17:2:53 >
  • DING DING kullanıcısına yanıt

Oyunda verilen resmi sistem gereksinimleri ile resmi eft Türkiye DC sunucusunda verilen sistem özellikleriyle arasında dağlar kadar fark var.

EFT'nin resmi sistem gereksinimleri

Processor: quad-core processor 3.2 GHz (Intel i5, i7), от 3.6 GHz (AMD FX, Athlon)

RAM: from 12 GB

Graphics Card: DX11 compatible graphics card with 2 GB or more of memory

Sound: DirectX compatible audio card

Network: permanent connection to the Internet

Disk space: from 8 GB

EFT Türkiye'nin önerdiği sistem gereksinimleri :

• İşletim Sistemi: Windows 10 (64-Bit)

• İşlemci: Intel Core i5-7*** veya RYZEN 2600x

• Bellek: 16 GB RAM.

• Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650 veya AMD RX 5600

• VRAM: 6 GB VRAM

• Depolama: M.2 SSD 10 GB kullanılabilir boş alan

• Direct X: Directx 12

• NOT : Önerilen sistem gereksinimleri stabil 60 FPS için oluşturulmuştur. (1920x1080)

Ek olarak Superonline ISS bu oyunda sorun çıkarıyor ping yüksek oluyor , oyun ortasında atıyor vs. vs. Diğer ISS lerde de benzer sorunu yaşayanlar var önerdikleri çözüm ise Sabit IP e abone olmanız.

Yani ekstra aylık olarak sadece bu oyun için ISS ye de para vermenizi istiyorlar çözümleri bu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISLCK -- 28 Nisan 2021; 16:17:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARISLCK

Oyunda verilen resmi sistem gereksinimleri ile resmi eft Türkiye DC sunucusunda verilen sistem özellikleriyle arasında dağlar kadar fark var.

EFT'nin resmi sistem gereksinimleri

Processor: quad-core processor 3.2 GHz (Intel i5, i7), от 3.6 GHz (AMD FX, Athlon)

RAM: from 12 GB

Graphics Card: DX11 compatible graphics card with 2 GB or more of memory

Sound: DirectX compatible audio card

Network: permanent connection to the Internet

Disk space: from 8 GB

EFT Türkiye'nin önerdiği sistem gereksinimleri :

• İşletim Sistemi: Windows 10 (64-Bit)

• İşlemci: Intel Core i5-7*** veya RYZEN 2600x

• Bellek: 16 GB RAM.

• Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650 veya AMD RX 5600

• VRAM: 6 GB VRAM

• Depolama: M.2 SSD 10 GB kullanılabilir boş alan

• Direct X: Directx 12

• NOT : Önerilen sistem gereksinimleri stabil 60 FPS için oluşturulmuştur. (1920x1080)

Ek olarak Superonline ISS bu oyunda sorun çıkarıyor ping yüksek oluyor , oyun ortasında atıyor vs. vs. Diğer ISS lerde de benzer sorunu yaşayanlar var önerdikleri çözüm ise Sabit IP e abone olmanız.

Yani ekstra aylık olarak sadece bu oyun için ISS ye de para vermenizi istiyorlar çözümleri bu :)

sabit IP ile alakası yok bence, ben türknette cgnat kullanıyordum yani sabit değildi mesela..

tabii sabit geçtim daha sonrasında, işim gereği ve 1 ms ping düşmüştü Escape from Tarkov [ANA KONU] 

neyse ki Allah'a şükür 2 gün sonra tahattüt bitiyor. tekrardan türknet geçeceğim. lanet olsun SO'a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DING DING -- 28 Nisan 2021; 18:33:44 >
  • Bu oyun steame gelmeyecek mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt

Yakın zamanda gelmeyecekmiş geleceği de kesin değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar herkese. Kendi deneyimimce raid sonrası ve genel olarak yaşanan bekleme, bağlanma uzunluğuna bulduğum yolu paylaşmak istiyorum. Fakat bu sizde de aynı şekilde geçerli olacaktır diye bir kaide yok. O yüzden denemek isteyenlerin sorumluluğu kendindedir :)

Superonline fiber kullanıcısıyım. Yayınlarda izlerken bir sohbete denk geldim statik ip(sabit ip) ile alakalı ve denemek istedim. Ve arkadaşlar benim sorunumu gerçekten de çözdü. O giriş çıkış ve yüklenme ekranlarında uzun süreler beklemiyorum artık. Umarım hep böyle devam eder. Ben statik ip'ye geçiş yaptıktan sonra düzeldi bu durum. Denemek isteyen arkadaşlar statik ip'ye geçiş de çok basit. İnternet sağlayıcınızın internet sitesinden yapabiliyorsunuz. En azından Superonline'da öyle. En kötü ilgili sağlayıcınızı arayıp talepte bulunabilirsiniz. Ödemesini yaptıktan sonra modemi açıp kapatmanızı istiyorlar ve kullanıma hemen hazır oluyor.

Benimkisi çözüldü umarım deneyecek arkadaşlarda da işe yarar.

Herkese iyi forumlar ve iyi günler dilerim.

• Oyuna tekrar başlayacağım standart hesap arıyorum, iletişim için pm atabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba espace form tarkov türkçe dil desteği var mı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • slckalc S kullanıcısına yanıt

Var

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.