Şimdi Ara

Eryaman Oyak 555'te veya KC Metrokent'te kiralık dairesi olan ev sahipleri!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
4.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Özellikle güvenliğini çok başarılı bulduğumuz için bu siteyi nişanlımla takip ediyoruz. Şöyle eve yeni gelin getirebileceğim (kısmetse temmuzda düğünüm var inşallah), iyi bakılmış, mümkünse üst katlarda, 3+1 evi olan ev sahipleri!! Kamu görevlisi olan sağlam, günü gününe kirasını ödeyen bir kiracıya evinizi vermek isterseniz, lütfen mesajlarınızı bekliyorum. Aciliyeti olmamakla beraber, eve hemen de çıkabilirim; ayrıca birkaç ay içinde boşalacak olan evlerle de ilgilenmekteyim.

Şimdiden hayırlı olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sultanhalim -- 14 Şubat 2017; 18:37:25 >

• Mesaj yukarı çıksın.. Yok mudur bilen, duyan, gören arkadaşlar..
  • Ankarayı bilmiyorum ama bahsettiğiniz yerwww.oyakeryamankonutlari.com burası ise orada yönetici telefon numaraları var.Durumunuzu anlatırsanız yardımcı olabilir.Hatta haftada 1 aramalarını beklemeden sizde arayarak sorabilirsiniz
  • Merhabalar,

Ben de fark ettim onu, hatta konuştuğum bir yönetici de oldu. Kesinlikle bilgi paylaşmıyorlar, bu işlere karışmıyorlar. Bunu daha sonra güvenlik görevlileri ile de teyit ettim. Bu da biraz güvenliğin ne kadar sıkı olduğunu ispat eden bir özellik olduğundan aslında hoşuma da gitti.

Ama güzel tespit ve tavsiye, teşekkür ederim. :)
  • Eryaman 1-2 metrosunun hemen yanındaki KC Metrokent sitesi!

Burada oturan, oturan tanıdığı olan var mıdır arkadaşlar? Bu evlerde kaça oturulur, iyi ısınır mı, Aralık-Ocak aylarında ne kadar ısınma gideri oluştu? Bu sorulara cevap verebilecek arkadaşlarım var mıdır?

Tabii Oyak 555 sitesindeki takibim de devam etmekte :)
  • Mesajlar yukarıı!!
  • yukarı...
  • Aynen. İnternette verilen ilanları takip ediyorum. İkisiyle de görüşme halindeyim. Hatta bir tane de 15. kat var. Ama bazen internete verilmeden önce bile böyle bir niyet varsa fısıltı ile yayılıp kiracı bulunabiliyor. Böyle bir fırsatı da değerlendirmek isterim. :)

Teşekkür ederim ilginize..
  • sultanhalim S kullanıcısına yanıt
    Oyak 555 benimde gözlemlediğim bir yer... Ne satılığı ne de kiralığı uzun süre pek kalmıyor.Ben satın almak istiyorum.Geçen gün 1+1 vardı,amacım 2+1 almak...1+1 acaba almalımıyım diye düşünürken,ilanda 1 gün kaldı,sonraki gün satıldı.Ben yatırım amaçlı düşünüyorum.330 bin e 2+1 satmayı aklından geçiren birine ulaştım sayılır.Biraz pazarlıkla niyetliyim.Umarım satmayı düşünür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tzadkiel

Oyak 555 benimde gözlemlediğim bir yer... Ne satılığı ne de kiralığı uzun süre pek kalmıyor.Ben satın almak istiyorum.Geçen gün 1+1 vardı,amacım 2+1 almak...1+1 acaba almalımıyım diye düşünürken,ilanda 1 gün kaldı,sonraki gün satıldı.Ben yatırım amaçlı düşünüyorum.330 bin e 2+1 satmayı aklından geçiren birine ulaştım sayılır.Biraz pazarlıkla niyetliyim.Umarım satmayı düşünür.

Eğer ki 1+1 yatırım amaçlı alırsanız spotcudan 2-3 liralık eşya alarak kiralı vermenizi tavsiye ederim.Kira bedelinin üzerine ortalama 200 300 lira kadar ekleyerek kiracı bulabilirsiniz.200 lira farkla kiraladığınızı varsayarsak 1 yılda eşyalar kendini amorti ediyor.Yaklaşık 13.ayda +200 lira kar ile evden kira getirisi oluyor.Eşyalar için sözleşmeye madde madde yazarsanız eşyalarınızın zarar görmesinide engellemiş olursunuz.
  • quote:

330 bin 2+1 eryamana parayı gömersen zarar edersin (2+1 daire eryamanda 500 - 600 tl kira getirisi var)

330000 / 600 = 550 Ay = 46 Yıl (Millet 15- 20 yıl arasına bakıyor sen 46 yıla çıkmışsın maşallah büyük kazık)

çok beğendin en fazla 200 - 230 bin eder o da bina en fazla 5 yıllık ise

geçen arkadaş eryaman bahçen konutlarından 1. kat 4+1 ev aldı 320 bin tl kira getirisi 1500 - 1750 tl arası

320000 / 1500 = 214 Ay = 18 Yıl

Eğer 330 binlik ev düşünüyorsan git en değerli yerlerden al örnek çayyolu (2+1)

Eryaman Oyak 555'te veya KC Metrokent'te kiralık dairesi olan ev sahipleri!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 24 Mart 2017; 4:50:32 >
  • yenerbalcı kullanıcısına yanıt
    Şöyleki daireyi pazarlıkla 300bin altı bir rakama alabilirsem düşünürüm.Kira olayına gelirsek; 2+1 lerin kiraları aşağı yukarı 1100-1200 tl civarı...
    300.000/1.200=250ay=20-21yıl
    Bina bir kaç yıllık,bulunduğu konum metronun dibinde,5m migrosun dibinde...Kafanda canlanması açısından link atayım

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-ari-dan-oyak-555-sitesinde-2-plus1-ful-yapili-akstarali-klimali-407940745/detay

https://www.sahibinden.com/emlak-konut?query_text=oyak+555

Dersen ki şu saatten sonra çok bir kar etmezsin anlarım...
  • quote:

Şöyleki daireyi pazarlıkla 300bin altı bir rakama alabilirsem düşünürüm.Kira olayına gelirsek; 2+1 lerin kiraları aşağı yukarı 1100-1200 tl civarı...
    300.000/1.200=250ay=20-21yıl
    Bina bir kaç yıllık,bulunduğu konum metronun dibinde,5m migrosun dibinde...Kafanda canlanması açısından link atayım
    https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-ari-dan-oyak-555-sitesinde-2-plus1-ful-yapili-akstarali-klimali-407940745/detay
    https://www.sahibinden.com/emlak-konut?query_text=oyak+555

Dersen ki şu saatten sonra çok bir kar etmezsin anlarım...

o evin odasına 1 tane yatak atsan geçecek yer kalmaz büyük hata ben 200 bin vermem o eve

resimde bile oda 8 m2 (tahmini 7,5 - 8 m2) gözüküyor genişliği 110cm yatak koysan pencerenin yarısına gelir diğer türlü koysan insan geçecek yer kalmıyor hatta yatak sığmıyor

odanın genişliği 2 metre değil (nereden anladın dersen pencere genişliği 100cm - 120cm (en iyi ihtimal 120 cm olsun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 24 Mart 2017; 20:27:25 >
  • yenerbalcı kullanıcısına yanıt
    Takıntılı olduğun oda çocuk odası,genişliği kesinlikle 2 metre var.90cm genişliğinde bir baza her türlü gider oraya.nihayetinde çocuk odası...Ama amaç ipe un sermekse,siz zaten ona da bir kılıf bulursunuz.Nihayetinde mülk benim değil,savunmam yersiz ama sizinde böyle yermeniz tuhaf.Siz lütfen almayın zaten,ev fiyatlarından da bihabersiniz sanırım...İsterseniz birde etimesgutun diğer muhitlerine ya da sincan civarlarına bakın.
  • quote:

Takıntılı olduğun oda çocuk odası,genişliği kesinlikle 2 metre var.90cm genişliğinde bir baza her türlü gider oraya.nihayetinde çocuk odası...Ama amaç ipe un sermekse,siz zaten ona da bir kılıf bulursunuz.Nihayetinde mülk benim değil,savunmam yersiz ama sizinde böyle yermeniz tuhaf.Siz lütfen almayın zaten,ev fiyatlarından da bihabersiniz sanırım...İsterseniz birde etimesgutun diğer muhitlerine ya da sincan civarlarına bakın.

2+1 ev alıyorsun oldu çocuk diye küçük olsun bu çocuk hiç mi büyümeyecek zaten 2 odası var

ilkokula başladığı zaman bunları nereye sığdıracaksın

1 çalışma masası
    2 dolap
    3 sandalye konacak

300000 tl az para değil

ev durmadan alınıp satılan bir şey değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 24 Mart 2017; 22:35:11 >
  • Daire 110m2 Farkındasın değilmi? 110m2 alana insanlar 3+1 koyuyor, bunuda biliyorsundur.Gidip çıplak gözle görmeden fikir yürütmek doğru olmaz.Ben şuan d.bakırdayım mecburi geldim buraya.Yatırım amaçlı almak istiyorum,d.bakır dönüşünde yani yaklaşık olarak 7,5 yıl sonra nerde olacağım belli değil.O tarih geldiğinde aldığım daireyi satıp,gideceğim yerde almak istiyorum.6 ay önceye kadar ankaradaydım,kendime ait dairem vardı.Malesef hesapta olmayan sebeplerden ötürü daireyi satmak zorunda kaldım.Ankaradan yeniden bir daire istememin sebebi yıllarca orda yaşamam çevreyi iyi kötü biliyor olmam haricinde başka bir sebep yok
  • 300000 TL yi ortalama yıllık %13 ten vadeli yapsanız 5 yıl sonra 515000 TL olacak. ( öngörülemeyen bir ortam ve gelecekte paranız elinizde olacak, kim bilir ne fırsatlar çıkacak)

Kısacası elimde nakit para olsa şöyle bir 5-10 sene sonraya bakar ondan sonra hareket ederdim.

Edit: Şu anda fırsat olmayan taşınmaz mal almayı tercih etmem. Güvendiğiniz ve bu işleri yapanlara danışın. Yatırım tavsiyesi değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 25 Mart 2017; 11:30:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: needacar

300000 TL yi ortalama yıllık %13 ten vadeli yapsanız 5 yıl sonra 515000 TL olacak. ( öngörülemeyen bir ortam ve gelecekte paranız elinizde olacak, kim bilir ne fırsatlar çıkacak)

Kısacası elimde nakit para olsa şöyle bir 5-10 sene sonraya bakar ondan sonra hareket ederdim.

Edit: Şu anda fırsat olmayan taşınmaz mal almayı tercih etmem. Güvendiğiniz ve bu işleri yapanlara danışın. Yatırım tavsiyesi değildir.

Faiz konusunda yorum yapmak istemem(uzmanlık alanım değil) ancak gayrimenkul her zaman kazandıran bir sektör.Eğer evi 300 liraya alayim ayda 3 5 lira kira getirsin gözü ile bakarsanız kazandırmaz.Ama 300 lira nakiti alarak ev alım satım işine girerseniz her zaman kazandıracaktır.Sizin verdiğiniz rakam üzerinden gitmek gerekirse;

300 lira nakit 5 yıl sonra 515 lira nakit oluyor.Yani 215 lira bir getirisi oluyor.O rakamı 5 yılda kazanacağı için yıllık kazaca böldüğümz zaman yıllık ortalama 43 lira gerisi oluyor.Gayrimenkul da en önemli silah her zaman nakit gücüdür.Nakiti olan kişiler deyim yerindeyse sazını istedği gibi çalabilir.

Piyasa şu anda gerçkten kötü krediler patlamış icra dosyaları aldı başını gitti kimse evi istediği fiyatlara satamıyor.O meşhur sözdeki gibi her kriz bir fırsattır felsefesinden yola çıkarak 300 liralık nakit ile 350 liralk dairelere talip oluyoruz.Ben bu işi tüm yatırımcı müşterilerime yapıyorum sizlerede tavsiye ederim.Bu işlerde sabrederek ve araştırarak doğru daireler için ortalama 50 lira düşük fiyat veriyoruz.20 teklif verseniz en kötü ihtimale 3 gün içerisnde 1 kişi dönüş yapıyor.50 lira değil 30 35 lira düşük fiyata daireyi alıyorsunuz.Üzerine 10 lira kadr ekleyerek satışa sunuyorsunuz.Satış konusunda aceleniz olmadığı için istdiğinz fiyata satabiliyorsunuz yad biraz daha düşük rakamlara.Daire başı ortalama net(tapu masrafı cıktıkdan sonra) yaklaşı 35.000 tl kadar nakit kalıyor.Bu işi 3 ayda bir yaptığınız düşünün ortalam 140 lira eder. 40 lirasını kazanmadım olmadı satamadım diyelim (kötü ihtimal payı) 100 lira kar kalıyor.Yani ortalama 3 yılda para kendisini amorti ediyor!! 5 yılın sonunda en kötü şartla 500 lira net kar elde etmiş oluyorsunuz.

İşi birazda öğrendikten sonra kelepir masraflı daire alarak küçük rutuşlar sonrası daha iyi kar payları elde edebilirsiniz.
  • Antalya.Gayrimenkul kullanıcısına yanıt
    Pasta kocamanken bu iş yapılasıydı. Şimdi pasta küçüldü, ancak profesyoneller bu işten parayı kazanabilirler artık. Tabiri caizse elinizde kalırsınız.

Ben kendimce 10 yıl bu işlere girmem. Herkesin ve devletin borçlu olduğu bir dönemde, nakit sıkışıklığının yaşandığı bir dönemde ancak mevcut şartlara uyumlu fiyatlamalar yaşanmaya başlarsa o zaman bu işi yaparım.

Oturum amaçlı almak isteyenler krediler bu kadar düşükken alabilirler, devlet müthiş fedakarlıklar yapıyor, kendi gelirlerinden feragat edip bankaları rahatlatıyor, vergileri düşürüyor. Tabi bunun sonucu devasa bütçe açıkları olarak karşımıza çıkarsa işte o zaman ne faizler ne de dolar durdurulabilir.

Enine boyuna düşünülüp karar verilecek.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.