Şimdi Ara

Ermeni tasarısı kabul edildi. Hayırlı olsun(!) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya geçsin noolcak. ermeniler sevinir bikaç gün sonra unutulur. hatta geçme ihtimali olan her ülke birkere de geçirsin bu tasarıyı toplu sevinç gösterileri yapılsın ertesi günü gene normal haline geri döner her yer. bizde geçti geçmedi diye stres yapmaktan kurtuluruz en azından.
  • AZ ÖNCE ABD BÜYÜKELÇİSİ SÜRESİ BELİRSİZ OLARAK GERİ ÇAĞRILDI.

Şoktayım.
  • Eğer iki tarafta iç politika oyunları kurmuyorsa,ABD günlük siyasetin yanı sıra uzun vadeli stratejik planlar yapar diye biliyorum.Bizimkilerin plandan,pilavdan haberleri inşallah vardır.Varsada oy kaybetmeme uğruna onların dümen suyuna gidebilir.(Geçmişimizde çok örnekleri vardır)ABD şimdiye kadar benim canım ortağım diye oyaladığı bizlere, ne gibi hinlikler,entrikalar düşündüğünü tarihimize ve aktüaliteye bakarak anlayabiliriz.

Tabi bunu sadece yurtseverler ve şu 'paranoyaklar' anlayabilir.Herkese saygılar.
  • amerika ile bir şekilde kapışacağız. hadi bakalım.

çıkarlarımız hep zıtlaşmaya başladı.

suriye iran sonra türkiye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yeni Türkü

AZ ÖNCE ABD BÜYÜKELÇİSİ SÜRESİ BELİRSİZ OLARAK GERİ ÇAĞRILDI.

Şoktayım.

incirlik'i de kapatsak tam olacak

ha bu arada, tezkere olayıyla bire bir denk gelmesi ayrı bir olaydır... hiç girmesek mi acep ?

bu işin sonu savaş bence... bu kadar kolay değil belki ama savaş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DefuseR -- 11 Ekim 2007; 21:36:59 >
  • Amerika ile aramızda bir sürtüşme olacaksa bu muhtemelen kuzey ırak bölgesinde olacaktır. Bu durumda amerika tabiki bölgedeki kürtleride kullanacaktır. Bölgedeki kürtlerinde işe karışması durumunda İranın rahat duracağını hiç sanmıyorum. İşe iranda karışırsa iranı vurmak için bahane arayan israilde rahat durmaz. İsrail irana saldırınca suriye israile saldırır. İsrail saldırı altında olduğu için öncelikle ingiltere sonrada büyük ihtimalle diğer avrupa ülkeleri olaya karışır. Sonra çin, rusya, hindistan gibi ülkelerde gözünün üstünde kaşın var gibi bahanelerle karışır ve buyurun size 3. dünya savaşı.

Acaba çok mu abarttım yoksa bu senaryo kuvvetle muhtemelmidir?
  • Yalnız çok ilginçtir pkk terörünün alevlenmesi, tezkere, kuzey ırak harekatı ve ermeni tasarısı ne şanssa aynı zamana geliyor. Bunlar planlı ey Türk halkı. Oyuna gelme.
  • "GÜÇ;HAKLI OLMAK DEĞİL , DÜŞÜNCESİNİ KABUL ETTİRMEKTİR". diye bir söz duymustum bu yaz.Demekki doğruymuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yeni Türkü

AZ ÖNCE ABD BÜYÜKELÇİSİ SÜRESİ BELİRSİZ OLARAK GERİ ÇAĞRILDI.

Şoktayım.

Çağrılmamıs hepsi yalanmıs.Bizim yöneticilerde o cesaret nerde ki.Son 2 haftadaki 30şehiti(12sivil,18asker,polis)tınlamayarak sadece gösteris olsun diye kınayarak bu işler olmaz.Şimdide gösteris olsun diye tezkere cıkartırlar bunlar
  • O yasa kabul edilirse hükümetin saygınlığını korumak için yapabileceği tek hareket var o'da İncirlik üssünü kapatmaktır. Amerikanın Iraktan çekilirken Türkiye topraklarını kullanmayı düşündüğü bir dönemde o cesareti gösterebilirlerse o zaman tebriki hak ederler. Ama 5 yıldır olduğu gibi cır cır ötüp sonra bushun dizinin dibine koşarlarsa o zaman da milletimiz için müstahaktır demekten başka birşey düşünemiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vasago

Amerika ile aramızda bir sürtüşme olacaksa bu muhtemelen kuzey ırak bölgesinde olacaktır. Bu durumda amerika tabiki bölgedeki kürtleride kullanacaktır. Bölgedeki kürtlerinde işe karışması durumunda İranın rahat duracağını hiç sanmıyorum. İşe iranda karışırsa iranı vurmak için bahane arayan israilde rahat durmaz. İsrail irana saldırınca suriye israile saldırır. İsrail saldırı altında olduğu için öncelikle ingiltere sonrada büyük ihtimalle diğer avrupa ülkeleri olaya karışır. Sonra çin, rusya, hindistan gibi ülkelerde gözünün üstünde kaşın var gibi bahanelerle karışır ve buyurun size 3. dünya savaşı.

hocam naptın,senaryo yazmışın

• quote:

Orjinalden alıntı: TheM

quote:

Orjinalden alıntı: vasago

Amerika ile aramızda bir sürtüşme olacaksa bu muhtemelen kuzey ırak bölgesinde olacaktır. Bu durumda amerika tabiki bölgedeki kürtleride kullanacaktır. Bölgedeki kürtlerinde işe karışması durumunda İranın rahat duracağını hiç sanmıyorum. İşe iranda karışırsa iranı vurmak için bahane arayan israilde rahat durmaz. İsrail irana saldırınca suriye israile saldırır. İsrail saldırı altında olduğu için öncelikle ingiltere sonrada büyük ihtimalle diğer avrupa ülkeleri olaya karışır. Sonra çin, rusya, hindistan gibi ülkelerde gözünün üstünde kaşın var gibi bahanelerle karışır ve buyurun size 3. dünya savaşı.

hocam naptın,senaryo yazmışın

Arkadaşım benzer şeyleri ben yazacaktım. Dünyadaki en büyük komplo teorileri bu olayların olabiliceği ihtimali yönünde. Amerika 3. Dünya savaşını başlatmak için Ermeni soykırımını kabul etmiş olabilir. Bunun sonucunda Türkiye Amerikanın çıkarlarını tehlikeye sokacak şeyler yapacaktır. Gerisi malum. Olası bir 3. dünya savaşında Amerika,İsrail ve İngiltere müttefik olacaktır. Çünkü gizli bir bildiriyle 100 yıl boyunca birbirlerinin çıkarlarını koruma stratejisi izleyeceklerini teyid etmişlerdir.

• Açıkçası şu kısa dönemde çok ilginç şeyler görebiliriz.
    Daha öncede söylemiştim ABD ortadoğudaki çıkarlarını korumak için her şeyi ama her şeyi yapacak kadar güzel(!) ilkeli(!) bir ülke.

ABD çıkarlarından daha önemli bir şey yok.
    Bugün ABD çıkarlarına uygun bir diktatörün başımıza geleceğini bilsin hiç hayır demez ve destekler.

Hükümetin İran'la olsun, Suriye ile olsun atacağı adımlar çok büyük önem kazanmaya başlıyor.
    Herkes eteğindeki taşları dökmeye başladı sanırım.

Bir sabah kalktığımızda pkk'yı terör listesinden çıkartıp , özgürlük savaşçıları olarak desteklemeyeceklerini kim söyleyebilir?

Ek:
    Bu sadece bir başlangıç olabilir.
    Yani eminim ki Amerika'nın umurunda bile değildir Ermeni Tasarısı.
    Önemli olan Amerika'nın ortadoğu'da gerçektende ne istediği?

Öyle ya da böyle İran'a ve Suriye'ye bir şekilde saldırırsa tehlike çanları kimin için çalıyor söylemeye gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huhukomsu -- 13 Ekim 2007; 0:47:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

Ermeni tasarısının geçmesi bize ne gibi bir zararı olabilir ? (bu konu hakkında net bilgi yok. mesela tazminat isteme yoluna gidilebilir mi?)

eğer herhangibir zararı yoksa her sene kılıç gibi üzerimizde sallandırılacağı yerde bırakın kabul edilsin.

türkiye çok takıyor bu tasarıları.

"asarım keserim" zihniyetiyle kendimize daha çok zarar verebiliriz bunun yerine kendi tezlerimizi anlatmaya çalışalım.

amerikayla papaz olmak iyi değil
  • adamlar biz daha düşünmeden ne düşüneceğimizi tahmin ediyorlar her ihtimali kurup ona göre davranıyorlar.Yapacak bir şey yok.adamlar bizi çözümlemiş hatta bütün dünyayı çözümlemiş daha ne hakkında bahsediyoruz.Onlar ne istese yapmaktayız.İstesek de istemesek de.Tepkilerimiz bile onların planlarına uygunluk yok değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vese

quote:

Ermeni tasarısının geçmesi bize ne gibi bir zararı olabilir ? (bu konu hakkında net bilgi yok. mesela tazminat isteme yoluna gidilebilir mi?)

eğer herhangibir zararı yoksa her sene kılıç gibi üzerimizde sallandırılacağı yerde bırakın kabul edilsin.

türkiye çok takıyor bu tasarıları.

"asarım keserim" zihniyetiyle kendimize daha çok zarar verebiliriz bunun yerine kendi tezlerimizi anlatmaya çalışalım.

amerikayla papaz olmak iyi değil

bu aralar yerimizden kalktık. birşey yapmadan tekrar oturursak yaptırım gücümüz sıfırlanır.

Dış basın türkiye "3 günde yerine oturur kızgınlığı geçer" demiyor mu?

• quote:

bu aralar yerimizden kalktık. birşey yapmadan tekrar oturursak yaptırım gücümüz sıfırlanır.

geçecek tabi.

diyelimki kızgınlığımız geçmedi, incirliği kapattık. Sonra iyi mi olacak sanıyorsunuz?
  • İncirliği kapatmak bize ne gibi zararlar getirir? Amerika zaten kuzey ırakta yeni bir havaalanı inşaa etmiyor mu? Geçen yıl hürriyette googledan çekilmiş fotoğrafları yayınlanmıştı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vese

quote:

geçecek tabi.

diyelimki kızgınlığımız geçmedi, incirliği kapattık. Sonra iyi mi olacak sanıyorsunuz?

orta ve uzun vadede amerika ile çıkarlarımız hep zıtlaşmakta. dolayısı ile bizim ki zoraki evliliğe benziyor. abd ye karşı insiyatif alamaz duruma geldik. bu durumda ipleri elimize alıp büyük devlet olma yolunda kararlı adımlar atmamız gereklidir. bu abd ye düşman olalım anlamında değil elbet ancak kendi çıkarlarımızın da yılmaz savunucusu olmamız gereklidir.

aslında incirliği kapatsak kapatmasak birşey değişmez. fakat abd yörüngesinden kurtulmamız gereklidir diye düşünüyorum.

ayrıca ABD nin Irak katliamına gerek lojistik ve stratejik desteğimiz gerekse politik desteğimizden dolayı şahsen utanıyorum. belki ABD yi durduracak gücümüz yok ama destek de olmamalıydık diye düşünüyorum ...

• quote:

Orjinalden alıntı: Brooklyn

quote:

Tam olarak istedikleri bu.Milli gelirimizden pay isteme hakına sahipler .Eğer uluslar arası bir mahkeme bunu kabul ederse ödemek zorunda kalırız. Mesela Almanya İsraile(Yahudi soykırımı vesilesi ile) milli gelirinden yanlıs hatırlamıyorsam %6 gibi bir orada ödeme yapıyor.

Pay isterlerse iyi. İnanılmaz rakamlar isteyecekler. Bizde tabi bu rakamı kabul etmeyeceğiz. Onlar "O zaman bize toprak verin yoksa savaş açarız" diyecekler. Toprağı vereceğiz. Amerika kürtlerin sırtını sıvazlayacak. Kürtlere toprak vereceğiz. Ruslar "sıcak denizlere inmek istiyoruz" diyecekler. Onlar savaş açacaklar. Yunanlar " Ege bize ait " diyecek. Savaş açacaklar. Bunu biryerden hatırladınızmı? Kurtuluş savaşında yapılamayanı yıllar sonra gerçekleştirecekler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.