Şimdi Ara

ERMENİ BİRİNİN BAŞÖRTÜLÜ OLARAK HRANT İÇİN KÜRTÇE PANKARTLA KÜRDİSTAN TV'SİNE KONUŞMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye'de insanlar kendi kimliğini, dinini baskın yapabilmek için farklı kimliğe bürünmesi gerçekten ilginç

https://twitter.com/erenerdemnet/status/1221575029281959937?s=09

(Eşcinsel) Barboros şansal söylemese anlamayacaktık

ERMENİ BİRİNİN BAŞÖRTÜLÜ OLARAK HRANT İÇİN KÜRTÇE PANKARTLA KÜRDİSTAN TV'SİNE KONUŞMASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 4 Şubat 2020; 16:57:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hangi kanala nasıl konuşcan, kime ne algısı yapacan derken sonunda film koptu işte...

• Yemin ederim kimlik komasina girer insan bu nasi bir sentezdir boyle Alexander?
  • Zaten bu olaylar ilk patlak verdiginde televizyonda, bu tarz yuruyusler olmustu.

Grurur duyuyor olmalilar.

• Turkiye'de suan en fazla ermeni Kayseri'de var ayrica Hrant Dink Turkdostu bir ermeni idi. Katildigi uluslar arasi konferans ve konusmalarda Turk-Ermeni iliskilerinin avrupalilar yuzunden bozuldugunu, Turkiyeyi Avrupa'dan uzaklastirarak Ermenilerinde bundan mahrum oldugunu, diyaspora ermenilerinin akillanmasi gerektigini soyler dururdu !

kurtler, ermeniler, lazlar, turkler, rumlar vs ... bunlar osmanli doneminden bu yana senelerce birlik ve beraberlik icinde insan gibi yasamis milletlerdir ! Bir insanin baska bir insanin acisini paylasmasi sizin niye bu kadar zorunuza gidiyor onu anlamiyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: X_S!nS!

Turkiye'de suan en fazla ermeni Kayseri'de var ayrica Hrant Dink Turkdostu bir ermeni idi. Katildigi uluslar arasi konferans ve konusmalarda Turk-Ermeni iliskilerinin avrupalilar yuzunden bozuldugunu, Turkiyeyi Avrupa'dan uzaklastirarak Ermenilerinde bundan mahrum oldugunu, diyaspora ermenilerinin akillanmasi gerektigini soyler dururdu !

kurtler, ermeniler, lazlar, turkler, rumlar vs ... bunlar osmanli doneminden bu yana senelerce birlik ve beraberlik icinde insan gibi yasamis milletlerdir ! Bir insanin baska bir insanin acisini paylasmasi sizin niye bu kadar zorunuza gidiyor onu anlamiyorum ?
    Evet birlik içinde yaşandı ve Ermeniler batının desteği ile katliamlar yaptı batıdakiler tehcire gönderildi doğudakilerini ise Ezidilerle (bugün Kurmancca konuşan yada Kürt diye tabir edilen) kurulan Hamidiye alayları temizledi. Sadece Ermenileri değil Süryani ve Nasturileri de

Videodaki kadın Türküm deyip anlamalıyız diyor oysa Ermeniymiş zaten, başörtüsü takıyor müslüman görünmek için belki de müslümanda olmayabilir nasıl ki yalan söylüyor o da yalan olabilir ( ki başörtüsünün İslam'la da alakası yok ) Ezidilerin kullandığı dil olan Kurmancca pankart taşıyor oysa Ermenileri en çok öldürenler zaten Ezidilerdi Van, Diyarbakır,Mardin vs( sadece Mardin'de çok az Süryani kaldı )
    .Hamidiye alaylarından olan Ahmet Türk'ün dedesinin Ezidi olduğunu söylüyor ama ekliyor müslüman oldu diye ama kendisi müslüman olmuş mu? Yada bugün Kurmancca konuşanların ne kadarı müslüman oldu? Eğer Ezidilerin hepsi müslüman olsaydı PKK diye bir örgüt ortaya çıkabilir miydi ve çoluk çocuk demeden onları vahşice öldürür müydü?...

Türkiye'de insanların önemli bir bölümü farklı kimlikte görünüp propaganda yapıyor. Ezidiler Kürt kimliğine bürünüp propaganda yapıyor ( PKK+HDP destekliyor) Zerdüştler Alevi kimliğine bürünmüş durumda ( dhkpc destekliyor CHPyi ele geçirmek istiyor) Ermeniler ve diğerleri ise bunlara ve duruma göre başörtüsüne bile destek veriyorlar

Ayrıca H.Dink Türk tv'lerinde güzel konuşuyordu ama asıl mesele Ermeniler arasında ne konuştuğuydu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 28 Ocak 2020; 15:17:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

Evet birlik içinde yaşandı ve Ermeniler batının desteği ile katliamlar yaptı batıdakiler tehcire gönderildi doğudakilerini ise Ezidilerle (bugün Kurmancca konuşan yada Kürt diye tabir edilen) kurulan Hamidiye alayları temizledi. Sadece Ermenileri değil Süryani ve Nasturileri de

Videodaki kadın Türküm deyip anlamalıyız diyor oysa Ermeniymiş zaten, başörtüsü takıyor müslüman görünmek için belki de müslümanda olmayabilir nasıl ki yalan söylüyor o da yalan olabilir ( ki başörtüsünün İslam'la da alakası yok ) Ezidilerin kullandığı dil olan Kurmancca pankart taşıyor oysa Ermenileri en çok öldürenler zaten Ezidilerdi Van, Diyarbakır,Mardin vs( sadece Mardin'de çok az Süryani kaldı )
    .Hamidiye alaylarından olan Ahmet Türk'ün dedesinin Ezidi olduğunu söylüyor ama ekliyor müslüman oldu diye ama kendisi müslüman olmuş mu? Yada bugün Kurmancca konuşanların ne kadarı müslüman oldu? Eğer Ezidilerin hepsi müslüman olsaydı PKK diye bir örgüt ortaya çıkabilir miydi ve çoluk çocuk demeden onları vahşice öldürür müydü?...

Türkiye'de insanların önemli bir bölümü farklı kimlikte görünüp propaganda yapıyor. Ezidiler Kürt kimliğine bürünüp propaganda yapıyor ( PKK+HDP destekliyor) Zerdüştler Alevi kimliğine bürünmüş durumda ( dhkpc destekliyor CHPyi ele geçirmek istiyor) Ermeniler ve diğerleri ise bunlara ve duruma göre başörtüsüne bile destek veriyorlar

Ayrıca H.Dink Türk tv'lerinde güzel konuşuyordu ama asıl mesele Ermeniler arasında ne konuştuğuydu

Alıntıları Göster
    Ermenilerin Anadolu'dan uzakta olanlari katliamlarda bas rol oynadilar peki Anadolu Ermenileri ayni seyi soyliyebilirmiyiz ? Mesela Anadolu'da ticaretle ugrasan ve halinden memnun ermenilerde vardi ve bunlar cogu zaman Osmanli ordusunda askeri hizmette bulunarak bagliliklarini devlete defalarca kere bildirdiler bu katliamlar ortaya ciktigi zamanda Turkiye'den yana taraf tutanlarda vardi. Hatta kurtulus savasinda Turkiye icin savasan ermenilerde vardi ! Once Anadolu'da yasiyan ermenilerle Anadolu ile alakasi olmiyan ermenileri bir ayiralim !

Bas ortusu dedigin seyi eskiden sadece muslumanlar bayanlar takmiyordu 2. dunya savasi fotograflarina bakarsan avrupa'daki kadinlarin da baslarini orttugunu gorursun ! ayrica Ermeniler anadolu'nun en eski milletlerinden biridir musluman olanida var, hristiyan olanida, ateist olanida sen niye basi ortulu ermeni gorunce sansasyonel bir seymis gibi tepki gosteriyon ki ?

Konuyu Pkk'ya getirip isi milliyetcilige vurdurman senin biraz propaganda ezberledigini gosteriyor ve bence bu cok yanlis bir yaklasim :)

Eskiden vilayat-i sitte vardi burada ermeniler, kurtler, ezidiler, araplar beraber otururlardi mesela bir insan mardinli ise biraz araptir, biraz kurttur ! Bir insan igdir ile ise biraz azeridir, biraz kurttur ! Isin neden etnik kokeninden bahsedip ayristirmaya calisiyorsun onu anlamadim ben ? :)

Rahmetli Hrant Dink Turkiye'nin AB ve ABD lobilerine milyon para aktarip yaptiramadigi seyleri yapiyordu uluslar arasi platformlarda Turk devletini savunuyordu ! Ayrica Ermenistan dis isleri ve basin kurulu bu adamin televizyon programlarini ve agizdan cikan seyleri birebir takip ediyordu Turkiye'de soyledigi bir seyi baska bir yerde niye soylesinki ?

• Eren Erdem ve Barbaros Şansal.

Corona'dan daha zararlı bir resim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X_S!nS!

Ermenilerin Anadolu'dan uzakta olanlari katliamlarda bas rol oynadilar peki Anadolu Ermenileri ayni seyi soyliyebilirmiyiz ? Mesela Anadolu'da ticaretle ugrasan ve halinden memnun ermenilerde vardi ve bunlar cogu zaman Osmanli ordusunda askeri hizmette bulunarak bagliliklarini devlete defalarca kere bildirdiler bu katliamlar ortaya ciktigi zamanda Turkiye'den yana taraf tutanlarda vardi. Hatta kurtulus savasinda Turkiye icin savasan ermenilerde vardi ! Once Anadolu'da yasiyan ermenilerle Anadolu ile alakasi olmiyan ermenileri bir ayiralim !

Bas ortusu dedigin seyi eskiden sadece muslumanlar bayanlar takmiyordu 2. dunya savasi fotograflarina bakarsan avrupa'daki kadinlarin da baslarini orttugunu gorursun ! ayrica Ermeniler anadolu'nun en eski milletlerinden biridir musluman olanida var, hristiyan olanida, ateist olanida sen niye basi ortulu ermeni gorunce sansasyonel bir seymis gibi tepki gosteriyon ki ?

Konuyu Pkk'ya getirip isi milliyetcilige vurdurman senin biraz propaganda ezberledigini gosteriyor ve bence bu cok yanlis bir yaklasim :)

Eskiden vilayat-i sitte vardi burada ermeniler, kurtler, ezidiler, araplar beraber otururlardi mesela bir insan mardinli ise biraz araptir, biraz kurttur ! Bir insan igdir ile ise biraz azeridir, biraz kurttur ! Isin neden etnik kokeninden bahsedip ayristirmaya calisiyorsun onu anlamadim ben ? :)

Rahmetli Hrant Dink Turkiye'nin AB ve ABD lobilerine milyon para aktarip yaptiramadigi seyleri yapiyordu uluslar arasi platformlarda Turk devletini savunuyordu ! Ayrica Ermenistan dis isleri ve basin kurulu bu adamin televizyon programlarini ve agizdan cikan seyleri birebir takip ediyordu Turkiye'de soyledigi bir seyi baska bir yerde niye soylesinki ?

Alıntıları Göster
    Evet başörtüsü gelenekle alakalı zaten islamla alakası yok demişim ama videodaki kadın şu an islami olarak görülen tarzda başörtüsü takmış .Ermeni olduğu için kendisini kabul ettirmek için bu tarz giyinmiş olabilir bilemeyiz ama Ermeni iken Türküm demesi yoruma bağlı değil Ermeni kimliğinin propagandasını yapmak için böyle davranıyor.

Türkiye'deki en önemli sorun kendi kimliğinin propaganadasını yapabilmek için farklı kimlikten görünmek yada farklı kimliği desteklemektir. Gürcü birisi tüm milliyetleri ayaklarımın altına alıyorum deyip Kürtleri, Romanları destekliyorum diyor (hani etnik yapıları ayaklar altına almıştın) Kürt olduğunu söyleyen anayasadaki etnik kimliği kaldırmalıyız, Ermeni soykırımı tanınmalı diyor. Ermeni birisi ise başörtüsüne destek diyor ,Kürtlere hakları verilmeli, eşcinseller 2.sınıf olmamalı diyor .Eşcinsel geliyor ben aslında heteroyum ama destek için burdayım diyor ayrıca diğer azınlıklara hakları verilmeli diyor

Eskiden ev arkadaşım vardı islam karşıtıydı. Sen Aleviyim diyorsun Alevi Ali'den gelmiyor mu Ali de müslüman bu nasıl oluyor dedim? Urartular Kürttü diyordu urartulardan kalan mezar taşı bulunmuştu hiç bildiğin kelime var mı dedim ,tavladaki sayılar Kürtçe diyordu Tavladaki rakamlar Farsça değil mi dedim ona(bir röportajda Bedrettin dalan İran ziyaretinde yanındaki kişinin İranlılarla konuştuğunu söylüyordu çünkü Kürtçe biliyormuş) . Komünist düşünceden döndürmek için fikirler sundum anladım ki komünizm vs fikirler sadece araç olarak kullanıyorlar ... Ne Farsça nede Kurmancca,Zazaca bilmediğimiz için hayali şeyler anlatıyorlar. Eksisözlükten biri de Zerdüştlerin kitabı Avesta'yı okuyabildiğini söylüyordu Zazaca ile. Ezidilerde Kurmancca konuşuyor ve hepsinin ortak noktası İran kökenli olmaları ve Farsça temelli dil kullanmaları, muhtemelen dinleri nedeniyle değişim yaşadılar

Bugün Kürtçe -Kurmancca resmi dil yapalım demek Farsça+ ezidilik resmi dil ve din yapalım demektir . Aynı şekilde Zazaca resmi dil olsun demek Farsça+Zerdüştlük resmi dil ve din olsun demektir .

Bugün iran kökenliler niye Anadolu'da çok yoğun bulunuyor diye insanın aklına geliyor. Bu da kamuflajdan geliyor insanların kimliğini saklayarak bu zamana kadar gelmişler. Kurmanclar sunni görünerek Zazalar ise Alevi görünerek bu zamana kadar gelmişler tabii zamanla sünni ve Alevi olanlarda çoktur muhtemelen bilmeden yada zorunluluktan

Burdan nereye geleceğiz? Anadoludaki insanların en büyük problemi bukelamun tarzı hayat sürmeleridir ,karşısındaki kimliğe göre kimlik göstermeleridir. Kurmancca konuşanlar demeli ki ben Ezidi miyim eğer Ezidi olmak istiyorsa ezidi olsun . Zazaca konuşanlar demeli ki ben Zerdüştmüyüm eğer kabul ediyorsa Zerdüşt olsun . Bu dillerin kökeni Farça ve (Zerdüştlük-Ezidilik)dinleridir eğer o dinleri kabul etmiyorlarsa Farsçayı toplumda baskı unsuru yaratmanın ne anlamı var? Eğer Ezidilik olmasa Kurmancca (Kürtçe) olmayacaktı Zerdüştlük olmasa Zazaca olmayacaktı. Hem müslüman hem Kürt (ve Kürtçe) nasıl olacak? İran'dan kaçıp kimlik saklayarak 100lerce yıl yaşamanın nasıl bir mantığı olacak? ...Ayrıca 1915e kadar Ermeni vs olanlarında bu 2 kimliğe bürünmesi de boşa çıkmış olur o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 4 Şubat 2020; 19:57:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• +11111111

• Bizim içimizde nasıl kaostan beslenenler varsa ermenilerdede aynı , hrant dink in konuştuğu bazı konuları istediği gibi dile getiremedi bence.Söylediklerinin yanlış anlaşıldığı düşünüyorum mesela türk ermeni sorunu varsa amerika mı çözecek , ermenistan bir den bire neden avrupa birliğine yaklaşıp türkiye yi düşman belledi , neden kürt sorunu diye bir şey yokken birden bu ülkede kürt sorunu diye bir topluluk yarattı amerika ve kürtleri kürdistan çabasına soktular , size ne kardeşim birbirimizin doktoru biziz size ne biz çözeriz sanki türk ermeniyi öldürdü ermeni türkleri öldürmedimi bizden size gibi cümleleri kurduğu konuşmaları var.Türklerden boşalacak zehirli kan yazısında ermeni hükümetine sesleniyor yazının tamamını okudum aslında ermeni hükümetine söylemek istediği siz üzerinize düşüni yapmıyor türklerin zehirli gördüğünüz kanı sizi mutlu ediyor çözümüde sizin için bu ama yanılıyorsunuz anlamını çıkardım ben.Herkes istediğini düşünebilir ahmet hakan ile yaptığı röportajda da düşündüğümle aynı şekilde olduğunu söylemişti kendisi.Aslında halkı bir birine düşüren ermenilere sesleniyorken kendisinin öldürülmesi kaoscuların işine geldi.Varsa aksini söylediği şeyler buraya cımbızlamadan atın bizde başka fikirleri olup olmadığını görebilelim.

• Bu konularda yorum yapmak için toplumları, dinleri asgari seviyede de olsa tanımak lazım ki komik durumlara düşülmesin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.