Şimdi Ara

Escape from Tarkov [ANA KONU] (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.198
Cevap
42
Favori
85.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende bir sorun yok. Sorunsuz şekilde açılıyor ve oynanıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

arkadaslar bu oyunu almak istiyorum ama steam den almak istiyorum ne zaman cıkacak steam de bilgisi olan varmı acaba.veya kendi sitesinden alsam steam e ekliye bilirmiyim bu oyunu.

birisi cevap verirse cok sevinirim.

• 2018'de Q3 civarı tam sürüm olduktan sonra Steam'e gelmesi için de bir süre beklenecek.

Kısacası 1 sene civarı bir bekleme süresi demek bu da.

Eğer oyunu yeterince araştırıp almaya karar verdiyseniz Steam'i beklemeyin bence.

Ama alıp iade etme durumunuz söz konusu ise, tabii ki karar sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: Siannis

2018'de Q3 civarı tam sürüm olduktan sonra Steam'e gelmesi için de bir süre beklenecek.

Eğer oyunu yeterince araştırıp almaya karar verdiyseniz Steam'i beklemeyin bence.

ooo 1 yıl cok uzun sure.kendi sitelerindende almam.zaten oyun yapimcilari icin cok kotu seyler diyorlar.ve daha once bitirmeyip yarım biraktiklari oyunlarda varmiş.bu oyun icin hayallerimizi bir sure erteliyeliyelim ozaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

quote:

2018'de Q3 civarı tam sürüm olduktan sonra Steam'e gelmesi için de bir süre beklenecek.

ooo 1 yıl cok uzun sure.kendi sitelerindende almam.zaten oyun yapimcilari icin cok kotu seyler diyorlar.ve daha once bitirmeyip yarım biraktiklari oyunlarda varmiş.bu oyun icin hayallerimizi bir sure erteliyeliyelim ozaman.

valla biz 3 arkadaş 1 hafta önce aldık , 1 haftadır ne battlefield ne baska birşey oynadık , her akşam tarkov dayız.Oyunun full sürümü çıkmasa da bu hali bile yeterli , oyun inanılmaz güzel..

• Merhabalar, oyunun standart sürümünü almayı düşünüyorum ben ve genel olarak solo oynayan bir oyuncuyum. Diğer paketler haliyle çok pahalı, standart sürüm çok geriye düşürüyor mu kullanıcıyı ?

İyi forumlar.

• Devian kullanıcısına yanıt
    Tercih tabii ki sizin ama yapımcılar hakkında kim nerede ne demişse iyi sallamış. Çünkü Battlestate Games'in ilk ve tek oyunu Escape From Tarkov iken nasıl başka oyunları yarım bırakmışlar anlamadım . Zaten şirketin kuruluş tarihi 2015 ve direkt EFT ile girdiler bu işe. Başka projeleri yok yani. Şu ana kadar da çok iyi iş çıkardılar. Her oyun için atanlar tutanlar olur. EFT için de olacaktır.

Ancak yapımcılar şu ana kadar verdikleri sözleri tuttular. Bazen 1-2 aylık aksamalar oldu tabii ki. Ancak hoş görülebilir. Bu gözler DayZ 2014'de beta, 2015'de tam sürüm diyen sözde AAA oyun yapımcılarını gördü :) 1-2 ay balla-şekerle karşılanır. Şaka bir yana 2018'de tam sürüm olma sözlerini de tutarlarsa 0 sıkıntı ile oyunu çıkartmış olacaklar. En azından kağıt üzerinde verdikleri her sözü tutmuş olacaklar. Ki erken erişim oyunları hayatımıza girdiğinden beri belki de bu derece sözünü tutan 1-2 şirketten biri olacaklar.

O yüzden çok takılmayın söylenenlere. Büyük ihtimalle çoğu asılsızdır. Siz söylediniz işte, daha ilk oyununu yapan firmaya "var olmayan önceki oyunlarını yarım bıraktı" demişler.

Bir de ufak bir anı paylaşayım. Reddit'de gezinirken, 2017'nin başlarıydı yanlış hatırlamıyorsam, bir adam (Türk bu arada, nicki nuclear_patlican gibi bir şeydi tam hatırlamıyorum) Escape From Tarkov başlığına yarım yamalak İngilizce şekilde şöyle iyi böyle iyi, harika, muhteşem falan yazmış. Daha sonra belli oyunu almış ama pek başarılı olamamış, 2-3 hafta sonra aynı başlığa çok ölüyorum, oyun zor falan yazmış. Buraya kadar sıkıntı yok. Bu vatandaşın kullanıcı adı aklımda kalmış herhalde, adamın bir konusunu gördüm Reddit'de olaydan tekrar 1 hafta sonra. Escape From Tarkov almayın, aldırtmayın diyor özetle. İçerikte yazanlar kahkaha tufanı. Güya bu vatandaş EFT'de çığır açmış. O kadar iyi oynamış ki, oyunun öyle tozunu attırmış ki bunu hile kullanıyor zannedip banlamışlar . Bu da destek ekibi ile görüşmüş. Ekip de buna, biz oyunları izlemiyoruz, gelen report sayısına göre ban otomatik atılıyor demiş. Tabii vatandaşın o dönem daha report sistemi olmadığından haberi de yok. Neyse bununla bir güzel dalga geçmişlerdi. En son bu Reddit'de de küfür-hakaret falan ağzına geleni söylemiş onun foyasını çıkartanlara, oradan da banlanmış.

O dönem epey gülmüştüm buna. Yani kısaca demek istediğim insanlar kendilerince bir sebepten ötürü karalama arzusu hissediyorlar herhalde. Oyunu eleştirmeyi anlarım, beğenmemeyi anlarım ama şu iftira atma olayını hiç anlamıyorum.

O yüzden o tip şeyler yazanlara kulak verip boşuna ertelemeyin oyun zevkinizi. Her şey zamanında güzel. Alın oynayın, tadını çıkartın.

Devian nickli arkadaşın dediği gibi, insan başka oyun oynamıyor buna sarınca :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 10 Mart 2018; 7:32:13 >

• Standart sürümün üç dezavantajı var. Edge of Darkness'a kıyasla söylüyorum bunu.

İlki oyun dışı stash genişliği. 10x23 yani 230 slotluk bir envanter ile başlıyorsunuz oyuna. Bir silah, susturucusu vs takılı iken ortalama 20-24 slot kaplıyor. Oyunda pek çok değişik eşya olduğunu düşünürseniz zaman zaman alan sıkıntısı çekebilirsiniz. Ancak tolere edilmeyecek bir şey de değil. Ama Edge of Darkness paketinde 10x63 yani 630 slotluk bir envanteriniz oluyor.

İkincisi ise container büyüklüğü. Standart sürümde 2x2 safe container sahibi oluyorsunuz. En üst sürümde ise 3x3 container sahibi oluyorsunuz. Ufak bir fark gibi görünebilir ama emin olun en hayati fark da bu. Ayrıca satıcılar ile ilişki kastıktan sonra 2x3 kutu satın alabilirsiniz oyun içinde.

Üçüncüsü ise oyundaki satıcılar ile ilişkiler. Bu fark en önemsizi çünkü oyundaki görevleri tamamlarsanız her satıcıyla maksimum ilişki seviyesine ulaşıyorsunuz zaten. Ama Edge of Darkness sahipleri ufak tefek ilişki bonusu ile başlıyorlar oyuna.

Tamamen cebiniz ile ilgili yani. EFT'nin sunduğu en büyük ve en doğru şey bu biz oyunculara. Oynanışa etki eden P2W olayı asla yok oyunda. Edge of Darkness alanların (ben de dahil) çoğu oyunu desteklemek için ve aynı zamanda da envanter büyüklüğüne tav olarak aldı o paketi. Bu sebepten hangi sürümü alırsanız alın geri düşmezsiniz. Çünkü tamamen sizin oyunda yapacaklarınıza bağlı olarak gelişiyorsunuz. Ama envanter büyüklüğünü de göz ardı etmeyin asla. Maddi olarak hangi paket size uygunsa onu alın kısaca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 10 Mart 2018; 7:29:10 >

• quote:

Standart sürümün üç dezavantajı var. Edge of Darkness'a kıyasla söylüyorum bunu.

İlki oyun dışı stash genişliği. 10x23 yani 230 slotluk bir envanter ile başlıyorsunuz oyuna. Bir silah, susturucusu vs takılı iken ortalama 20-24 slot kaplıyor. Oyunda pek çok değişik eşya olduğunu düşünürseniz zaman zaman alan sıkıntısı çekebilirsiniz. Ancak tolere edilmeyecek bir şey de değil. Ama Edge of Darkness paketinde 10x63 yani 630 slotluk bir envanteriniz oluyor.

İkincisi ise container büyüklüğü. Standart sürümde 2x2 safe container sahibi oluyorsunuz. En üst sürümde ise 3x3 container sahibi oluyorsunuz. Ufak bir fark gibi görünebilir ama emin olun en hayati fark da bu. Ayrıca satıcılar ile ilişki kastıktan sonra 2x3 kutu satın alabilirsiniz oyun içinde.

Üçüncüsü ise oyundaki satıcılar ile ilişkiler. Bu fark en önemsizi çünkü oyundaki görevleri tamamlarsanız her satıcıyla maksimum ilişki seviyesine ulaşıyorsunuz zaten. Ama Edge of Darkness sahipleri ufak tefek ilişki bonusu ile başlıyorlar oyuna.

Tamamen cebiniz ile ilgili yani. EFT'nin sunduğu en büyük ve en doğru şey bu biz oyunculara. Oynanışa etki eden P2W olayı asla yok oyunda. Edge of Darkness alanların (ben de dahil) çoğu oyunu desteklemek için ve aynı zamanda da envanter büyüklüğüne tav olarak aldı o paketi. Bu sebepten hangi sürümü alırsanız alın geri düşmezsiniz. Çünkü tamamen sizin oyunda yapacaklarınıza bağlı olarak gelişiyorsunuz. Ama envanter büyüklüğünü de göz ardı etmeyin asla. Maddi olarak hangi paket size uygunsa onu alın kısaca.

ek olarak başlarken alabildiğiniz kadar büyük paketi alın.. Çünkü bir üst pakete upgrade yaparsanız herşeyiniz sıfırlanıyor , karakter ve level dahil.. Ben left behind ı aldım yine yetmedi en üst paketi alıcam ama arkadasım aldı herşey sıfırlanıyor dedi bende oyunun tam sürümü çıkmasını bekliyorum nasıl olsa sıfırlanacakmış oyun o zaman alırım.O yüzden alabildiğiniz kadar büyük paket alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 11 Mart 2018; 2:47:16 >

• beyler önceden arkadaşlarla grup oynarken hepimize aynı çıkışları veriyordu , ama bugun den itibaren hepimize farklı çıkışlar veriyor yani atıyorum 3 kişiyiz 2 kişimize aynı diğerimize alakasız bir çıkış veriyor ayrılmak zorunda kalıyoruz , neden böyle oldu bilen var mı ? Oyunun bütün zevkinin içine edildi diyebilirim.Bugunkü update ten sonra böyle oldu.
  • beyler bu edge of darknesi aldım da bu kaybettiğimiz itemler oyun açılınca falan geri gelcek mi ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koks34

beyler bu edge of darknesi aldım da bu kaybettiğimiz itemler oyun açılınca falan geri gelcek mi ^^

sıfırlanacak herşey bildiğim kadarı ile.
  • Devian kullanıcısına yanıt
    Oyuna PMC olarak mı SCAV olarak mı girdiniz ? Çünkü Scav girdiyseniz grup olarak, farklı çıkışlar vermesi normal.

Herhalde ufak bir patch hatasıdır. Tabii yapımcılar grupların işini zorlaştırmak için yapmış da olabilir :) Ben şu sıralar tek oynadığım için doğal olarak sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.
  • Koks34 kullanıcısına yanıt
    Sürüm yükselttiyseniz, karakteriniz sıfırlanıyor bildiğim kadarıyla.

Edge of Darkness paketinde yazan eşyalar ile oyuna sıfırdan başlayacaksınız.
  • quote:

Standart sürümün üç dezavantajı var. Edge of Darkness'a kıyasla söylüyorum bunu.

dostum bence en önemli farka değinmemişsin asıl önemli fark EOD sürümünde season pass sayesinde çıkacak olan tüm DLC'lerin ücretsiz olarak gelmesi, benim EOD almamdaki en büyük etkin buydu.

• quote:

Oyuna PMC olarak mı SCAV olarak mı girdiniz ? Çünkü Scav girdiyseniz grup olarak, farklı çıkışlar vermesi normal.

Herhalde ufak bir patch hatasıdır. Tabii yapımcılar grupların işini zorlaştırmak için yapmış da olabilir :) Ben şu sıralar tek oynadığım için doğal olarak sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.

Neredeyse 20 gündür sürekli grup olarak Scav oynuyoruz ve ilk defa farklı çıkışlar vermeye başladı dün.1-2 gündür Pmc olarak oynamadık bilmiyorum ama Scav olarak ayırması bile kötü bence.Grupların işini daha ne zorlaştıracaklar ki zaten zor oyun biz 3 kişi aldık aslında daha kalabalık bir grubuz oyunun zorlugundan diğerleri almadı.Bence daha fazla zorlaştırmanın pek anlamı yok oyunu eğer satmak ve oyunu çıkarmak istiyorlarsa. Yani zorluk derecesi fazlası ile yeterli

• quote:

Orijinalden alıntı: meku

quote:

dostum bence en önemli farka değinmemişsin asıl önemli fark EOD sürümünde season pass sayesinde çıkacak olan tüm DLC'lerin ücretsiz olarak gelmesi, benim EOD almamdaki en büyük etkin buydu.

bende herşeye katılıyorum keşke eod alsaydım ama 550 tl yani 110 euro daha çıkmamış beta bir oyuna vermek ? Çok fazla bir fiyat.BF1 bile ilk çıktıgında en üst versiyonu 80 euro idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

Orijinalden alıntı: meku

quote:

bende herşeye katılıyorum keşke eod alsaydım ama 550 tl yani 110 euro daha çıkmamış beta bir oyuna vermek ? Çok fazla bir fiyat.BF1 bile ilk çıktıgında en üst versiyonu 80 euro idi.

haklısın ücret fazla kesinlikle ama 2 haftadır başka bir oyun açmadım diyebilirim, oyun kendine acayip bağlıyor. özellikle değerli bir item aldığında kaçma isteği ayrı bir heyecan katıyor. eğer oyunun mantığını sevdiysen oynarım dersen neden yükseltmeyesin.

• oyunda ateş edip öldürmeme gibi bir durum mu var ? bir kaç yerde okumuştum burada da okudum. Genel yorum nedir bu konuda.
  • antking kullanıcısına yanıt
    Tam aksi. Oyunda düzgün sıkılan 1-2 mermi ölmeye de öldürmeye de yetiyor. Ateş etme ile ilgili herhangi bir sorun yok.

Ancak oyunda silahların dayanıklılığı var. Eğer dayanıklılık bitmişse, silah tutukluk yapabiliyor veya mermileri hedeflenen yere gönderemeyebiliyor. Belki bu sebeple, okuduğunuz yorum yapılmış olabilir. Tabii bir de oyunda vurulunca kolunuz falan 0 HP'ye düşerse, o zamanda silah çok titriyor ve yine çok sekiyor.

Son ihtimal de Desync olabilir. Çok çok nadir olmakla ve son zamanlarda çözülmüş olmakla birlikte, bazen serverlar desync problemine sebep oluyordu. Siz adamı gördüğünüzü zannediyorsunuz, vuruyorsunuz ama aslında desync olayından ötürü bu vuruş gerçekleşmiyordu. Ama dediğim gibi epeyce bir süre önce çözüldü ve şu an böyle bir problem yok.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.