Şimdi Ara

KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN HAKKINDA HABERLER (Ermenistan İle Yeni Bir Savaş Yükleniyor!) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.986
Cevap
22
Favori
160.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
206 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nerden alıyo bu ukalalığın gazını i zaman bunlar.Cihatçı istesende istemesende olasi bir savaşta mutlaka gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nietzsche55 kullanıcısına yanıt

Bu mümkün değil.

Rusyadan korkan ve her şartta rusya ile müttfeik olmaya çalışan bir yönetimin buradan zerre çıkarı yok.Hiçbir şey yapamazlar ermenistana

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soufian -- 7 Kasım 2020; 21:43:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soufian

.....

Öso'daki bazı gruplar Azerbaycan'a girsin, direkt tutuklanır.

Ne içiyorsunuz bir anlasam.

• Hadi Azerbaycan belinize kuvvet abi, çakın çakın geçin Ermenilere.

• Libya/Yunan sınırı/Suriye Sınırı/Azerbeycan sınırı , çok cephe açıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: nietzsche55

Büyük ihtimal şu an Azerbaycan'da Libya'ya gönderdiğimiz gibi bir kurmay subay ekibi var ve onlar koordine ediyor çatışmayı. Çatışma diyorum çünkü ben ortada bir savaş görmüyorum Ermenilerin gözü kesmez bu duruma. Türk IHA ve SIHA'ları da devreye girmiş ve yine Ermenilere ait Rus HSS'lerini vurmuşuz aktif çalışırken. Hatta S-300 sistemini vurdukları bile söyleniyor. Ermeniler büyük ihtimal gerilla çatışması istiyor fakat 1996 yılında değiliz Azerbaycan'da artık Türk IHA ve SIHA sistemleri var, şansları pek olmaz. Azerbaycan'ın politik olarak da eli güçlü çünkü İsrail ile ilişkileri çok iyi durumda. Yani İsrail lobisi Azerbaycan'a engel olmaya çalışmayacak.

Bizim SİHA'larımız değil, bizim sattığımız, Azerbaycan'a ait SİHA'lar bölgede. Türkiye bu mücadelede "sahada" olamaz. Olmamalı da zaten. Dolaylı yoldan destek, arka planda lojistik destek verebilirsin. Ama direk TSK unsurlarıyla bölgeye giremezsin. Bizim de kendi meselelerimiz var zaten.

• Kimse müdahale etmeden, karışmadan Azerbeycan bence tüm gücüyle kurtarabildiği kadar toprak kurtarmalı

• Azerbaycan ın zaten durması kabahat. Bizde de destek gelsin hiçte kınamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihan4292

bende isterim azerbaycanın ermanistana girmesini erivanı dümdüz etmesini ama azerbaycan ödlek bir devlet savaş kültürü yok halkını bilmem ama yönetimi öyle ermenistandan çok korkuyorlar. karşı taraftan her açıdan bu kadar üstün olmalarına rağmen her defasında tokatlanıyorlar bu yüzden. dünyada ermenistan gibi bir ülke yoktur galiba 2-3 milyon nufusuna bakmadan etrafa bu kadar dayılanabilecek. karabağı almayı geçtim eldeki şehirlerinide kaybetmez umarım azerbaycan yoksa durum daha kötü olur. ermenilerde biliyor sanırım karşı tarafın çok korktuğunu bu yüzden kendilerine bu güveni. azeri spiker 1 köy kurtarıldı diye sevinçten ağlıyor.

yunanistanın nufusunu biliyormusun? veya dünyada ermeni nüfusu ekonomik büyüklüğünü diaspora da derler

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0378E4255

Savas yok! Uydurma bunlar. Konuyu sikayet ettiim.tc vatandaslari direkt hedef aliniyor!

Daha açık konuşmak lazım kim onlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Ermenilerin kuzeydeki boru hattina saldirma planlari varmis bu olursa avrupa Azerbaycanı arkalar mı acaba?

Yeter yav serefsizler 26 yıldır kocaman bolgeyi isgal altinda tutuyor koca koca Türk ulkeleriyiz alamiyoruz ellerinden umarim bu is bu kez biter

Alıntıları Göster

O planı ruslar yapmıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Bizim SİHA'larımız değil, bizim sattığımız, Azerbaycan'a ait SİHA'lar bölgede. Türkiye bu mücadelede "sahada" olamaz. Olmamalı da zaten. Dolaylı yoldan destek, arka planda lojistik destek verebilirsin. Ama direk TSK unsurlarıyla bölgeye giremezsin. Bizim de kendi meselelerimiz var zaten.

Alıntıları Göster

Azerbaycan, Türkiye üretimi 300 km menzile sahip Kasırga füze sistemlerinide kullanıyor.Yani azeri ordusu ermeni ordusuna göre çok üstün.

TÜrkiye'nin bana görede bölgeye askeri harekat yapması çok mantıksız ve gereksiz olur,böyle bir şeyinde olacağını sanmıyorum.

Bölgede tamamen vekalet savaşı (proxy war) yaşanıyor.Azeri ordusundada ermeni ordusundada ortak rus yapımı silah ve araçlar var ve her iki ülkede başka ülkelerden aldığı-edindiği silahlar mevcut.

Bunun üstüne şimdide rusya tarafı esed rejiminin birliklerinden bir kısımını,iranda yine suriyede bulunan şia eksenli bir tugayını bölgeye kaydırmaya başladı.Türkiye'de öso unsurlarını bölgeye sevk ettiği bilgileri bir çok yerel kaynak paylaşıyor dolayısıyla direkt olarak bu savaşa hiçbir ülke kendisini müdahil olarak sokmaz ama elindeki argümanları kullanarak bölgede olacak bu görünen tabloda.

• İran Güney Azerbaycan meselesinden dolayı acayip korkuyor, baksana mezhepçiliği bile bıraktı Ermenistan'ı destekliyor. PErs milliyetçileri sizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 27 Eylül 2020; 18:56:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nietzsche55

Büyük ihtimal şu an Azerbaycan'da Libya'ya gönderdiğimiz gibi bir kurmay subay ekibi var ve onlar koordine ediyor çatışmayı. Çatışma diyorum çünkü ben ortada bir savaş görmüyorum Ermenilerin gözü kesmez bu duruma. Türk IHA ve SIHA'ları da devreye girmiş ve yine Ermenilere ait Rus HSS'lerini vurmuşuz aktif çalışırken. Hatta S-300 sistemini vurdukları bile söyleniyor. Ermeniler büyük ihtimal gerilla çatışması istiyor fakat 1996 yılında değiliz Azerbaycan'da artık Türk IHA ve SIHA sistemleri var, şansları pek olmaz. Azerbaycan'ın politik olarak da eli güçlü çünkü İsrail ile ilişkileri çok iyi durumda. Yani İsrail lobisi Azerbaycan'a engel olmaya çalışmayacak.

TSK kurmayları bulunsaydı sınır ihlali keskin nişancı sivil kayıp mümkün olamazdı.

Türk topçusunu geçtim katyuşa menzili 15km

*TÜRK ÜN TÜRKTEN BAŞKA BİR DOSTU YOKTUR.*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalkanGöçmeniBirBey -- 27 Eylül 2020; 19:1:37 >
  • uA-kktc kullanıcısına yanıt

Ermenistanda bir bebek doğduğunda anne baba demesi öğretilmezden önce Türkler düşman Azeriler düşman diye öğretilir ve çocukluktan gençliğe askerlik çağına dek savaş hırsı aşılanırda ondan.

Azeri aileler de gençlerine bunu aşılıyor ama çocuklukta değil. Azeri askerler sivil öldürmez ermeni askerini rehin alır ama ermeni soysuzlar bırak azeri askerini rehin almayı sivil bile öldürüyor zaten o yüzden savaş çıktı.

Ermenilerin tamamı yok edilmeden bu savaş bitmez bunlar çok hainler Kürtleride onlar kışkırttı . Markrist lenins ateist yaklaşımlar ruslara ait olabilir ama pkk ya Ermeniler öğretti eğitti kafir bir güruh yarattı Türk milletinin üzerine saldı o yolun yolcusu kürtlerde ermenilere katıldı adına pkk dedi hepsinin köküne kibrit suyu.

• Azeri kardeşlerimizin yanındayız. İnşallah en az zararla atlatırlar. Bu Ermeniler epey zamandır kaşınıyor derslerini vermek gerek. Fransız abileri yakında damlar olaya..

• kokah K kullanıcısına yanıt

Azerbaycan'lı bir arkadaşım var; dediğine göre Aliyev'ler de "itibardan tasarruf olmaz" zihniyetinde memleketin kaynaklarının etinden sütünden faydalanıyor. Ayrıca ülkede rüşvetle neredeyse yapamayacağınız şey yok gibi bir durumdan söz ediyor.

Şimdi, bu ülke ile ilgili yorumları size bırakıyorum. Yardımın niyeti Azeri halkına olsun

• Azerbaycan’nın başındaki adamın ermeniden farkı yok.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.