Şimdi Ara

Escape from Tarkov [ANA KONU] (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.198
Cevap
42
Favori
85.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Siannis

Basitçe 1 şarjör boşaltmaktan bahsediyorum. Yere düşen adama bile en az 15 mermi sıkmak gerekiyor ki ölsün. Videoda görüldüğü gibi. İlk 2 dakikasını izlemek bile yeterli. 1.40'da başlayan combatte net bir şarjör boşaltıyor adam ama karşısındaki koşarak devam ediyor hayatına.

Tarkov'da bu yok. Siz de oynadınız, biliyorsunuzdur mutlaka. Anlatmak istediğim yapmacık çatışma sahnelerinin olmaması.

Alıntıları Göster
    Yahu division oynadım da yazıyorum. Oyunu başta yanlış tanıyorsun ya hiç oynamadın ya da oynayıp oyunu anlamadın. Oyun da rakibin sırf leveli yüksek diye çok mermi atmıyorsun. Rakip oyunda senden çok vakit harcamış ki seti senden iyi veya sen daha çok vakit harcamışsındır oyunda ama sen seti çöp etmişsindir adam seti olması gerektiği gibi skilleri ayarlamıştır ondan vuramıyorsundur demek ki. Mmorpg nin mantığı da bu zaten.

Üstelik karşılaştırdığın oyunlar tamamen birbirine zıt.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyunu oynadım keşfettim ama oyun stres kaynağı. İlk duyurulduğunda ki oynanış videolarında aklıma ilk gelen şey herkesin zor loot yapmak için çaba sarf etmesi ve yine herkesin birbirini ateş ederek kolay lokma gibi avlaması. Buna göre oyunda herkes meydana atlayıp kahramanlık taslayamaz mantığı dün oyuna girdim ve biraz keşfedip takıldım oyunu oynamadan önce hep videolardan takip etmişimdir. Dün oynarken pustum ve düşmanın gelmesini bekledim biraz sabırlı bekleyiş ardından düşman geldi gelen düşman benden habersiz pusu atma kafasındaydı duraksadığı zaman heyecan yapmadan kafasına nişan alıp öldüreyim dedim o kadar sıkmama rağmen ölmediği gibi dönüp bana baktığı an teke gittim. Bu durum beni çileden çıkardı. Şuan için söyleyebilirim ki oyun sanki ilk mantığı ve gayesinden sapmış gibi geldi tam sürüm çıktığında deneme şansım olursa onuda dener eleştirir buraya yazarım ama bana oyunu oynamadan hissettirdiği mantığı hiç göremedim ve videolardan da denk gelmiştim ama oyun hatası filan sanmıştım eğer hata ise o kadar oyuncu çileden çıkmadan ve sonu dayz gibi olmadan ben geliştirici olsam bu tür kritik hatalara çözüm bulmaya bakardım. Not gerçekte karşımda balistik zırhı olan bir kişide olsa 7.62 kalibrelik kurşun ile kafasına doğru nişan alıp sıktığımda kurşunlar vücut'da isabet etmeyip zırha isabet etse bana dönüp sıkacak şuuru olur mu orasını siz düşünün.
    https://www.youtube.com/watch?v=tUXM-nxr_ao 6:30 dan itibaren izleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Futurisma -- 3 Ocak 2019; 11:25:26 >

• Futurisma kullanıcısına yanıt
    Arkadaşıdır bence böyle saçmalık olur mu adam gidiyor geliyor ölmüyor tek atışta öldürüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

Yahu division oynadım da yazıyorum. Oyunu başta yanlış tanıyorsun ya hiç oynamadın ya da oynayıp oyunu anlamadın. Oyun da rakibin sırf leveli yüksek diye çok mermi atmıyorsun. Rakip oyunda senden çok vakit harcamış ki seti senden iyi veya sen daha çok vakit harcamışsındır oyunda ama sen seti çöp etmişsindir adam seti olması gerektiği gibi skilleri ayarlamıştır ondan vuramıyorsundur demek ki. Mmorpg nin mantığı da bu zaten.

Üstelik karşılaştırdığın oyunlar tamamen birbirine zıt.

Alıntıları Göster
    Bir tanesinde dediğiniz gibi set, skill ıvır zıvır önemliyken, Tarkov'da elinizde idare eder bir silah olduğu zaman, beklediğiniz yer, aim ve o silah ile düzgün ateş edebilmek önemli. Ben de aynı türün oyunu diye değil, fark göstermek amacıyla Divison'ı kullandım yazıda.

Çünkü içerisinde silah ve pvp unsuru barındıran oyunlarda, sıkıp sıkıp öldürememe durumu bana her zaman bir tuhaf gelmiştir. Haliyle Tarkov'dan bahsederken Division'ı bu noktada örnek vermek mantıksız gelmedi.

• Oradaki rakip, gerçek oyuncu değil. AI Scav diye adlandırılıyor onlar. Oyunun kendi botları. Elinde ise neredeyse 50 metreye zor isabet eden Saiga 9 diye bir silah var. Garip bir şekilde bazen yere yatan adamı vuramıyorlar.

Özellikle başka bir oyuncu tarafından kollarından yara alırlarsa, elleri titremeye başlıyor ve küçülen, yatan hedeflere mermi isabet ettiremiyorlar. Bu gerçek oyuncular için de geçerli. Eğer kol bölgenizden yaralanırsanız ve kolunuzda "pain" ibaresi çıkarsa ağrı kesici kullanmak zorundasınız. Sadece kol da değil, nerenizde acı varsa ağrı kesici kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü kol ise titreme, bacak ise topallama, kafa ise baş dönmesi, mide ise su kaybı vs gibi etkileri oluyor eğer acınızı dindirmezseniz...

Yaklaşık 7-8 tane ağrıyı geçiren ilaç var oyunda. Ağrı kesiciler (normal ağrı kesici, morfin, çeşitli diğer iğne ve ilaçlar) kalitesine göre 180 ile 480 saniye arasında size acınızı unutturuyor. Eğer kullanmazsanız aim alırken kolunuz, eliniz titreyip oynamaya başlıyor ve rahat aim alamıyorsunuz.

Videodaki durum daha çok buna benziyor.

Ama şu konu cidden saçma. Yapay zekanın orada AFK bir oyuncuya neden yaklaşmadığı tartışılır tabii ki. Ki genelde peşinizden de geliyorlar. Orada bir saçmalama durumu olmuş :)

• quote:

Oradaki rakip, gerçek oyuncu değil. AI Scav diye adlandırılıyor onlar. Oyunun kendi botları. Elinde ise neredeyse 50 metreye zor isabet eden Saiga 9 diye bir silah var. Garip bir şekilde bazen yere yatan adamı vuramıyorlar.

Özellikle başka bir oyuncu tarafından kollarından yara alırlarsa, elleri titremeye başlıyor ve küçülen, yatan hedeflere mermi isabet ettiremiyorlar. Bu gerçek oyuncular için de geçerli. Eğer kol bölgenizden yaralanırsanız ve kolunuzda "pain" ibaresi çıkarsa ağrı kesici kullanmak zorundasınız. Sadece kol da değil, nerenizde acı varsa ağrı kesici kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü kol ise titreme, bacak ise topallama, kafa ise baş dönmesi, mide ise su kaybı vs gibi etkileri oluyor eğer acınızı dindirmezseniz...

Yaklaşık 7-8 tane ağrıyı geçiren ilaç var oyunda. Ağrı kesiciler (normal ağrı kesici, morfin, çeşitli diğer iğne ve ilaçlar) kalitesine göre 180 ile 480 saniye arasında size acınızı unutturuyor. Eğer kullanmazsanız aim alırken kolunuz, eliniz titreyip oynamaya başlıyor ve rahat aim alamıyorsunuz.

Videodaki durum daha çok buna benziyor.

Ama şu konu cidden saçma. Yapay zekanın orada AFK bir oyuncuya neden yaklaşmadığı tartışılır tabii ki. Ki genelde peşinizden de geliyorlar. Orada bir saçmalama durumu olmuş :)
    Peki hocam gerçek de daha kolay ölecek adam bu oyunda neden zor ölüyor benim sıktığım adamda kask,gövde ve tabiri caiz ise etek altını koruyan zırhtan vardı adamın benden haberi yoktu 4-5 saniye boyunca adama aim alarak kestim benim arkasında olduğumdan haberi yoktu şu şarjör de 8 tane mermi alan pistol ile adamın yüzüne sıktım adamı öldüremedik ama adam bizi tekte aldı bu oyun hatası mıdır yoksa nedir. Birde scav olarak oynadım orada adamı kolay öldürdüm üzerinden 7.62 kalibrelik ak çıktı onla ile yakın mesafeden bot olması gerek tam olarak çözemedim o kısmı;sıktım şarjör bitti tabi bu arada o da bana o kadar sıktı ama en sonunda öldüm kurşunlar bana isabet edince kendimi toparlayamadım.

• Beyler plati.ru da 17 dolara Escape from Tarkov'un rus keyi var. Sizce alsam kullanabilir miyim? Yoksa kabul etmez mi cevaplarsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Futurisma

Peki hocam gerçek de daha kolay ölecek adam bu oyunda neden zor ölüyor benim sıktığım adamda kask,gövde ve tabiri caiz ise etek altını koruyan zırhtan vardı adamın benden haberi yoktu 4-5 saniye boyunca adama aim alarak kestim benim arkasında olduğumdan haberi yoktu şu şarjör de 8 tane mermi alan pistol ile adamın yüzüne sıktım adamı öldüremedik ama adam bizi tekte aldı bu oyun hatası mıdır yoksa nedir. Birde scav olarak oynadım orada adamı kolay öldürdüm üzerinden 7.62 kalibrelik ak çıktı onla ile yakın mesafeden bot olması gerek tam olarak çözemedim o kısmı;sıktım şarjör bitti tabi bu arada o da bana o kadar sıktı ama en sonunda öldüm kurşunlar bana isabet edince kendimi toparlayamadım.

Alıntıları Göster
    Pistol (eğer 7.62 kullanan TT Pistol değil ise) bazı zırhları ve kaskları delemiyor neredeyse. Yani örneğin, Makarov ile P226 ile iyi bir zırhı-kaskı geçemezsiniz. Çünkü düşük kalibre tabanca mermilerinde armor penetration (zırh delme) özelliği yok. O durum normal.

Ama 7.62 AKM ile hele hele de botu öldürememek ilginç. Acaba kötü bir tesadüf ile de-sync vs gibi bir bağlantı sorunu yaşamış olabilir misiniz ? Çünkü bunun olmaması gerekiyor. 7.62, 2-3 mermide en sağlam zırhlı adamı bile indirebiliyor çünkü. İndirmese de süründürüyor.

Bir diğer ihtimal de botun siz öldükten sonra ölmüş olabilme ihtimali. Belki vurmuşsunuzdur ama ayrı ayrı uzuvlardan vurduğunuz için anında düşmemiş olabilir. Siz öldükten sonra yüksek ihtimalle kanamadan ölmüştür o da diye düşünüyorum.

Bunların hiçbiri değilse, talihsiz bir buga denk gelmiş olabilirsiniz. Birkaç kez de-sync sebebiyle benim de başıma benzer olaylar geldi. Ama gerçekten 40 yılın başı bu tip şeyler denk geliyor insana. Ya da büyük patchler sonrası ilk saatlerde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 3 Ocak 2019; 21:33:12 >

• Hocam bu oyunda birde eğitmen olayı var galiba Oyunun Türkçe forumunda okudum randevu filan alıyormuşuz ama ben hiç bizden birine denk gelmedim.
  • Futurisma kullanıcısına yanıt
    EFT Türkiye discorduna girersen orada yazıyor hocam sherpa kanalı altında. 1 kişi var galiba eğitim veren.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Futurisma

Hocam bu oyunda birde eğitmen olayı var galiba Oyunun Türkçe forumunda okudum randevu filan alıyormuşuz ama ben hiç bizden birine denk gelmedim.
    Yeni geldi o sistem de. Sherpa sistemi diye geçiyor. Diğer arkadaşın söylediği gibi EFT Discord kanalında bir iki kez denk gelmiştim bir iki kişiye.

Ayrıca : https://www.escapefromtarkov.com/sherpa

adresinden başvurabileceğiniz kişileri görüntüleyebilirsiniz.
  • kaç yıl oldu daha 0.11 güncellemesi yeni gelmiş 10 yıla 1.0 çıkar sanırım. 2023de de steam e gelir

oyuncu sayısı zaten az oynayanların %75 russian power ile fakir cis ülkelerinden, berbat serverleri ile steame gelmesiyle hypelenip ölmesi maks 1 ayı alır.
  • quote:

kaç yıl oldu daha 0.11 güncellemesi yeni gelmiş 10 yıla 1.0 çıkar sanırım. 2023de de steam e gelir

oyuncu sayısı zaten az oynayanların %75 russian power ile fakir cis ülkelerinden, berbat serverleri ile steame gelmesiyle hypelenip ölmesi maks 1 ayı alır.
    -https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/132925532
    -https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135048018
    -https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/133381734
    -https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134927324
    -https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134998817

Yazınız, oyunu sattığına pişman olan ya da farklı oyunlarda aradığını bulamayıp kuyruk acısı çeken birisinin yazısı gibi.

Şimdi dalga geçmeye çalıştığınız oyunu aldınız, sattınız, bir daha almak istediniz. Nihayetinde huzuru SCUM gibi ne olduğu belli olmayan oyunlarda aradınız. Olmadı, tutmadı, yine dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına gelip, şark kurnazlığı yapıp aklınız sıra dalga geçmeyi deniyorsunuz. Hoş, geçin dalganızı, kimse size zorla sevdiremez bir oyunu. Belki de gıcık oluyorsunuz Tarkov'a. Laf söylemek ben dahil kimsenin haddine değil. Hepsine eyvallah.

Ama yalan, yanlış yazmayın lütfen.

Ama örneğin SCUM'da oyunu fütursuz savundunuz, aldığınız cevaplar hoşunuza gitmedi, zaten oyun kimsenin hoşuna gitmedi orası da ayrı bir durum. Her noktadan tutarsız, her noktadan anlamsız olmuş bu mesaj. Günlük 1-2 K oyuncuyu zor gören hatta göremeyen SCUM'da Early Access'i nasıl ateşli savunma yaptığınızı sonra da aldığınız cevapları dün gibi hatırlamaktayım. Hatta millete neyi nasıl oynayacağını bile dayatmaya çalışmışlığı olan birisi olarak, gelip BETA'daki bir oyuna, üstelik haritaların açılması hariç, tüm mekanikleri tamamlanmış, sizin dediğinizin aksine baya baya kalabalık bir oyuna bu şekilde kuru iftiradan farksız saçma sözler söylerseniz komik duruma düşersiniz. Daha geçen gün Division'daki vurma vurulma hissi ve yapaylığına değindiğim bir mesajda da 1.2k saat Division oynayan beni, oyunu hiç oynamamış olmakla itham ettiniz.

Kendimi tekrar edeceğim belki ama, tamam oyunu sevmeyin, oynamayın, dalga geçin. Ama bari elle tutulur kısımlarıyla yazın. Yoksa işkembeden sallamış gibi görünüyorsunuz.

Ömrü hayatımda kişilere kolay kolay hiç takılmadım. Özellikle de böyle forum ortamında vs yazılanlara hiç takılmadım. Birisine yardım edebileceksem ederim yoksa susarım. Ama sizin gibi, konuşmuş olmak için konuşan, kendi uydurduğunu satmaya çalışan insanlardan da hiç hoşlanmam. O yüzden bu mesajı yazmak şart oldu bana.

Buyurun, bu da sunucularda ortalama oyun bulma süresini gösteren resim. Anlık olarak kendi bilgisayarımdan paylaşıyorum. Saat tarih, aşağıda görürsünüz zaten. Hiç bekletmeden 0 saniye ile oyun bulan Avrupa ve Amerika sunucularına dikkat edersiniz umarım özellikle :)

Edit Nedeni : Bazı imlâ hataları yapmışım, onları düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 7 Ocak 2019; 18:50:50 >

• quote:

-https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/132925532
    -https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135048018
    -https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/133381734
    -https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134927324
    -https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134998817

Yazınız, oyunu sattığına pişman olan ya da farklı oyunlarda aradığını bulamayıp kuyruk acısı çeken birisinin yazısı gibi.

Şimdi dalga geçmeye çalıştığınız oyunu aldınız, sattınız, bir daha almak istediniz. Nihayetinde huzuru SCUM gibi ne olduğu belli olmayan oyunlarda aradınız. Olmadı, tutmadı, yine dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına gelip, şark kurnazlığı yapıp aklınız sıra dalga geçmeyi deniyorsunuz. Hoş, geçin dalganızı, kimse size zorla sevdiremez bir oyunu. Belki de gıcık oluyorsunuz Tarkov'a. Laf söylemek ben dahil kimsenin haddine değil. Hepsine eyvallah.

Ama yalan, yanlış yazmayın lütfen.

Ama örneğin SCUM'da oyunu fütursuz savundunuz, aldığınız cevaplar hoşunuza gitmedi, zaten oyun kimsenin hoşuna gitmedi orası da ayrı bir durum. Her noktadan tutarsız, her noktadan anlamsız olmuş bu mesaj. Günlük 1-2 K oyuncuyu zor gören hatta göremeyen SCUM'da Early Access'i nasıl ateşli savunma yaptığınızı sonra da aldığınız cevapları dün gibi hatırlamaktayım. Hatta millete neyi nasıl oynayacağını bile dayatmaya çalışmışlığı olan birisi olarak, gelip BETA'daki bir oyuna, üstelik haritaların açılması hariç, tüm mekanikleri tamamlanmış, sizin dediğinizin aksine baya baya kalabalık bir oyuna bu şekilde kuru iftiradan farksız saçma sözler söylerseniz komik duruma düşersiniz. Daha geçen gün Division'daki vurma vurulma hissi ve yapaylığına değindiğim bir mesajda da 1.2k saat Division oynayan beni, oyunu hiç oynamamış olmakla itham ettiniz.

Kendimi tekrar edeceğim belki ama, tamam oyunu sevmeyin, oynamayın, dalga geçin. Ama bari elle tutulur kısımlarıyla yazın. Yoksa işkembeden sallamış gibi görünüyorsunuz.

Ömrü hayatımda kişilere kolay kolay hiç takılmadım. Özellikle de böyle forum ortamında vs yazılanlara hiç takılmadım. Birisine yardım edebileceksem ederim yoksa susarım. Ama sizin gibi, konuşmuş olmak için konuşan, kendi uydurduğunu satmaya çalışan insanlardan da hiç hoşlanmam. O yüzden bu mesajı yazmak şart oldu bana.

Buyurun, bu da sunucularda ortalama oyun bulma süresini gösteren resim. Anlık olarak kendi bilgisayarımdan paylaşıyorum. Saat tarih, aşağıda görürsünüz zaten. Hiç bekletmeden 0 saniye ile oyun bulan Avrupa ve Amerika sunucularına dikkat edersiniz umarım özellikle :)

Edit Nedeni : Bazı imlâ hataları yapmışım, onları düzelttim.

Alıntıları Göster
    helal len bilmem zilyon aylık mesajları bulmuşsun.

bir oyun için acı mı çekeceğim o mesajları attığımda scum daha 1-2 aydır ea sürecindeydi. bu oyun kaç yıl oldu ? 2 mi 3 mü ?

division oynamışsın fakat oyunu tam kavrayamamışsınız. division ile escape from tarkovu karşılaştırmak mario ile contra yı karşılaştırmak gibi.

toplam player countun en az yüzde 70i ru/cis dir. ac twitch e izle kaç kişi nerden izliyor diye. serverlerin boş olması dolu olmamasından işte serverler dolu olsa matchmaking süresi uzamazmıydı ?

server kalitesi ile pingler cok ayrı şeyler canım benim. bak şimdi önce browser e girip sonra googleye youtube yazıp giriyorsun sonra üstteki arama cubuguna battlenonsanse yazıp kanalı buluyorsun ilk olarak bilgilendirici videoları izliyorsun sonra eft un analizini bulup izliyorsun sonra görüyorsun ki aslında serverler çöplist top 3 e oynar.

• quote:

helal len bilmem zilyon aylık mesajları bulmuşsun.

bir oyun için acı mı çekeceğim o mesajları attığımda scum daha 1-2 aydır ea sürecindeydi. bu oyun kaç yıl oldu ? 2 mi 3 mü ?

division oynamışsın fakat oyunu tam kavrayamamışsınız. division ile escape from tarkovu karşılaştırmak mario ile contra yı karşılaştırmak gibi.

toplam player countun en az yüzde 70i ru/cis dir. ac twitch e izle kaç kişi nerden izliyor diye. serverlerin boş olması dolu olmamasından işte serverler dolu olsa matchmaking süresi uzamazmıydı ?

server kalitesi ile pingler cok ayrı şeyler canım benim. bak şimdi önce browser e girip sonra googleye youtube yazıp giriyorsun sonra üstteki arama cubuguna battlenonsanse yazıp kanalı buluyorsun ilk olarak bilgilendirici videoları izliyorsun sonra eft un analizini bulup izliyorsun sonra görüyorsun ki aslında serverler çöplist top 3 e oynar.

Alıntıları Göster
    "boş olması dolu olmamasından işte serverler dolu olsa matchmaking süresi uzamazmıydı"

sorusunu soran birisi için ben zamanımı boşuna harcamışım. Sıvamak için bu kadar çabaladığınızı görmek bana yetti aslında. Ama olayı şimdi de ping mevzusuna çevirmişsiniz ki, ping ile alakalı en ufak bir şey yazmadım ben. Kaldı ki hem Türkiye için ayrı sunucuları var, hem de Avrupa sunucularının pingleri oldukça iyi düzeyde. Madem ping ile ilgilenmişsiniz, yazayım şimdi. İçiniz rahat etsin :)

Yine farazi konuşuyorsunuz. Yüzde 70'i şuradan buradandır diye... Oyun zaten Rus yapımı. Rusların olmama gibi bir ihtimal yok. Ama oyunda en çok izlenen yayıncı şu an Shroud. Girdiği an 20k çekiyor Twitch'de tek başına. Hadi kendisini geçtim, o zaten kendi fan kitlesi tarafından ne oynarsa oynasın izleniyor. Ki kendisi Amerika Birleşik Devletleri'nden yayın yapıyor.

DeadlySlob - Canada'dan yayın yapıyor.
    Sacriel - Canada'dan yayın yapıyor
    Klean - Amerika Birleşik Devletleri'nden yayın yapıyor.
    Kotton - Amerika Birleşik Devletleri'nden yayın yapıyor.

Bu adamlar EFT'nin ana akım yayıncıları.

Bu dörtlünün tamamı İngilizce yayın yapıyor. Chat'de zaten farklı dile izin verilmiyor. İzleyici kitlesi de Amerika ve Avrupa'dan oluyor haliyle.

Diğer,

markstorm
    TheDevilDogGamer gibi kısmen popüler sayılabilecek yayıncılar da ABD'den yayın yapıyorlar.

Sıkmayın, sallamayın dedikçe inadına devam ediyorsunuz. Siz bilirsiniz. Bari bir sonraki sefere mendilinizi de getirin. Yoksa daha çok gözyaşı dökersiniz yerlere :) En azından bu kafayla yazmaya devam ettikçe.

Ha, unutmadan son olarak, helal len bilmem zilyon aylık mesajları bulmuşsun. demişsiniz. Mesele mesajınızı bulmak değil. Sizin nasıl tutarsız olduğunuz. Bir öyle bir böyle davranışınız. Söyledikleriniz birbiri ile tutsa, zaten eski mesajlarınız gündeme gelmezdi değil mi ?

• quote:

"boş olması dolu olmamasından işte serverler dolu olsa matchmaking süresi uzamazmıydı"

sorusunu soran birisi için ben zamanımı boşuna harcamışım. Sıvamak için bu kadar çabaladığınızı görmek bana yetti aslında. Ama olayı şimdi de ping mevzusuna çevirmişsiniz ki, ping ile alakalı en ufak bir şey yazmadım ben. Kaldı ki hem Türkiye için ayrı sunucuları var, hem de Avrupa sunucularının pingleri oldukça iyi düzeyde. Madem ping ile ilgilenmişsiniz, yazayım şimdi. İçiniz rahat etsin :)

Yine farazi konuşuyorsunuz. Yüzde 70'i şuradan buradandır diye... Oyun zaten Rus yapımı. Rusların olmama gibi bir ihtimal yok. Ama oyunda en çok izlenen yayıncı şu an Shroud. Girdiği an 20k çekiyor Twitch'de tek başına. Hadi kendisini geçtim, o zaten kendi fan kitlesi tarafından ne oynarsa oynasın izleniyor. Ki kendisi Amerika Birleşik Devletleri'nden yayın yapıyor.

DeadlySlob - Canada'dan yayın yapıyor.
    Sacriel - Canada'dan yayın yapıyor
    Klean - Amerika Birleşik Devletleri'nden yayın yapıyor.
    Kotton - Amerika Birleşik Devletleri'nden yayın yapıyor.

Bu adamlar EFT'nin ana akım yayıncıları.

Bu dörtlünün tamamı İngilizce yayın yapıyor. Chat'de zaten farklı dile izin verilmiyor. İzleyici kitlesi de Amerika ve Avrupa'dan oluyor haliyle.

Diğer,

markstorm
    TheDevilDogGamer gibi kısmen popüler sayılabilecek yayıncılar da ABD'den yayın yapıyorlar.

Sıkmayın, sallamayın dedikçe inadına devam ediyorsunuz. Siz bilirsiniz. Bari bir sonraki sefere mendilinizi de getirin. Yoksa daha çok gözyaşı dökersiniz yerlere :) En azından bu kafayla yazmaya devam ettikçe.

Ha, unutmadan son olarak, helal len bilmem zilyon aylık mesajları bulmuşsun. demişsiniz. Mesele mesajınızı bulmak değil. Sizin nasıl tutarsız olduğunuz. Bir öyle bir böyle davranışınız. Söyledikleriniz birbiri ile tutsa, zaten eski mesajlarınız gündeme gelmezdi değil mi ?

Alıntıları Göster
    serverler boş ki matchmaking süresi kısa oyun herhangi bir 1-1/2-2-/4-4 vs eşleştirme sistemi olmadığı için direk girip oynayabiliyorsun. serverler boş ki sistem matchmaking yapmıyor bile.

benim serverlerin çöp olduğu gerçeğine değinmem üzerine sen ss paylaşıp al bak çok iyi çok mutheşem diyebiliyorsun (neye dayanaraksa?) fakat ben ss deki pinglere değinip ufak bir bilgi vermek istediğimde çıngar çıkartıyorsun. Madem cümleye ping ile devam edebiliyorsun çöp olan serverleri niye pas geciyorsun ne biçim avukatsın sen

Oyunun cogunluğu ru/cis diyorum, oyun zaten rus yapımı olmama ihtimali yok diyorsun. madem Shroud abinden girmişsin, shroud un oynamadığı oyun var mı? 2 aylık oyun ile 3 yıllık oyunu karşılaştırdığın scum u bile oynadı, hatta son zamanlarda tutmayan battlalion ve ion diye 2 adet oyunu da cok da iyi izleyici ile oynadı oyuna katkısı ne oldu shroudun ? hiç birşey.
    diğer verdiğin 3-5 tane capsız bir shroud etmiyor

ben yazdıkça çıldıran moraliniz bozulan triggerlenen sizsiniz ama ağlayan ben oluyorum

oyunun şu ana kadar hiç birşey başaramadığını, bu vakitten sonra da hiç birşey başaramayacağını anlayanlar oyunu elden çıkartıyor kıytırık forumda bile her hafta yeni bir eft ilanı dönüyor. ama avukat oyunun çöp olduğunu yediremiyor.

şimdi elini kalbine koy ve bana doğruları söyle, ilk posttaki mesajımdan hangi noktalara triggerlendin de avukatlık yapmaya başladın :) bu görüntüleri eft forumunda paylaş da belki stash, kutu mutu neyin birşeyler verirler belki.

• quote:

serverler boş ki matchmaking süresi kısa oyun herhangi bir 1-1/2-2-/4-4 vs eşleştirme sistemi olmadığı için direk girip oynayabiliyorsun. serverler boş ki sistem matchmaking yapmıyor bile.

benim serverlerin çöp olduğu gerçeğine değinmem üzerine sen ss paylaşıp al bak çok iyi çok mutheşem diyebiliyorsun (neye dayanaraksa?) fakat ben ss deki pinglere değinip ufak bir bilgi vermek istediğimde çıngar çıkartıyorsun. Madem cümleye ping ile devam edebiliyorsun çöp olan serverleri niye pas geciyorsun ne biçim avukatsın sen

Oyunun cogunluğu ru/cis diyorum, oyun zaten rus yapımı olmama ihtimali yok diyorsun. madem Shroud abinden girmişsin, shroud un oynamadığı oyun var mı? 2 aylık oyun ile 3 yıllık oyunu karşılaştırdığın scum u bile oynadı, hatta son zamanlarda tutmayan battlalion ve ion diye 2 adet oyunu da cok da iyi izleyici ile oynadı oyuna katkısı ne oldu shroudun ? hiç birşey.
    diğer verdiğin 3-5 tane capsız bir shroud etmiyor

ben yazdıkça çıldıran moraliniz bozulan triggerlenen sizsiniz ama ağlayan ben oluyorum

oyunun şu ana kadar hiç birşey başaramadığını, bu vakitten sonra da hiç birşey başaramayacağını anlayanlar oyunu elden çıkartıyor kıytırık forumda bile her hafta yeni bir eft ilanı dönüyor. ama avukat oyunun çöp olduğunu yediremiyor.

şimdi elini kalbine koy ve bana doğruları söyle, ilk posttaki mesajımdan hangi noktalara triggerlendin de avukatlık yapmaya başladın :) bu görüntüleri eft forumunda paylaş da belki stash, kutu mutu neyin birşeyler verirler belki.

Alıntıları Göster
    Bakın yine yapmışsınız. Yine bilmediğiniz bir noktada ahkam kesmişsiniz. Dolayısıyla son kez direkt alıntılayarak cevap vereyim.

Oyunda haritalara göre minimum oyuncu sayısı eşleştirilmeden raide giremiyorsunuz. Eşleştirme yapana kadar bekliyorsunuz. Ki bu sürenin kısa olması da sürekli yeterli sayıda oyuncunun oyunu oynadığı anlamına gelir. Yine bilmeden yorumda bulunmuşsunuz. Yani oyuncu olmadan, raid bulmuyor oyun. Dolayısıyla eşleştirme sonuna kadar var. Bana Division'da dediğinizi hatırlayın. Oyunu oynamamış veya kavramamışsın demiştiniz. Şimdi aynı durumdasınız. EFT ile ilgili zerre fikriniz, bilginiz olmadan sonuca varmaya çalışıyorsunuz. Ki bilmemeniz de ayıp falan değil. Ben oyunu ilk çıktığı günden beri oynamışım. 3,619 saat harcamışım. Siz ise, forumdan takip ettiğim kadarıyla epey az bir süre oynadınız bana göre. Ama işin garibi ise, bir şeyi kötülemek için kendiniz soyut bir şey yaratıyor, kendiniz inanıyorsunuz.

Ben sabahtan beri, oyundan ötürü değil, sizin kendiniz uydurup kendiniz inandığınız şeyler yüzünden bu mesajları yazdığımı söyledim. Konu kıçı kırık bir oyun değil de başka bir şey de olsa yine aynılarını yazardım.

Yine tekrarlıyorum, oyuna beş para etmez demeniz farklı, ki sizin düşüncenizdir saygı duyarım. Mutlaka beğenmediğiniz bir şey vardır ki bunu demişsinizdir. Ama öznel olamayacak kadar belli şeyler hakkında yanlış bilgi verirseniz o konuyu düzeltme ihtiyacı duyarım. Mesela matchmaking yok demeniz. Bunun size göresi bana göresi yok. Oyunda var olan bir sistem ve matchmaking süreleri belli. Bu da tek bir şeye işaret eder. Eğer 0-1-2 saniyede oyun bulunuyorsa, bu oyunun kullanıcı sayısı çoktur. Bu kadar basit.

Daha hala, EFT'den kutu mutu muhabbetine girmeyi deniyorsunuz. Yaşınızı bilmem ama ben 30'uma merdiven dayadım, şunu ergen troller bile söylemez artık sene 2019'da.

Birisi işin doğrusunu önünüze koyduğu zaman, kıvırıp farklı konulardan laf salatası yapmak gibi bir huy edinmişsiniz galiba. Ki size hiçbir şey kazandırmaz. Bana da kaybettirmez.

Şimdi elimi de kalbime koyup doğruları söyleyeyim. Tarkov yarın batsa, yansa bitse kül olsa, tüh gitti güzelim oyun demek dışında beni enterese eden bir kısım olmaz. Sizin ilk mesajınızdan değil, bilip bilmeden konuşmanızdan rahatsız oldum. Sizin söylediğinizin aksine amacım, oyuna avukatlık etmek değil. Burada yanlış bir bilgi verirseniz onu düzeltmek.

Peki neden ? diye de sorarsanız, bu oyunu seviyorum, işten güçten eskisi kadar zaman bulamasam da hala epeyce oynuyorum. Yeni başlayanların da iyi ve kötü yanlarını tam öğrenmesini istiyorum. Ama dikkat edin, olmayan bir şeyi hiç yazmıyorum. Bilmediğim, inanmadığım bir şeyi ise savunmuyorum.

Şu da aramızda geçen mesajlardan bir anektod. Siz ilk mesajınızda oyuncu sayısı az dediniz, muhalefet ettim kaç mesajdır. Çünkü aksine, oyun kalabalık. Aynı mesajınızda Steam'e 2023'de gelir de demiştiniz oyunu alaya alırken. Sizce neden buna muhalefet etmedim ? Onca eski mesajınızı arayıp bulan bir kişi sizce yazdığınıza dikkat etmemiş midir ?

Hayır, çünkü basitçe bu noktada doğruyu söylüyorsunuz. Oyunun bu derece kullanıcısı olmasına rağmen pazarlama kısmı baştan sona komedi. Şu oyunu hala Steam'e getirmemek ayıptır. Oyunun sadece gameplay'i bile bu şekilde satabilirken, PR çalışması olmaması, Steam gibi bir platform ile anlaşılmaması saçma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 8 Ocak 2019; 3:17:52 >

• Oyuna karşı ilgim var steam e makul bir fiyattan gelse alırım da ama şimdi almam. Steam e gelecek gekdiği zamanda şimdi alanlara oyunun kopyası verilecek deseler yine alırım benim derdim dağınık leyleri sevmemem

• Oyunu oynamadim ama o ilk cikan gameplayleri ile direk steam ciksaydi cok satardi

• quote:

Orijinalden alıntı: sterhi

Beyler plati.ru da 17 dolara Escape from Tarkov'un rus keyi var. Sizce alsam kullanabilir miyim? Yoksa kabul etmez mi cevaplarsanız sevinirim.
    Bu soruya ben de cevap arıyorum bilen varsa söyleyebilir mi ? Rus vpn ile aktif etsek sonra kullanabilir miyiz deneyen falan var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.