Şimdi Ara

Escape from Tarkov [ANA KONU] (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.198
Cevap
42
Favori
85.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    skill sekmesi var hocam. silah sekmesinden, statminaya oradan metobolizmaya kadar birçok çeşitli skiller var.

güzel oyun fakat tam keyif alabilmek için oyun bilgisi şart yoksa bir yerden sonra sarmıyor. satanların bir kısmı bu yüzden satıyor.

labs için önerim yayın izleyin 2-3 gün offline girin zorluk arttırarak 1-2 aya tamamen öğrenirsiniz mapi.

oyunda balistik çok önemli tabanca ile bacağa 5-6 mermide en iyi gearlı oyuncuyu öldürebilirsiniz. m61 ile en iyi gear ile en kötü gearlı arasındaki fark sıfıra iniyor.

custom her zaman dolu olur genel görev haritası çünkü. neredeyse her levelde custom da görev var. oyunu öğrenmeniz için güzel map aslında. marked room kasmak yerine daha farklı şeyler yaparak daha kolay alışırsınız oyuna.

wipe geldiğinde artar fiyatlar sebebi ise hideout sonrasında fiyatlar belli bir seviyeye geriler.

bu yüzden pahalı fiyattan almamak için görev yapıp malları traderlerden almaya çalışmanızı öneririm.

belli bir seviyeye geldikten sonra devamlı lab vs oynayarak ilk ayda 100 milyon vs kasabilirsiniz o zaman görevlere ihtiyacınız pek olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 17 Mart 2020; 1:48:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

skill sekmesi var hocam. silah sekmesinden, statminaya oradan metobolizmaya kadar birçok çeşitli skiller var.

güzel oyun fakat tam keyif alabilmek için oyun bilgisi şart yoksa bir yerden sonra sarmıyor. satanların bir kısmı bu yüzden satıyor.

labs için önerim yayın izleyin 2-3 gün offline girin zorluk arttırarak 1-2 aya tamamen öğrenirsiniz mapi.

oyunda balistik çok önemli tabanca ile bacağa 5-6 mermide en iyi gearlı oyuncuyu öldürebilirsiniz. m61 ile en iyi gear ile en kötü gearlı arasındaki fark sıfıra iniyor.

custom her zaman dolu olur genel görev haritası çünkü. neredeyse her levelde custom da görev var. oyunu öğrenmeniz için güzel map aslında. marked room kasmak yerine daha farklı şeyler yaparak daha kolay alışırsınız oyuna.

wipe geldiğinde artar fiyatlar sebebi ise hideout sonrasında fiyatlar belli bir seviyeye geriler.

bu yüzden pahalı fiyattan almamak için görev yapıp malları traderlerden almaya çalışmanızı öneririm.

belli bir seviyeye geldikten sonra devamlı lab vs oynayarak ilk ayda 100 milyon vs kasabilirsiniz o zaman görevlere ihtiyacınız pek olmaz.
    bilgiler icin tesekkurler,

aynen bazi case ler trader gorevleri le alinabiliyormus sanirim... onlari incelemek istiyorum, cunku stash acaip problem :P. yiginla para vermek istemiyorum stash i arttiracam diye :D

Oyun mekaniklerine iyice alistiktan sonra Labs i orselemeye baslayacagim bakalim :) dedigin gibi offline da biraz dolanayim :P

• quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

100m biraz zorlama bir değer değil mi? özellikle lab da. hayatta kalmanın en düşük olduğu map da :D
    özel bir taktiğiniz varsa dinlemek isterim :)

• wipe geldiğinde paralarda gidiyor değilmi ?
  • RoyalAbjar R kullanıcısına yanıt
    Herşey sıfırlanıyor, knight online pvp kafası gibi.
    Oyun betadan çıkınca wipe gelmeyecek diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patren -- 20 Mart 2020; 10:27:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patren kullanıcısına yanıt
    ozaman kasmanın pek mantığı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoyalAbjar -- 20 Mart 2020; 11:46:0 >
  • Şöyle bir sorunum var. 4 hafta önce Forumdan eft hesabı aldım 2 defa mail değiştirme işlemi yapmama rağmen hala mail değişmedi nedendir acaba ?
  • Beraber oynamak isteyen veya community önerisi olan var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar senelerdir oyun oynayan birisiyim ve bu oyunda ne yapacağımı bi türlü anlamadım. Ne harita var ne çıkış noktası var, hiçbişey belli degil. Bu oyunu video izlemeden, rehber okumadan nası öğrenicez.
    Gerçekten bi arkadaş yazabilirmi okadar para verdim kendimi salak gibi hissediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aksi Müddea -- 23 Mart 2020; 20:27:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aksi Müddea A kullanıcısına yanıt
    "Bu oyunu video izlemeden, rehber okumadan nası öğrenicez." aslınca cevabı burada diğer türlüsü zor.
    Bir de istersen tüm takımı filan topla ve "offline" modda botlar ile bol bol alıştırma yap. Tabii PMC'ler işin içine girince olay farklı bir hale geliyor ama o zamana kadar da haritaları filan iyice tanırsın.
    Başlangıçta Customs ve Factory haritalarına odaklan. Ben bir de sniper keyfi için Woods deniyorum. Sağlam loot alıp kaçayım dersen de interchance derim. Çok fazla haritada uzmanlaşayım deyip de kendini baştan heder etme.
    Şu bot alıştırmaları için de en iyi harita yine Factory.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

"Bu oyunu video izlemeden, rehber okumadan nası öğrenicez." aslınca cevabı burada diğer türlüsü zor.
    Bir de istersen tüm takımı filan topla ve "offline" modda botlar ile bol bol alıştırma yap. Tabii PMC'ler işin içine girince olay farklı bir hale geliyor ama o zamana kadar da haritaları filan iyice tanırsın.
    Başlangıçta Customs ve Factory haritalarına odaklan. Ben bir de sniper keyfi için Woods deniyorum. Sağlam loot alıp kaçayım dersen de interchance derim. Çok fazla haritada uzmanlaşayım deyip de kendini baştan heder etme.
    Şu bot alıştırmaları için de en iyi harita yine Factory.
    Çok teşekkür ederim denicem. Bugün scav girdim factoryye 7-8 civarı kill aldim sonra öldüm sanırım yeni başlayan ve baya kötü oynayan bi kitle var oyunda. Lakin kill almaktan ziyade olay öldür loot yap kaçmı, etraftan almamız bulmamız gereken itemler falanmı var yani aslında anlamadığım o :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aksi Müddea -- 24 Mart 2020; 1:40:2 >

• Aksi Müddea A kullanıcısına yanıt
    Evet kıymetli itemler filan oluyor onları alıp çıkmak lazım ama bence hayatta kalıp haritadan çıkış yapmaya odaklansan başlangıç için iyi edersin. SCAV olarak gir ceset lootla ne toplarsan topla kaçmaya bak para biriktir iyi itemlerle ve BOT'larla dene sonra gerçek oyuna gir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aksi Müddea

Arkadaşlar senelerdir oyun oynayan birisiyim ve bu oyunda ne yapacağımı bi türlü anlamadım. Ne harita var ne çıkış noktası var, hiçbişey belli degil. Bu oyunu video izlemeden, rehber okumadan nası öğrenicez.
    Gerçekten bi arkadaş yazabilirmi okadar para verdim kendimi salak gibi hissediyorum.
    Adından da anlaşılacağı gibi Tarkov'dan kaçmaya çalışıyoruz. Bu oyun da en önemli şey hayatta kalıp raidden çıkabilmek. Öyle yada böyle raidden çıkmanız gerek. Aksi taktirde üzerinizdeki gear ve topladıklarınız gider. Başlangıç olarak Factory ve Custom haritalarını öğrenmeye çalışın. Mesela aşağıya Custom haritasının detaylı halinin linkini koydum. Bu haritayı laptop, tablet yada cep telefonu gibi bir platformdan açın. Oyuna offline olarak girin ve önce spawn noktalarını öğrenin. Nerede spawn oldum nereye gitmem gerek. Tavsiyem ilk aşamada önceliğiniz loot olmasın. Tabi ki loot yapın. Vurduğunuz pmc yada scavleri lootlayın fakat bunu yaparken aceleci olmayın. Bir süre bekleyin etrafı izleyin ve dinleyin. Daha sonra uygun görürseniz loot'a yatın :) Bu oyunun scavları (bot) diğer oyunlardakilere pek benzemiyor. Dikkatli olun. Zaten bir kaç çeşit scav mevcut oyunda. Raiderlar, boslar vs... Zamanla bunları da öğrenirsiniz. Diğer fps oyunları gibi yarım saat oynayıp alışılabilecek bir oyun olmadığını unutmayın ve sabırlı olun. İlk baştaki görevler oldukça basit. Youtube da ne yapmanız gerektiğini anlatan videolar mecvut. Bir yandan da görevleri yapmaya çalışırsanız oyunda daha hızlı yol kat edersiniz. Yine aklınıza takılan sormak istediğiniz bir şey olursa sorun lütfen.

http://www.gamemaps.co.uk/game/tarkov/maps/customs_3d_maksen_marvelin_2019

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullseye_F16 -- 24 Mart 2020; 4:39:29 >

• Çok teşekkür ederim. Başlayalım bakalim.

• İndirim gelsede standart olan paketimi yükseltsem

• Selamlar,

1 aydır Escape From Tarkov oynuyorum, oyunu çözdüm sayılır fakat bu oyunu tek başıma ne yazık ki pek verimli oynayamıyorum :(

Yaş 33, sinir stres yapmadan, rage olmadan keyif alarak oynayan arkadaşlar varsa beraber oynamak isterim.
    Discord adresi verirseniz gelirim.
  • Ölmeden tek seferde bitirdim. Biraz şanslıydım sanırım

Escape from Tarkov [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullseye_F16 -- 25 Mart 2020; 22:19:5 >
  • Bullseye_F16 kullanıcısına yanıt
    Hocam belki bilginiz vardır en üst pakete yükselttim hesabı ama herhangi bi envanter gelmedi sadece isimin başına taç geldi ne yapmak lazım

• muratabaka kullanıcısına yanıt
    Oluyor o tarz durumlar. Teknik ekip ile iletişime geçerseniz daha sağlıklı olur. Yada hesabınız daha çok yeniyse yani 1-2 lvl falansanız web sitesine girip profilinizi sıfırlayabilirsiniz.
  • Bullseye_F16 kullanıcısına yanıt
    27lvldım hocam valla napsam bilmiyorum siteden destek actım bakalım kaç güne dönecekler

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.