Şimdi Ara

Erzincan İliç Altın Madeninde Siyanür Borusu Patladı Fırat Nehrine Karıştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnanılmaz bir şey. Göz göre göre olanlara bak.

• Türkiyede atık varlık yokluk ile değil miktarla değerlendirilir. Tesis siyanürle çok suyu karıştırırsa ve miktarı atıyorum 100 ppm in altında ise atık bertaraf edilmiştir ve nehre salınır. Yani boru patlamasa da zaten nehre verilecek.

Daha komiğini söyleyeyim diğelimki atıkta baz var sodyumhidroksit mesela ve ph 13 diğelim. Suya salamazsın. Ama içine süşfürik asit döktün ve nötralize ettin ph 7 oldu diğelim. Artık atık temizlenmiş oluyor...
    Yani sodyum hidroksit var atık kirli
    Sodyum hidroksit ve süşfürik asit var atık temiz

Yani seyrelt temiz, çamur yap temiz şeklinde bir mantığımız var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam bunu izliyordum ha, paylaşılmadıysa konu açacaktım.

Erzincan İliç Altın Madeninde Siyanür Borusu Patladı Fırat Nehrine KarıştıVeryansın Tvyoutube
    Veryansın Tv'ye destek olmak için KATIL'ın... https://www.youtube.com/channel/UCLEhuU5yv0T4WBjntWoUSXw/join
    https://www.youtube.com/watch?v=u9LaezkwhyQ&ab_channel=Veryans%C4%B1nTv
  • Gündemde kalması gereken bir konu.

• inşallah bu ülkenin toprakları zehirleyerek kazandığınız paraları harcamak nasip olmaz

• Ümit Özdağ'ın olay yerinden yaptığı canlı yayın

Erzincan İliç Altın Madeninde Siyanür Borusu Patladı Fırat Nehrine Karıştı
    Erzincan İliç Altın Madeninde Siyanür Borusu Patladı Fırat Nehrine KarıştıÜmit Özdağtwitter
    “Dünya su kıtlığı yaşıyorken, Anadolu'nun en büyük temiz su kaynağının zehirlenmesine AKP ve Sarı Muhalefet seyirci kalıyor. #Erzincan #İliç'teki madenden sızan 20 ton siyanürün Fırat Nehri'ne karıştığı Jandarma tutanaklarına geçmiş! Bu maden Türkiye için milli güvenlik tehdididir”
    https://twitter.com/umitozdag/status/1540376665372647424?s=20&t=aB6epNp6RrtEmYnWj85cGA
  • Olum bunlar birde Nükleer santral işletecez diyorlar varın siz düşünün

eğer doğruysa fırata acil su boşaltılması baraj kapaklarının açılması ve su debisinin hızlıca yükseltilmesi gerekli bence

belki zararı azaltabilir bir miktar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 24 Haziran 2022; 21:24:36 >
  • Adamlar yönetici değil ki, koca ülke bunlara emanet, sakar şakir gibi kırıp döküyorlar. Yazıklar olsun yapacağınız ise.

• Oralarda altın bulunmuş koskoca dağları kazıyorlar. Bence kazı bitince o ilçeyi komple beton kaplasınlar, önce siyanürle sonra betonla, win win.

• Bilerek yapmışlardır.

• Bu olayın hükümetle bir alakası yok Erzincan İliç Altın Madeninde Siyanür Borusu Patladı Fırat Nehrine Karıştı 

• Sen siyanure izin verirsen olacaklarada katlanirsin. Gecende siyanur havuzu patlamisti, ayni sirketmi bilmiyorum. Anti parantez sunuda belirtiyim; cikan madenin %96sini cikaran sirket alir kalani devlete vergi olarak verir.

Ne guzel degil mi?

• Rakanoth kullanıcısına yanıt

Hiç yok hemde. Ben de şimdi yoldayım babama gidiyorum hesap sorucam. Bu nasıl denetimsizlik, bu nasıl iş bilmezlik, bu ulkenin su kaynaklarını sana emanet ettiğimiz için utanıyorum baba diyecegim.

Babam adına tüm ülkeden özür dilerim Erzincan İliç Altın Madeninde Siyanür Borusu Patladı Fırat Nehrine Karıştı 

• Erzincan İliç Altın Madeninde Siyanür Borusu Patladı Fırat Nehrine Karıştı

Ayvayı yemiş nehir.

• Bence bilerek yapılıyor. Ülkenin başına devamlı çorap ören bir hükümet var maalesef

• Sezar'ın hakkı Sezar'a. Bu olayı aylarca önce VeryansınTV gündeme getirdi. Şimdi bakıyorum muhalif kanallara ( KRT-HalkTV falan) bırak VeryansınTV'den bahsetmeyi bu konuyu ilk biz gündeme getirdik diyorlar. Ulan ayıp ayıp. Siz nasıl gazetecisiniz? Belki de daha önceden gündeme getirseydiniz bu olay önlenebilirdi.

Acaba o bölge ne kadar sürede yeniden toparlanacak?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.