Şimdi Ara

Esaretin bedeli film miymiş be !! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
1.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Imdb puanlarını biraz fazla mı ciddiye alıyorsunuz ne? Genel izleyicinin sevebileceği filmleri belirlemek için konmuş bir ibare yahu.

Esaretin Bedeli de herkesin sevebileceği (bence de idare eder) bir film , tabi daha çeşitli filmler izleyince bu film aşırı duygusal ve yüzeysel kalıyor , bence 'hapishane filmi' olarak Un Prophete veya Hunger çok daha iyidir (Kelebek'in kitabı daha iyiydi filmi biraz zayıf bulmuştum)
  • sabundan silah mı yapıyodu papillonda ? yanlış mı hatırlıyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Detective W.

THE SHAWSHANK REDEMPTION abartılıyor denecek son filmdir. Abartılan film görmek istiyorsanız, bu filmin hemen altındaki filmlere bakmanız yeterli olacaktır.

Artık insanlar da öyle bir psikoloji olmuş ki film başlamadan önce "görelim bakalım neymiş şu abarttıkları şey" diyerek izlemeye başlıyorlar. Bittiğinde de "bu film miymiş yeaaa" oluyorlar. Yav geç bunları, sen öyle izlersen zaten çekilmiş ve çekilecek kısaca güzel olabilecek en güzel filmi getir karşına yine bu film miymiş dersin.

Hocam artık öyle bir görüş oluştu ki bir kesimde, "popülerse çöptür" anlayışı var ne yazık ki.
  • Esaretin Bedeli çok güzel film ama bende 1. sırayı hak ettiğini düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

alcatraz'dan kaçış filmini izleyin esaretin bedelinden soğursunuz

bende izledim bende sogudum esaretin bedelinden. kendi görüşüme göre bırakın ımdb de 1 . ligi ilk 10 u bıle hak etmiyor. tabi kendi görüsüm
  • Esaretin Bedeli güzel bana göre 10/10 filmdir ancak
    Godfather serisi varken esaretin bedeli 1 numara olamaz bana göre.
    Sıradan bir hapishane filmi oyunculuklara birşey diyemem.Morgan Freeman başlı başına bir oyuncu.
    Godfather gerek oyunculuk gereksede konu bakımından efsanedir.
  • Kelebegi okuyorum suan .

Esarerin Bedelini izledim .

Kitap 10/10 eger filmide kitabinin seviyesindeyse 1.ligi paylasir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esaretin bedeli iyi guzel de bana gore imdb de ilk 100e girmemesi lazim
  • Esaretin Bedeli çok güzel bir film, hapisten kaçış olarak görmemek lazım filmi. Ama daha iyi filmler var genel olarak. Ben ilk 5'e koymazdım şahsen Esaretin Bedelini..
  • Thomas Anderson kullanıcısına yanıt
    IMDb 250'deki son kalan film hangisi izlemediğin?
  • Bir " Esaretin Bedeli 1.liği hak etmiyor!! Çok abartılıyor!!!111! " konusuna daha hoş geldiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PSO J318.5-22

o liste sürekli güncelleniyor. yeni filmler giriyor. nete düştükçe izliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Anderson

quote:

Biliyorum. Özellikle son sıralarda oynamalar oluyor, ama ben 249/250 görünce yine de merak ettim o kalan bir filmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Anderson

quote:

Biliyorum. Özellikle son sıralarda oynamalar oluyor, ama ben 249/250 görünce yine de merak ettim o kalan bir filmi.

sen de bakabilirsin.. 3 yeni film girmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Requiem for a Dream

esaretin bedeli iyi guzel de bana gore imdb de ilk 100e girmemesi lazim

Dostum herkesin görüşüne saygımız var tamam da ilk 100 e girmemesi lazım ne demektir ya
  • Esaretin Bedelini ilk olarak 4-5 yıl önce DVD olarak büyük ekran LCD TV'de seyretmiştim. O zamanlar da birinci sıradaydı. Arada aşağılara inse de şimdi yine birinci sırada. Güzel film. Seyrettiklerim arasında gerçekten iyi bir yere sahip olanlardan. Ancak bu birincilik durumunu yılardır ben de çözebilmiş değilim. Şöyle İMDB listesine bir baktığımda ilk 25 hatta 50 film kesinlikle bulunduğu yeri hak eden hepimizde iz bırakan klasik ve muhteşem yapımlar. Esaretin Bedeli mutlaka bunların arasında iyi bir yeri hak ediyor. Ama birincilik deyince orada kalıyorum işte. Açıkçası ben bu film listesinde en azından ilk on filmin destansı özeliklere sahip, her alanda bütün sinema tarihine meydan okuyan yapımlar olmasını beklerdim. Görüntü yönetimi, oyunculuklar, senaryosu, konusu, müzik, sanat yönetimi, kurgusu,tekniği ve şu anda aklıma gelemeyen başka açılarından bu gezegende bu güne kadar çekilmiş milyonlarca film arasında olağanüstü farklar yaratan bir yapıda olmasını beklerdim. Nedir bu filmi bu kadar ayrıcalıklı yapan?
    Yukarıda söylediğim konulardaki mükemmeliyeti mi? Benim bir türlü farkına varamadığım sanatsal değeri mi? Bilhassa doksanlı yıllarda bu tarzda, benzer işleyiş ve temada başka güzel filmler de var. Bu filmi gezegenimizde üretilmiş en iyi film olma sıfatına layık gören özeliği nedir?
    Godfather fimini birinci sırada görünce hiç şaşırmıyorum. Ama Esaretin Bedeli'ne birinciliği açıkçası ben de fazla görüyorum.
    Morgan Freeman'in efsanevi oyunculuğu zaten bulunduğu her filmin çıtasını yükseltiyor. Sadece oyunculuk, sadece senaryo sadece kurgu olarak bakmadan. Bir bütün olarak el aldığımızda bu filmi birinciliğe layık görenlerin görüşlerini samimi olarak merak ediyorum. Anlayabilirsem belki ben de bu filmin hayranları ve birinciliğe layık görenleri arasında yer alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LokmanHekim -- 11 Eylül 2014; 15:38:40 >

• konuyu açan 2000 doğumlu bi troll. yav he he diyip geçiniz. pepee izler gibi esaretin bedelini izlersen hiç bi şey anlamazsın tabi.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.