Şimdi Ara

silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
5.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Endyk34 -- 25 Aralık 2022; 22:44:3 >

• Öncelikle imla kurallarından dolayı üzgünüm.

Ben objektif bir şekilde araştırdım ve soykırım olmadıgı gerçeğine vardım. Tanıdıgım hiçbir ermeni de bunu inkar etmiyor.

Fransada 1, ABD de 4, Rusya'da 7 milyon ermeni var. Bunlar büyük oy kitleleri. Sadece bu sebepten ötürü ermeni soykırımını savunuyor bu ülkeler. Sadece üçü...

Fakat ilk Ermenistan Cumhurbaşkanı bile soykırım yok, Biz haddimizi-hududumuzu aştık ve rus oyunlarına geldik, ağzımızın payını aldık diyor. (Evet tam olarak yazdığım gibi)

Basitçe; Türklere karşı Kürtler hariç ayaklanma yapmayan azınlık yoktu. Bunlardan biri de ermenilerdi. 1890-1915 arasında Tam 600 Bin Türk'ü yani o dönem her 10 türkten birini köy merkezindeki camilerde yakarak öldürdüler. bu sürecte kendilerinden de 20 bin civarı öldü.

1915'te ise doğuda devletleşmeye başladıkları için Suriye'ye sürüleceklerdi. Yolculuk sırasına Hamidiye alayları (2. Abdulhamidin kolluk kuvvetleri) Trenlerin yolunu kesip 400 bin kadarını vahşice öldürmüştür.

1.1 milyon ermeniden aydın ve zengin olanlar ve kürt aşiretlerinin sahiplendiği çocuklar hariç 900bin ermeni sürülmüştür. 450 bin kadarı suriyeye ulaşmıştır.

Anlayacağınız ermeniden çok türk öldü. ortada soykırımın S'si yok.

Burda bile karşılaştığın ırkçı ve dinci ayrımcılık için üzgünüm. Bunlara tahammül etmek zor anlayabiliyorum seni. Müslüman geçinip sana laf xarpanlarin çoğu bir fırsat bulsa Almanya'ya gitmek için bu ülkedeki tum mülklerini aniden satar anca tatillerde sömürge için gelip Türkiye'deki yaşamı över. Takılma ve muhattap olma boyleleriyle mental sağlığın için.

Arkadaslar sacma sapan konusmayin Turkiyede yasiyan Ermeni asilli vatandaslarimiz canimiz cigerimizdir.

Yurtdisinda Ermeni soykirimindan bahsedenlere de cevabini verirler. Kendim sahit oldum bizzat. Disarda yasayan Ermeniler politik nedenlerle pislik yapiyor sadece. Turkiye Ermenilerine laf etmeyin zira sevdigimiz bircok Yesilcam oyuncusundan tutun unlu sevinlen insanlar da var.

• İlk Hristiyanlar olduğu söyleniyor, doğru mu?

• sözde soykırım olayına ne diyosun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kin duyuyor musun hiç? 1915 olayları,varlık vergisi,6,7 eylül olayları,64 tehciri.. az buz şey yapılmadı ermenilere ve rumlara. bir yabancı olsaydım en son yaşamak isteyeceğim ülke bura olurdu galiba toplumun her kesiminde yabancı düşmanlığı vardır. gerçi siz yabancı değilsiniz de işte türk insanı türk ve müslüman olmayana pek yaşama izni vermez.

• Hayır, hristiyanlık arap yarımadasına indi ve ilk hristiyanlar kudüslüler oldu. ermeniler o dönem bugunkü hatay merkezli olmak üzere suriye civarında yaşamaktaydı. Buna inanmıyorum ihtimal de vermiyorum.

Fakat dünyanın ilk kilisesi Dönemin ermeni krallıgında yapıldı. Bildiğim bu.

• Ermeni vatandaşlığı alabiliyo musun

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • CİDELY kullanıcısına yanıt

Öncelikle imla kurallarından dolayı üzgünüm.

Ben objektif bir şekilde araştırdım ve soykırım olmadıgı gerçeğine vardım. Tanıdıgım hiçbir ermeni de bunu inkar etmiyor.

Fransada 1, ABD de 4, Rusya'da 7 milyon ermeni var. Bunlar büyük oy kitleleri. Sadece bu sebepten ötürü ermeni soykırımını savunuyor bu ülkeler. Sadece üçü...

Fakat ilk Ermenistan Cumhurbaşkanı bile soykırım yok, Biz haddimizi-hududumuzu aştık ve rus oyunlarına geldik, ağzımızın payını aldık diyor. (Evet tam olarak yazdığım gibi)

Basitçe; Türklere karşı Kürtler hariç ayaklanma yapmayan azınlık yoktu. Bunlardan biri de ermenilerdi. 1890-1915 arasında Tam 600 Bin Türk'ü yani o dönem her 10 türkten birini köy merkezindeki camilerde yakarak öldürdüler. bu sürecte kendilerinden de 20 bin civarı öldü.

1915'te ise doğuda devletleşmeye başladıkları için Suriye'ye sürüleceklerdi. Yolculuk sırasına Hamidiye alayları (2. Abdulhamidin kolluk kuvvetleri) Trenlerin yolunu kesip 400 bin kadarını vahşice öldürmüştür.

1.1 milyon ermeniden aydın ve zengin olanlar ve kürt aşiretlerinin sahiplendiği çocuklar hariç 900bin ermeni sürülmüştür. 450 bin kadarı suriyeye ulaşmıştır.

Anlayacağınız ermeniden çok türk öldü. ortada soykırımın S'si yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Endyk34 -- 16 Aralık 2021; 22:27:29 >

• highest in the room kullanıcısına yanıt

2 yolu var. Ermeni olduğumu ispat edip alırsam Türk vatandaşlıgından çıkmam gerekiyor.

Evlilik ve yatırım yoluyla alırsam cifte vatandas olabiliyorum.

Fakat Ermenistan rezil bir halde. asgari ücret 40 dolar civarında, ermenicem yeterli değil. Almak istemiyorum

• Endyk34 E kullanıcısına yanıt
    115 dolarmış şimdi baktım yakında bizi geçer merak etme

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dünyada özellikle Avrupada Ermenilere bakış nasıl? Havalı bir şey mi Ermenilik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Havalı bir şey oldugunu sanmıyorum ama hem Türkiye hem dünyada Ermeniler ''kişi başına'' Yahudilerden sonra en zengin millet.

Amerika'da gece kulüplerinin, Rusya'da ise mafyaların tamamına yakını ermeni. Türkiye ve Fransada da çok sayıda ermeni iş adamı var.

Ayrıca Güney Amerika'da 2 milyondan fazla ermeni var onlar da uyuşturucu işinde ipleri eline almış diye okumustum yabancı bir forumda.

• Evlilik konusunda ne düşünüyorsun? kendi milletinden birini mi bulup evlenmek istersin? Bir Türk ile evlensen ailelerden sıcak bakmayanlar olabilir. İleride çocuk olursa yine iki arada bir derede kalmış hissedebilir. Bu konularda neler düşünüyorsun?

• KristalTürk K kullanıcısına yanıt

Sovyetler dağıldıktan sonra Azeriler saldırgan bir politika izledi 1 haftada 20 bin ermeniyi öldürdü. (Kara Bakü Gecesi)

Baküde vs Ermeni kalmadı. Dağlık karabagda ise Azeriler katliama devam ederken Ermeni Ordusu oraya müdahale etti Hem azeri hem Ermenilerin can güvenliğini sağladı. Hocalıda direniş başlayında 400 kişi kadar öldürdükleri söyleniyor. Azerilerin yanında hiçbir şey.

Kısaca Ermeniler oraya garantör devlet olarak girdi fakat sonra azerileri azerbaycana postaladı, fethetmiş gibi davrandı.

Şuan azeri kentler azerbaycanda ermeni kentler ermenistanda. Kara bağlantıları konusunda uzlaşmalarını ve bir daha savaşmamalarını diliyorum

• Mobidik kullanıcısına yanıt

KEndi milletimi tercih ederim fakat benim için fark etmez.

Çirkin ve özgüvensiz oldugumdan evlenebileceğimi de sanmıyorum

• Sorulmadı fakat ben de Türk arkadaşlara bir şey sormak istiyorum Azerbaycan hakkında.

150 yıl öncesine kadar Ermenilere millet-ı sıdıka yani sadık millet deniyordu Osmanlı devletinde. ORdudan saraya kadar türkler kadar ermeniler devletin bir parçasıydı. O dönemde Azeriler (Safevi İmparatorluğu) Osmanlı'ya Ajan, katil elçiler yolluyor, sünni şehirleri yağmalıyor ve büyük çağlı savaşlar yapıyordu.

Bir anda ne değişti anlamıyorum ezilen bir suçlu biz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.